Jump to content
SvetoslavStoychev

Проверка на рама?

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От младежките ми години не съм имал Хонда, но старата любов ръжда не хваща, както се казва!

Има ли някой от колегите тук, който да работи в официален сервиз на Хонда или да има как да провери въпросната рама? 

 

JHMCM28806C200278

 

Става въпрос за тази кола. 

 

https://m.mobile.bg/details/11675539007317021

 

Парите са и много, това е ясно, но ще ходя да и хвърля едно око и ми се иска да и проветя километрите по някакъв начин.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да можеше да се проверява лесно..., щеше да направи автотърговците нещастни...

Мисля, че можеш, щом си в Сф, в Бултрако, демек ще е нещо такова- " такава информация не даваме само по рама, докарай я тук и срещу 200+ кинта, пълна диагностика, всякакви проверки..."

Провери и пиши тук, дали съм прав в предположенията... 

Всичко е комерсиализирано..., дори и да има форумци, които могат да направят проверка само на пробега, няма да е колегиална услуга, едва ли ще го направят безплатно...

Ако намериш такъв, пиши ми на лични съобщения, интересува ме...

От мен това: https://www.carvertical.com/bg

Не съм го пробвал, платено е, но предполагам до около 50 кинта, в зависимост какво искаш... Дай отзиви, ако опиташ.

Опитвам се да вляза в час, защото търся Акорд 8... От Плевен съм, та не мога да тичам до южна България (повечето са Сф/Пд) да проверявам всяка обява. Един ден бях в Сф, набелязани 5-6 обяви, не можах да избера. Външно всички лъснати/полирани, всички забележки оправени, всички 125-199К км по километраж, но интериорът от пръв поглед показва, че са + 50-150К повече... Цените се знае, че силно неадекватни 16-23К лв за 13 годишна кола и 220К+ реален пробег...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че номера на рамата (vin)  ти е объркан.  Провери си го. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен друго ме озадачи. Значи търговеца се е постарал да я опише, като космически кораб, но 9,9 на 100 разход на Акорд комби, автомат?! Това е несериозно...Screenshot_20230228_202159.thumb.jpg.b6e48364667d9105a6be05367bfc6113.jpg

Това е от Аuto Data

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода продавачът едва ли го знае... По въпроса за километрите и цената- определено е лъсната колата. Без да се види няма смисъл да се коментира. Щом е натъртено на тая рама значи проблем с нея няма да откриеш. Цената определено може да достигне такава висота без много усилия - за справка проверете сайтовете. Дали отговаря на заявеното от продавача може да проверите само лично. Обикновено снимките са едно реалността - друго. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, JapCar написа:

Цените се знае, че силно неадекватни 16-23К лв за 13 годишна кола и 220К+ реален пробег...

Цените са такива. И на кашкавала са подобни, пак силно преувеличени. Дали обаче има нещо по - добро за тия пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, psp 276 написа:

Цените са такива. И на кашкавала са подобни, пак силно преувеличени. Дали обаче има нещо по - добро за тия пари?

Така е, цените не могат да се оспорват и в чужбина са увеличени, но...

Ако е само цената проблем, ще се преглътне, ако насреща стоят реален пробег, реално, проверено добро състояние и някой месец гаранция..., но това е невъзможно.

В Англия купувах през 2-4г все японски коли, повече от частно лице, гаранция няма, сделката става на улицата за 30мин, с пробата, пазарлъка, плащането, попълването на документа..., всичко безплатно.

Последния Акорд 7 взех от автокъща на 10г за £3200, но имаше сменени 2 гуми, минал год. преглед и дадоха 3 месеца гаранция за основни неща. (год преглед винаги е много сериозен, трае 1ч и ако мине, гаранция, че всичко е изправно...)

Е, все пак е някаква защита, не рискуваш много. Тук ако платиш и я изкараш от автокъщата и спре след километър, си е за твоя сметка...

Освен всичко, си има държавен сайт, където въвеждаш само рег. номер (никога не се сменя, като нашето ЕГН) и всеки може да провери историята на год. прегледи, където се вижда и пробега. Има и други, платени сайтове, където можеш да видиш всичко...

