Jump to content
MEDIEVIL

Обслужване CRV 4 gen 2015

Recommended Posts

Здравейте.

 

Предстой ми облужване на 8мата година или 100000 км , което е по книжка на колата. Съответно няма да го правя в официалният сервиз.

Колата е CRV 4-та генерация , 2015 година , двигател 1,6  - 160 кс.  9 ск. автоматична кутия.

Това което пише, че трябва да се облужи е Диференциали или диференциал , тук не знам дали всеки по отделно и какво масло ?

Скоростна кутия - какво масло и колко литра и има ли филтър ?

Охладителна течност - каква ?

Другите масла и филтри са ми ясни.

 

Това което намерих във форума , но беше доста объркано и не знам дали е вярно :

- Масло скоростна кутия - 08263-99901HE - масло ATF-TYPE 3.1 (1L) - 4бр.
- Течност диференциал 08293-99902HE -  (1L) - 2бр
- Масло диференциал HGO-308294-99901HE - (1L) - 1бр.

 

Като например, защо има "Масло диференциал" и "Течносто диференциал" ? Две различни ли са ? Само на единият ли се сменя или и на двата ?

Моля , някой ако е минал това облужване да ми даде точните масла и филтри , ако има за скоростната кутия и диференциала.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да си отговоря сам, че може да помогна на някой...

Това ми казаха от Хонда спрямо ВИН номера ми:

 

Скоростна кутия Масло ATF typ 3.1 - https://honda-solaray.bg/product/2497/transmisionna-technost-honda-atf-type-3-1-1l.html - 4 литра.
Раздатъчна кутия Масло HGO - https://honda-solaray.bg/product/347/diferentsialna-technost-honda-hgo-3-hypoid-gear-oil-1l.html - 1 литър.
Диференциална течност - https://honda-solaray.bg/product/346/diferentsialna-technost-honda-dps-f-1l.html - 2 литра,

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Миналата Събота смених всичко, което ми беше казано от Хонда и мога да потвърдя, че това са количествата и маслата.

Само маслото на скоростната кутия го заместих със заместител на ZF - модел ZF9 , което е от производителя на скоростната кутия ZF.

Ето това - https://avtochasti.store/transmisionno-maslo-zf-lifeguard-fluid-9-aa01500001-avtomatichna-skorostna-kutia-1-litar 

, което е двойно по евтино и до колкото разбрах е точно за този автомат. Майстора каза, че няма да има проблем никакъв с това масло.

Редактирано от MEDIEVIL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави, че си описал подробно всичко. Ще  е полезно и на други. 

Единствено аз съм много против да заместиш точно маслото на автомата с каквото и да е освен оригиналното. 

Не съм тесен специалист и нямам претенции на майстор, но от всичко изчетено и видяно не бих сложил друго масло на хондовия автомат.

Надявам се,че няма да имаш проблем.

Относно болшинството от майсторите преди години имах следния случай. Имах стар Опел Астра, който работеше перфектно, но една сутрин отказа да работи на бензин,а на газ си работеше. Все пак исках да ми работи и на бензин и я закарах в сервиз. И се почна:

1. Смяна на бензинова помпа 

2.Смяна на дюза ?!?

3.Смяна на не помня какво

на третия ден вдигна ръце и вика не мога да я оправя ще те пратя при един друг.

Другия беше едно момче с някакъв софтуер на Бош за няколко минути каза. Разбрах какво е изчакай. Запали неговата си кола отиде до някаква морга и се върна. Оказа се някакъв датчик за подналягане който се намира под предното стъкло и струваше 20 лв.

Върнах се при стария майстор и го питам какво правим със сменените здрави части за около 200-300 лв? Отговор:"Е, те си бяха за смяна''

Та толкова с доверието ми когато майстор ми каже...

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/10/2023 at 11:51 AM, MEDIEVIL said:

 

Само маслото на скоростната кутия го заместих със заместител на ZF - модел ZF9 , което е от производителя на скоростната кутия ZF.

