Jump to content
MonsterOOD

Масло за R20A9

Recommended Posts

Здравейте, бързо питане. Четох много по темата, но все пак...

 

мисля да налея това олио в мотора R20A9 (CRV 4gen. само с предно предаване). Мотора е на почти 40к км.

Репсол ELITE EVOLUTION DX2 5W-30 - https://www.motorni-masla.net/doc/pdf/repsol/REPSOL_5W30_DX2.pdf

 

Дали ще е ок?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам, че като вискозитет 5W30 е идеално в твоя случай.

Аз използвам същото от 3 години като колата стана на 105к. Само,че не е Repsol, a Ravenol.

Препоръчва се от HONDA. Нивото не мърда и грам, но това зависи и от стила на каране и колко често използваш Vtec.

https://www.ravenol.de/en/product/motorenoel/pkw-motorenoel/ravenol-dxg-sae-5w-30

 

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не е добре за този двигател да ползвате това масло поради високия вискозитет. Ориентирайте се към 0W20 или 0W30. Колата е на съвсем малко километри!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще върши работа, но не е най-доброто. Според моите проучвания те ползват основно хидрокрек от тяхната си рафинерия.

Преди имах сивик и го карах само с репсол и му бях голям фен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е маслото за R20A9!

Избери си масло 0W-20 със спецификация ILSAC GF-6A.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, AzSum написа:

Препоръчва се от HONDA

Не знам Хонда да препоръчва друго масло, освен собственото си. Иначе "препоръчано от Хонда" може да се срещне по разни презентации на масла, но това е чисто маркетингов трик и официално такова не съм срещал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола на 40хил км и да сложиш 5w30 за моето виждане и изтезаване на двигателя.

Тук е по точния Равеньол за твоя двигател

https://ato24.de/en/car/engineoil/ilsac-gf-6a/0w-20.html

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, inspektora написа:

Не знам Хонда да препоръчва друго масло, освен собственото си. Иначе "препоръчано от Хонда" може да се срещне по разни презентации на масла, но това е чисто маркетингов трик и официално такова не съм срещал.

В тоя бизнес мащабни компании като Honda и Ravenol няма как да си позволят да напишат просто така,че е препоръчано от Хонда. Веднага отиват на съд. Това не е темата и няма да я разводнявам. 

 

Преди 17 часа, dandilov написа:

Това не е маслото за R20A9!

Малко се обърках. Точно ти за моя R20A9 ми препоръча  Ravenol DXG 5W30 :) 

 

Бултрако от 0 км до 70 000 гаранционно са слагали на моята 5W40, което пък е безумно.

Редактирано от AzSum
пропуск

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@AzSum Препоръчал съм ти Ravenol DXG 5W30, най-вероятно защото си посочил, че ще караш предимно градско, на къси разстояния. Ако можеш, провери хронологията на коментарите. И на мен ще ми е интересно да ги видя, че не си спомням.

Но когато препоръчвам дадено масло, го съобразявам с подадената информация от собственика, състояние на двигателя (гори, не гори, колко гори и т.н.), стил на шофиране (градско извънградско, катерене и т.н.).

DXG е топ масло и не му се притеснявай. ;) А и ти харесва как работи двигателят с него, нали? :)

А на MonsterOOD му препоръчвам 0W-20, защото му е още съвсем новичък двигателят. Тъкмо разработен.

Не пречи и ти да пробваш едно Ravenol DFE, например. Ако не го гори и не се разрежда много с бензин от градското каране - може да минеш спокойно и на него.

 

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да добавя, че предимно карам извънградско като пропорцията е 80% извън и 20% в града. Горе долу на месец въртя около 3к. км.

Демек това масло ще го сменя към края на лятото. Вече го поръчах, сега се чудя да го слагам ли или не. 