 

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм напълно. В други държави нещата са уредени по - добре. В България не е така. В някои от малкото ми мнения съм коментирал цените на колите в чужбина и тук и как се формират. Тук гаранция няма за нищо. За общия пазар се внася само боклука. Колите с по високи цени пък не се продават особено, защото и купувачите у нас гледат годината на производство да е по нова, а цената да е по - ниска. А кола с кола няма много общо. Малцина мислят за експлоатацията след покупка. Повечето мислят по друг начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 11 часа, JapCar написа:

... год преглед винаги е много сериозен, трае 1ч и ако мине, гаранция, че всичко е изправно...

Да, така е, но ... "да, ама не".

И на острова е пълно с измамници. Почти 10г работех в център за ГТП, тааа ...

 

Повечето, да не кажа всички, автотърговци си имат "мой човек" със (или във) МОТ център. Много от тях правят измами. Измамите обикновено са, че нещо, което при непознат ще е фейл, при моя човек минава като препоръка за отстраняване и колата минава MOT от раз.

Добрата новина е, че клиента има право да се оплаче в КАТ, и от там разкатават този, който е правил прегледа по служебен път. Лошата новина е, че това трябва да стане в 4-седмичен срок от датата на прегледа. След това КАТ не се месят, клиентът съди сервиза по частен път. Измамниците го знаят това нещо и се възползват. Разправията е голяма и на измаменият не му се занимава. В много случаи измаменият разбира за измамата твърде късно. Това е така, защото тук, на острова, обикновено никой не прави "първоначално обслужване" на токущо купен автомобил. Все пак:

Преди 12 часа, JapCar написа:

... год преглед винаги е много сериозен, трае 1ч и ако мине, гаранция, че всичко е изправно...

, нали?!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

Да, така е, но ... "да, ама не".

И на острова е пълно с измамници. Почти 10г работех в център за ГТП, тааа ...

 

Това, което споделих е официално, ходя в сериозни сервизи и държа колата ми да е в ред. Разбира се, че има и измамници, те са дребни сервизчета на индийци, пакистанци, поляци, румънци... Знам, че има такива, защото някои българи карат дараци за £500 и се питат един друг къде има такива. Сериозен сервиз няма да си рискува бизнеса, защото и случайна полицейска проверка може да види очевидна неизправност- износени гуми, гърмящ/пушещ ауспух... и да разнищи случая след като види, че предния месец си минал МОТ...

Играта на сериозните сервизи обаче е- примамват те с малко по-ниска такса и ти пишат несъществуващи кусури- ръждясали тръбички на спирачната система, завишени емисии..., демек преценяват според клиента, колко би платил, да си остави колата за отстраняване и повечето го правят, което им струва повече от спестеното...

Аз съм му хванал цаката и от години ходя в общински център за прегледи, който не е сервиз и няма интерес от тая гимнастика и си гледат реално... Никога не съм връщан на преглед, имал съм само забележки за следващия път- примерно-  износена близо до допустимото външна част на протектора на някоя гума. Тези забележки влизат в системата и където и да отидеш следващата година, трябва да са отстранени.

Иначе макар и рядко и километражите се манипулират- споменавал съм някъде, че предишната, дизеловата Хонда я продадох бързо, след като поверих в сайта за прегледите и се оказа, че е на повече от 2 пъти повече километри, което е манипулирано 1-2 собственика преди мен (около 450К). Е, вече проверявам когато купувам...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, благодаря за отговорите!

Отидох да видя колата. Много запазена вътре, вън и най-важно никаква ръжда. Отказа ме автомата, не съм карал такъв стар автомат и не му знам болежките. Не ми вдъхна доверие като превключвах на място. И не искаха да мръднат от 13000лв., не че съм добър в пазарлъците! А за кола 2006-та 13 бона някакси не ми се дават. (:

Редактирано от SvetoslavStoychev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, SvetoslavStoychev написа:

А за кола 2006-та 13 бона някакси не ми се дават. (:

Да, колата изглежда добре, но наистина за  16-17 годишна кола са много..., за мен де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторът, споменава , че е от Плевен.
Защо не се обърне към Pepur, който да му намери акорд??

Поне, авторитета му е безспорен.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо си продаде Акорда, идентичен модел и преди поскъпването, за сходни пари, така че не е кой знае колко по-скъп този, особено с оглед, че за 10г. Джазки се искат такива пари.

Аз съм на мнение, че ако не е спешно, по-добре кола да не се купува в момента, освен ако не е нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Legal написа:

Авторът, споменава , че е от Плевен.
 

Авторът пише, че е от София, аз съм от Плевен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм по диагонал, явно :)

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...