Jump to content
KroGh

Софтуер диагностика и кабел

Recommended Posts

Здравейте, закупих кабел от алиекспрес ( https://www.aliexpress.com/item/32877185509.html ) 
Инсталирах програмите от линка на колегата в темата за софтуер https://drive.google.com/drive/folders/16bA8AQgNhz4jA6tl1CA67NXIWDrfXb2P ( 

След като включа кабела в обд-то обаче нищо не се случва. програмата си върти, а индикацията на кабела свети червено. 
Някой с решение на проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е колата ,която искаш да диагностицираш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2005 година.

Интересно, че кабела не ми го разпознава като Mvci в диспечер на устройства...
Ще пробвам с друг лаптоп, на който ще спра интернета, за да не инсталира нови драйвери за кабела...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай драйверите преди да пъхнеш джаджата в usb порта. Така тя ще работи с тях, а не с тези, с които реши операционната система. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, инсталирах файловете на друг лаптоп с изключен интернет, и всичко тръгна.. Сега остава да разбера как да работя с програмата :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте! Искам да си взема някаква джаджа за диагностика, обаче има толкова много неща на пазара, че не мога да се ориентирам какво и как. Последно в английския форум видях, че препоръчват това:

Autel AP200

https://www.avtodiagnostika.bg/autel-ap200-s-palen-paket-softuer.html?mfp=4f-vidove-diagnostika[autel]

Излиза около 200 лв., ако се препоръча през Амазон вероятно може и по-евтино да е. 

Има ли по-добри варианти за тези пари или дори малко повече? Нещо, което да позволява да трия грешки, да занулявам сервизни интервали и да не ме набута да му подновявам абонамента всяка година за повече пари от самата му цена. 

Също така четох една голяма тема в CR-V раздела, там пишеше за HDS диагностика с кабел. Виждам в AliExpress, че има Honda Diagnostics Module пак за 200-300 лв., но не знам дали ще се оправя с това и дали няма да прецакам нещо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки старата тема бих спорелил малко опит... като начало вместо да се трошат пари pro диагностики защо да не се вземе някой ELM327, който е достатъчен да се четат и трият грешки. Отделно може да се следят и живи данни. Нищо не може да кодира, Не чете АБС и други модули, но поне човек ще е спокоен че няма да "прецака нищо" с него.

Имам и HDS, но ползвам едно такова тамагочи и до сега при четенето на грешки каквото е прочело тамагочито, същото е засякла и HDS. Тествал съм го на няколко японски автомобила /хонда, тойота, мицубиши, дайхатсу и др/

Силно съветвам хора със съмнения и притеснения как се работи с такава техника независимо аматьорска или професионална да прежалят 20-30-40лв и да си прочетат колата при специалист

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...