 

Още едно инфо колата я купих средата на Октомври 2022 и днес видях, че съм врътнал 9000+ км (маслото е сменено в Бултрако с някакво, не ми казаха какво е) :( Маслото не е мръднало на щеката, а си карам с 140 на магистралата....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали да го слагаш - решението е твое. А винаги има възможност да си купиш друго - https://forums.hondabg.com/topic/119000-обща-поръчка-на-масла-от-ato24de-до-1-ви-март/

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко да ъпдейтна темата. Сипах го това масло 5в30 и веднага ми направи впечатление, че мотора стана малко по муден. Разхода скочи с около литър. Явно му идва дебело и не ме кефи така. Ще го сменя с 0в20... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобно наблюдение от моят R20A3, тъй като колата я имам от 1,5г, а преди са я карали с 5в-30, и аз сложих такова, но след смяна от Равенол към Амсойл, забелязох промяна във вървежа, завишен разход, та дори звукът на двигателя не е същият. Та и аз мисля да минавам на 0в-20 както си е по книжка.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, ще ме накарате да пробвам и аз 0w20. Въпреки,че разлика в консумацията на гориво 1л/100 ми се вижда невероятно само от смяна на масло. Както и промяна във вървежа .Не е ли прекалено оптимистично?

Между другото @dandilov спомена за разреждане на маслото. При мен и сега щеката на маслото си мирише яко на бензин. Нивото обаче нито се увеличава, нито пък спада. При 0w20 имате ли миризма?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв беше Равенола и какъв Амсойла? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ravenol FO SAE 5w-30 vs Amsoil Signiture 5w-30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси причината другаде, абсурдно ми е Амсойла да ти качи разхода с 1л. спрямо този Равенол.

Амсойла има Естери и доста молибден, които значително намаляват триенето, за разлика от Равенола, а вискозитетите им са почти еднакви.

Колкото до промяната на звука на ДВГ, нищо не може да се каже, може да се е подобрил към по-добро.

Ако ще минаваш на 0в20 и ще слагаш Равенол, сложи по-висок клас. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ravenol FO SAE 5w-30 е хидрокрек , а Amsoil Signiture 5w-30 има и PAO.

Не е необичайна промяната на звука. При маслата с PAO, звукът на двигателя наистина е по-различен. Има писано много в нет-а за този "ефект", а и моите преки наблюдения също са такива. Но това не значи, че маслото не работи добре. Напротив - лаб. анализите го показват най-точно.

@galin_k от къде купи Амсойл-а? Да не е някакво менте?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, AzSum написа:

При 0w20 имате ли миризма?

 

Има миризма. Като за първа смяна сожих оригинално хонда 0w20.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При гориво бензин си мирише на бензин. И моето мирише на бензин.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dandilov не е менте, поръчвам от общите.

 

@Rakeem RAVENOL DFE SAE 0W-20  добре ли ще е?

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро синтезирах маслата препоръчани от Ravenol за моя двигател и сравних с Амсойл. 

image.thumb.png.fc62a4fd44ae18f112a918c42825f156.png

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.02.2023 г. at 14:41, dandilov написа:

Препоръчал съм ти Ravenol DXG 5W30, най-вероятно защото си посочил, че ще караш предимно градско, на къси разстояния. Ако можеш, провери хронологията на коментарите. И на мен ще ми е интересно да ги видя, че не си спомням.

Прав си! Точно така е.Намерих комуникацията и ти пратих ЛС.

 

Хубавото на Ravenol е,че всяка туба има скреч код и можеш да провериш дали е автентично директно в сайта им !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, galin_k написа:

 

@Rakeem RAVENOL DFE SAE 0W-20  добре ли ще е?

Това на хартия изглежда като най-високият има клас 0в20-ка с правилните спецификации, но нека @dandilov каже що се касае до марката, той e по-запознат с техните масла. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DFE  е от "топ" сегмента на Равенол. Datasheet-а показва изключителни х-ки. Маслото е подходящо при здрав и изправен двигател, който не гори масло (т.е. гори минимално), извънградското преобладава над градското, разреждането с бензин също трябва да е минимално. Интервал на смяна 150 - 170 моточаса.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това е маслото за мен! Благодаря много 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...