Jump to content
popaay

Утечка в средния плафон в купето

Recommended Posts

Здравейте, скоро ми се наложи да пътувам повечко по тъмно и забелязах, че средния плафон в купето мижука леко. Тези дни ми остана време и замерих , че при затворени врати напрежението е 5,93V, при изключено копче на off 0V, и при отворени врати 12V.  Къде мога да открия виновника! Ще тръгна от датчиците на вратите да видя дали не е от тях, и случайно някой ако знае дали има някакво реле за вътрешното осветление и ако да къде да го открия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е датчик. Пробвай врата по врата и ще намериш виновника

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, ИцоД написа:

Най-вероятно е датчик. Пробвай врата по врата и ще намериш виновника

Това съм замислил, но се чудя ако има реле, може то да е виновника.  А по токовете хич ме няма. 

Редактирано от popaay

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен не е проблема в бутоните. По принцип те прекъсват минуса (масата). От недобър контакт обикновено не иска да светне плафона, но в твоя случай той мъждука постоянно. Не знам какъв е плафона за Jazz, но на CR-V-то в този плафон има ел. платка и ако е така, тогава проблема може да е в електрониката по платката.

Редактирано от katri71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, katri71 написа:

Според мен не е проблема в бутоните. По принцип те прекъсват минуса (масата). От недобър контакт обикновено не иска да светне плафона, но в твоя случай той мъждука постоянно. Не знам какъв е плафона за Jazz, но на CR-V-то в този плафон има ел. платка и ако е така, тогава проблема може да е в електрониката по платката.

За това питам и за реле, защото има нещо което го кара да гасне плавно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма реле. Плавното гаснене на всички коли се реализира с помоща на платката и електронните елементи, запоени на нея - транзистори,съпротивления...... Има електронна схема, а не ел. механично реле, каквото търсиш.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тока не го разбирам хич 😎, ще го сваля плафона и ще търся някой в Пловдив къде разбира. Благодаря. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи… проблем няма, като се сложи обикновена крушка не свети, мерих за утечка така с лед плафона 0,02 и на ON i OFF е толкова. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...