Ето това - https://avtochasti.store/transmisionno-maslo-zf-lifeguard-fluid-9-aa01500001-avtomatichna-skorostna-kutia-1-litar 

, което е двойно по евтино и до колкото разбрах е точно за този автомат. Майстора каза, че няма да има проблем никакъв с това масло.

 Това е грешка но времето ще покаже,щом майстора е поел гаранцията,дано не е само на думи.

Дизел ли е колата.

Раздатъчна кутия Масло HGO- на 3 ген  CRV събира 0.500мл има го само при дизелавите двигатели автомат.

Диференциална течност -Honda DPS F максимумм е 1.2л.

тоест трябва да са останали масла.

Върна ли ти масла майстора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, AzSum написа:

... не бих сложил друго масло на хондовия автомат ...

И аз не съм тесен специалист, и нямам претенции да съм майстор, но ...

 

Хондов автомат беше добрата, стара, 4-5 степенна кутия. Тя си беше разработка на Хонда. Маслото за нея ( ATF-Z1, заменено с ATF-DW1) си беше произведено, от не помня кой, по точни спецификации на Хонда, точно за тази АСК. Това масло беше брандирано от производителя с етикет Хонда. Не че и за него няма заместител, ама ...

 

Тук коментираната АСК не е разработка на Хонда.

Това си е стандартна ZF-9HP, която, освен в Хонда, се вгражда в поне още 10 марки коли. Поне така казва гугл.

В този ред на мисли, изобщо не вярвам, че производителят на масло за ZF-9HP прави някакво специално масло за Хонда. По-скоро е едно и също за всички марки коли със ZF-9HP.

 

п.п. Това са си мои мисли и не твърдя, че са правилни. Не съм се задълбочавал в проучвания около ZF-9HP, и нямам нищо против, ако някой ме опровергае с точни данни.

 

п.п.п. @CARPERA ме изпревари. Казаното от него - "Това е грешка но времето ще покаже, ..." не е точни данни и не го приемам за опровержение на моите мисли.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа... говорих за 5-степенния автомат разработен от Хонда. 

Ако действително на дизела слагат ZF грешката е моя и си връщам думите назад, но все пак това не променя факта,че не бих сложил нищо различно от това което пише в книжката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@AzSum , целта ми не беше да те критикувам.

Просто взех твоето изказване за отправна точка, за да изложа моите си мисли. ;)

И да, 9-степенната кутия на дизела е ZF-9HP.

 

п.п. Между другото, карал съм (повече от година) ван Ивеко фургон с общо тегло 7 тона със ZF-8HP и бях доволен от поведението на кутията.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че не го приемам като нападка. За разлика от ФБ страницата тук нивото е на висота, което ме радва.

Действително не знаех, че 9-степенната кутия е ZF.

 

В интерес на истината още не съм опреснявал маслото на автомата. Колата е на 105к, и го дават на 120к първа смяна. В същото време колата стана на 8 години, та се чудя дали да не действам. Като гледам книгите май това обслужване на 120к ще е най-мащабното в целия живот на автомобила :D Купища неща за смяна.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, дизелчето е със супер автомат на ZF и според мен изобщо не е грешка маслото, което е избрал колегата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 5/12/2023 at 9:24 AM, AzSum said:

ст и нямам претенции на майстор, но от всичко изчетено и видяно не бих сложил друго масло на хондовия автомат.

Надявам се,че няма да имаш проблем.

Здравейте.

 

Имам основание да се доверя на майстора за маслото на ZF скоростната кутия. Това масло е оригинално от производителя и найстина се слага на поне още 10 вида коли с тази скоростна кутия.За момена нямам проблеми. 

И колата е Дизел. Останаха ми масла от раздатъчната кутия и задният диференциал.

Аз работя по книжката на колата и гледам периода за смяна по километри.

 

Редактирано от MEDIEVIL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...