Jump to content
Robben

Странен звук при потегляне

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Колата е Акорд 7 2.0 бензин. При потегляне от място, с малко повече газ или при леко нанагорнище, се получава този звук, който съм опитал да хвана с клипчетата. Интересното е, че се получава когато времето е по-студено или влажно, както е днес. 

Имате ли идея    на какво може да се дължи? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оригиналният съединител ли е колата? На моята има подобен звук при потегляне на наклон, но не винаги и да пак студеното време оказва влияние. Ако не е сменян, гледай да го пазиш повечко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа дали е с оригиналния. Факт е, че се случва само в подобно време и ако и подам повече газ. Иначе не приплъзва, не знам... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се чуваше доста повече и първоначално беше в дъждовно време под наклон, също не приплъзваше, оказа се че съединителя е за смяна(можело да се кара още така, било ранен признак, но реших да не рискувам)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята го прави. И не само в студено, а във всякакво време. С оригинален съединител съм. В това видео го има още по-изразено на 0:55 и 1:01.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EqJoFhOFlq0

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
18 hours ago, cocky said:

При мен се чуваше доста повече и първоначално беше в дъждовно време под наклон, също не приплъзваше, оказа се че съединителя е за смяна(можело да се кара още така, било ранен признак, но реших да не рискувам)

А като го смени изчезна ли звука? Мисълта ми е, че 100% е съединителя?

Редактирано от Robben

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, Robben said:

А като го смени изчезна ли звука? Мисълта ми е, че 100% е съединителя?

Сменен беше съединител комплект без маховик и звука изчезна, вече от 2 месеца я карам и не се е чувал. AISIN сложиха.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт това, което съм чел и слушал, конкретният гореописан звук сам по себе си не е причина за смяна на съединител. Други са критериите, по които се решава дали му е дошло времето за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя звук всъщност от къде идва? Реално не би трябвало да го има,  ако всичко е ок:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и няма единен консенсус от какво е. Затова използват думичката probably. Ето чрез автоматичен превод някои възможни причини от коментарите по-долу от видеото дето постнах:

 

"Като механик на бивш дилър със сравнително добра памет за тези неща. Това е металната пластина, която държи пружините във вашия диск на съединителя, който се трие в пружината, която е направена от по-твърд метал. Рядко се сменяше гаранционно. Тъй като колата се управлява така, както водачът е включил съединителя."

 

"Проблемът обикновено е в лагера на първа предавка. Лагерът понякога може да бъде фиксиран, докато в някои случаи шумът няма да изчезне, независимо от това колко промени са извършени на скоростната кутия. Алтернативата е да си купите нова скоростна кутия."

 

"Поправял съм този шум многократно в по-старите сивици и сивици от 8-мо поколение, повечето пъти е лош изхвърлящ лагер, също така, ако просто го прави първо с сивици от 8-мо поколение, обикновено е и лоша пилотна втулка в съединителя."

 

:D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Като сложим и скърцащата горна помпа и нещата заспиват:D Крайно несериозно като цяло , ама квото такова. Ще я карам така докато не почне да приплъзва, тогава ще се сменява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да дам малко инфо по темата. Смених горната помпа на съединителя(ОЕМ от кола донор) и опресних маслото на скоростната кутия- с оригинално на Хонда. След тези интервенции въпросния звук не се е появявал. Пробвах неколкократно при потегляне с повече газ, на сухо и сега на дъждовно време- освен въртене на гуми друго няма. Нямам идея коя от двете интервенции е “оправила” проблема, но засега нещата изглеждат Ок. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този звук при потегляне под наклон на задна скорост, обаче. Напред (на първа скорост) го няма звука.Нямам обяснение на какво се дължи. Съединителя засега не приплъзва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...