Jump to content
jonnybg98

Гъгнене от говорител

Recommended Posts

Здравейте,

 

Видях че има стара подобна тема, но с цел да получа актуална информация реших да искам съвет.

Предния десен говорител гъгне  на басите (сякаш подритва нещо и пръщи), а доколкото разбрах тоя модел говорители са доста трудни за откриване.

С премиум аудиото съм ако има значение.

Останалите говорители не забелязвам да имат подобен шум.

Не съм разглобявал кората на вратата за по обстоен преглед, но пръщенете не е като разхлабен говорител а като такъв свършил му живота.

 

Какви са опциите тук, подлежи ли на пренавиване и ремонт или се подменя с нов/здрав втора ръка и от къде мога да се сдобия с такъв оригинален?

 

Благодаря предварително!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Аз не искам да подменям всичките говорители или да ползвам друга марка, а само предния десен, та затова питам подлежи ли на ремонт или трябва да се търси друг здрав?

 

Идеята е просто да поправя проблемното с минимално необходимите разходи.

Нямам желанието да тунинговам или прочее.

 

Благодаря!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подлежи на ремонт, но не си струва, търси друг, изправен.

От всяка 8-а става и не само.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е редовен проблем при 8ма генерация и се лекува буквално с 5 лева и малко сръчност. Махаш кората на вратата (има клипчета в ютуб как става) и изкарваш говорителя. Като го изкараш, ще забележиш, че мембраната се е отлепила на някои места  от рамката на говорителя. Взимаш едно лепило  Moment Classic (4.60лв) мажеш мембраната и  рамката тъничко, чакаш 10мин да се изпари разтворителя на лепилото(пише го в инструкциите на опаковката) и прилепяш двете части. Монтираш всичко по обратния ред и Воала! Имаш здрав и неразличим от нов говорител :) Вече го направих и с двата предни и не са мръднали.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, сериозно ли ще е само за залепване?

Аз планирам да сложа карбоново фолио на дръжките на вратите че предните собственици явно са били с бая пръстени...

Също така и така като се е тръгнало за фолиото ще искам и малко обезшумяване само на вратите отвътре дето лепят онези материали, имаше тема тук някъде.

Демек искам да кажа че ще комбинирам карбона, обезшумяването и лепенето на говорителя на едно, че няма аз да разглобявам вратите а мисля да отида в тунинг шоп и да ги направят хора които това работят.

 

А за лепилото тея секундните са бая твърди след изсъхване, има ли нещо като по-гъвкаво лепило което да лепне качествено?

 

Благодаря за съветите!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Moment Classic не е секундно лепило. Има го дори и в Кауфланд.

https://www.moment.bg/bg/produkti/kontaktni-lepila/moment-universal-classic.html

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, мерси, като стане време за това ще погледна и снимам за тук.

Дано с това да може да се поправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Първо мерси за насочването, писах съобщение на колегата и се надявам да стане работата.

 

Претендирам се за сръчко, но в непознати води без опит по-скоро ще оплескам нещата а не ми се рискува щом има човек който както той казва това му е работата :)

Дано стане.

Ще пиша при развой на събитията.

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак,

 

Успях да смъкна предния десен говорител и направо си е за реанимиране, та скоро ще е в колегата Tokio.

За съжаление разчекнах един клипс при опит за монтаж на кората обратно, та си поръчах 10бр нови, че да си имам и сега кората седи свалена докато говоритела се върне поправен.

Задните два също гъгнат и те са следващите са сваляне, надявам се да се свалят по-лесно от предните и после и те отиват при колегата в операционната.

За учуда на бабите пред блока се наврях в багажника като труп да преслушам останалите 3 говорителя.

За моя неочаквана радост при тях нямаше проблем доловим на слух, но се чува едно тихо метално вибриране (като стон на ранена оса) което изчезва като леко натисна една правоъгълна метална кутийка която не знам какво е.

Явно не е пристегната добре към планката дето я държи, а и нямам опция да я дозатегна, но пък ми хрумна да и сложа една малка тънка камичка да поуплътни и скоро като намеря нещо подходящо ще го ръгна.

 

Та, наистина неприятен проблем и нямам логично обеснение защо така за постъпили в Саяма...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 23.04.2023 г. at 17:33, Митко Йотов написа:

Търси пост 59

 

Еееей, Голяма и обширна тема съм ви оставил наследство в форума. Продължавате да я ползвате с години... :D Надявам се да ме споменавате с добро,въпреки че смених марката преди 3 години  :D

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...