Jump to content
thelastbonbona

Задна чистачка

Recommended Posts

Здравейте,

 

След 6 години на сивик 8, бях напълно свикнал да нямам задна чистачка и не ми пречеше факта. От скоро съм горд собственик и на Сивик Х, хечбек, който има задна чистачка, НО.. тука идва голямото но... чувствам се като идиот - не мога да измисля как да я пусна тази чистачка, освен като дам на заден ход с пуснати предни чистачки... гледах ръководства и лостчето там има и секция за задните, докато моето, както се казва на чист български език - Йок... Възможно ли е различните нива на изпълнение да имат и съответно да нямат възможността да си управляват задната чистачка? Много ми е странно..

 

p.s. колата е 1,5Т автоматик, изпълнение престиж...

 

Благодаря и не ме замервайте с камъни ако е нещо тъпо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.hondainfocenter.com/2023/Civic-Hatchback/How-To-Videos/Sport/Comfort-and-Convenience/How-to-Use-the-Windshield-Wiper-Washer/

 

Ето клипче. От средата почва да обяснява за задната. Гледай внимателно! Кратко и ясно е. ПОздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, благодаря за видеото! Всичко точно, но при мен нещо липсва LOL

 

 

E58C33FA-69CC-483B-A1A3-2E8669B38B3F.jpeg

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За причините няма да гадая, но да не е сложено лостче от седан, който няма задна чистачка?

изображение.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще звъня в представителството, откъдето съм я закупил да си питам.. Благодаря! А какви чистачки ползвате когато им дойде време за смяната? Говоря за предните - оригинални или има заместител на бош както за 8ма генерация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - честито!

 

Много странно е това с лостчето. Всичките хечове са правени в Англия, но "Престиж" ми звучи, като европейска модификация. Аз съм почти сигурен, че имам превключвател на хеча, или поне щеше да ми направи впечатление, ако няма. Нещо такова май беше:

 

s-l1600.jpg

 

Те оригиналните чистачки не са много по-различни от афтърмаркетите, но все пак винаги можеш да смениш само гумените вложки в перата. По спомен са около 22лв парчето.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Помня че на 8ма-та генерация беше голям зор да се сменят само перата, та се чудех дали да възлагам на брат'чедите от хонда да ги сменят или директно да си купя афтърмаркет? Попринцип съм си много доволен от Бош-а на другата :) 

 

Колкото до престижа - колата е закупена от Хонда в Нидерландия, където ме увериха, че престижа бил новото име на екзекютив, видиш ли.. Иначе си е най-високото изпълнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, престижът е с най-високото ниво и най-дълбокия багажник (гърнето не е по средата), та честито!

Да се похвалиш (на подходящото място) и да споделяш с времето. Иначе, база данни (само от питащи с проблем) не се получава.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, стремя се да съм полезен колкото мога :) Свързах се с представителството и ми пратиха снимки от обявата където го има лостчето, аз също имам снимки от тест драйв-а където го има.. после влезе за обслужване преди да си я взема и сега забелязвам, че липсва.... та очаквам да ми кажат - ми ти си си го махнал.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, thelastbonbona написа:

после влезе за обслужване преди да си я взема и сега забелязвам, че липсва....

Ниска топка от ниската страна...

 

Поне знаеш, че само трябва да си купиш лостче и ще стане.

 

Довечера ще се опитам да сканирам брошурата с информация за изпълненията и да я кача в раздела.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделяй развитието на казуса, кое е представителството, както и дали колата е била другаде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Представителството е в Алкмар, Нидерландия - https://www.honda-welman.nl/ 

За съжаление, моят агент е в отпуска тази седмица и ще имам евентуално развитие другата седмица. Все още се чувствам като глупак, но вече не е поради незнание как да си пусна чистачката ами, че ме правят на маймуна и няма как да докажа, че не съм аз виновен. Първата ми снимка след покупката отвътре е 8 дни по-късно. И ако излезе така.. понеже имам 2 години гаранция при тях.. при всяко обслужване ли ще трябва да правя снимки/видео и да си броя лостчетата.. много непрофесионално.

 

Дали колата е била другаде - след тест драйв-а, потвърдих, че ще я закупя и влезе за обслужване при тях. Другаде не знам да е ходила, не и в мое владение. 

Редактирано от thelastbonbona
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непрофесионално е меко казано, но ако имаш доказателства за нерегламентирана намеса и подмяна на компоненти е подсъдно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доказателство щях да имам ако го бях хванал същия ден на сделката, ама 8 дни по-късно май няма да мине..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всякъде където има човешки фактор трябва да се внимава , във всяка сфера ..... Чистачки можеш да сложиш каквито ти харесват захващането е обикновенно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещаното продължение.

 

В тази тема съм качил брошурата с модификациите.

 

И да - има си превключвател за задна чистачка, както и помня:

 

IMG_20230331_174310.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един вид са сключили споразумение с прокуратурата и ще минат с условно презрение.

Приемливо и за 2-те страни, но твоите нерви и тяхното реноме вече са в канала, ама нейсе - хора сме / са. Признат грях - половин грях.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно гумените перца, мисля че най-добре да се сменят само те. Афтърмаркет чистачките ми изглеждат много грозно.

 

Линк от където си купувам пера: https://www.aliexpress.com/item/4001110438333.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.16.d6291802Vrm2y1

 

2 бр за 12 - 13 лв по 700мм. Много съм доволен, качеството не отстъпва по нищо на тези от БТ. 

 

Изрязваш си ги сам и това е. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може обаче перцата са два вида image.thumb.png.18c28a593723a59c67388893e4374e3c.png тези са ОЕМ .Надявам се да се вижда разликата в профилите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези десните не знам от къде са. Моите са като тези от линка, предполагам левите на твоята снимка. От единия край трябва да имат зъб-че! 

Моите чистачки са си заводски, Хеч произведен в Англия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнение за Хонда-Апостолов, Не Ходете там, ще ви изгубят времето. Служителката е нагла и арогантна, лъга ме три седмици за поръчка за пистов, който така и не разбрах дали е дошъл, съща така, това не е лицензиран сервиз на Хонда. Не си губете времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, и финалната развръзка - смениха ми лостчето с чисто ново - и по-важното, такова каквото трябва да бъде, смениха ми предни и задни чистачки, смениха ми и предните накладки защото им казах, че издават неприятни стържещи звуци (казаха, че имало някакви боклуци, но ги смениха въпреки това) и на въпроса "колко ви дължа?", отговорът беше - "нищо, все пак още си в гаранция" о.О Не се оплаквам, но не очаквах чистачки и накладки да се покриват от гаранцията :) Как да е, аз съм доволен.

 

Хубав ден и vroooooom!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългосрочното реноме на Хонда трябва да е над краткосрочните интереси на дилърите, но те не са на загуба.

Това е нормалната ситуация, с изключение на началния казус де. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...