Jump to content
Markony

Налягане при което ви зареждат газ.

Recommended Posts

В Добрич от краткия си за сега опит никъде не видях  бензиностанция където манометара да покава повече 10бара! На Шел дори няма манометър!! Химойл около 9.5 бара. На Екотрансгаз за момента е най зле, имах случай където две коли зареждахме едновремено и манометара показваше точно 5 бара  а там винаги има  опашка заради най ниската цена газта !! Ще пробвам и други но не очаквам чудеса!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искат да ви ментят, ще ви ментят както искат. 

Манометрите са най-лесния начин за манипулация, могат да ги направят да отчитат каквото искат. 

А това дали ви сипват газ или газ + сгъстен въздух, само те си знаят.

Количество се хваща единствено с относително тегло, там вече няма как да излъжат, така че да ви ударят по джоба с повече от няколко стотинки.

Да не говорим и за съотношение пропан/бутан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения в София:

- Еко бул. Черни връх - 12 бара налягане, стабилно, без забележки.

- Еко бул. Никола Вапцаров - 10тина бара я има я не - ама целият обект е един "шано", избягвам го за всякакви горива.

- Еко Царско Село (Околовръстен път, до Драгалевци) - веднъж я пробвах, 18 бара (няма грешка, търках си очите, стрелката пред мен трепери между 17 и 18) но разлика в изминатите километри не усетих. Може би компресорът е впомпвал една идея повече въздух или манометърът не е бил калибринан?

- Лукойл Младост 4 (франчайзчето до Бизнес парка) - 4 колонки за газ, повече от 10-11 бара пряко сили не съм виждал и това когато аз съм бил единствената кола на обекта. Представете си какво става ако 4 коли пълнят едновременно. Това не пречи почти всяка вечер да идва цистерна с пропан-бутан.

 

И малко по-стари наблюдения:

- Интерспийд Младост/Горубляне - пак 4 колонки, въпреки, че е сравнително нов обект, май се мъчи компресорът при повече коли. Само веднъж видях 11-12 бара, повечето случаи около 9-10, след едно пълнене на 8 бара се отказах да ходя.

- Бенита Горубляне - около 10-11 бара, естествено пада при пълнене на 2 коли едновременно. Газта ми се струваше една идея по-слаба спрямо тази на еко, но може да е субективно.

 

На магистрала тракия имам наблюдения от Еко на Вакарел - обикновено са стабилни 12 бара, последния път стрелката беше на 10тина... май правеха шмекерии. А Лукойл при Ихтиман (посока Пловдив) явно са на мнение, че 10 бара са ОК.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдение са малко по-различни. Там, където налягането е нормално, като Лукойл, бутилката на ЦРВ-то събира 27 л и минавам 270 км. А там, където налягането е по-малко, бутилката се пълни с 24-25 л и съответно минавам 240-250 км. Друго не съм забелязал. Това се отнася и до чужбината. Там масово пълнят бутилката по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко гр Добрич преди малко заредих манометъра седи на 9 бара ,не трябва ли да е на 0 или поне 1 бар когато не се заружда като зарежда отива на 11 бара,не мисля че е нормално.

Има някъкво ограничение за качване на снимки ат 153 кб и не мога да кача снимки,на манометрите.

При всички газостанции отиде ли на втория маркуч кола почне ли да заружда,всичко отива на кино,пада драстично налягането.

Редактирано от CARPERA
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е по северна България,  но тук в южна продават дизела в литри,  или поне лукоил и инса го продават на литри.

Това с налягания-та и кой колко се набутвал е силно преекспонирано. 

ПП:само на боготворените високобарови колонки, дето видиш ли търговеца се набутвал, са успявали да ми сипят 80+ литра в иначе 80 литровата ми бутилка. Заредил съм тонове с LPG по колите си при всякакви налягания и ако искат, ще ви излъжат при всякакви налягания.

 

Корекциите по разходомерите обират разликите в наляганията, та не се филмирайте толкова и си карайте колите.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лук ойл Варна този след табелата посока магисгралата,колонката зарежда на 9.5бара.

Питах момчето защо толкова ниско налягането не трабва ли на 12 бара,отговора било опасно на 12 и не било разрешено.

SNG Добрич бовшата Топливо колонката зарежда на 10 бара като тръгва от 9 бара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази вечер, на ЕКО -то в Монтана.

Една е в града и от години само там зареждам.

IMG_20230220_210725.jpg

Преди да боднат "пищова" показваше 5.

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко - Шумен на бул. Симеон велики 12 бара. Бутилката събра 54,6 л. Следващия път ще заредя на друга бензиностанция за сравнение.

Редактирано от Plamen-CRV
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол в София, Овча Купел -  беше малко под или малко над 10 бара. Инцидентно заредих там и не бих повторил. Преди години имаше период, в който постоянно зареждах там, но след смяната на филтъра на газовата, имаше черни стружки и оплаквания от няколко човека, че и те там зареждат - спрях.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиностанция Лукойл Гр.Добрич бул. „Добруджа“ тази по пътя за излаза към гр. Силистра заредих днес на 10 бара,докато не я оправят не зареждам повече там.

Сигнала е подаден.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София, Люлин, Лукойл преди тунела, в посока център - 12 бара.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих на 12 бара и разход отговарящ,на изчисленията на компа.Газстанцията не е от веригите.

Празно, пълно (на същата колонкав,рамките на 4ч.) за 300км извънградско без настъпване,7,3л/100.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следният казус:

На 3-ти март сутринта тръгнахме за Шипка.

Заредих Сивика "до дупка" с газ на ЕКО - Монтана. Имаше едновремено 2 коли на колонката - от моята страна 11 бара, от другата 12 бара. Бяхме колона 8 коли и не се караше икономично. На връщане реших да допълня в Плевен, на ЕКО Плевен бул. Х. Ботев.   Бензиностанция ЕКО 1024
https://maps.app.goo.gl/LCwh591hYYTs2Xuc8 Изминати 356 км с 24.6 л. газ, тоест 6.9 /100, което ми се стори висок разход, но вероятно нормално за маршрута и ситуацията. За съжаление не погледнах на колко бара е колонката. :( До дома са 130 км и пак караше синковеца (вече не с колоната -дъжд и тъмно). Пътувахме си полекичка - отне ни около 2 часа.

И сегааа: Вчера викам да допълня бутилката, но не влезе почти нищо. :(

Колонката бе на 15 бара и вкара 86 стотинки. Минах от другата страна, а там 13 бара - влязоха още 24 ст. Момчето провери клапана - работи си. Със сигурност сме карали на газ и за 130 км този 1 литър е невъзможен разход!

Дали на Плевен колонката е била с много по-високо налягане, или има друго обяснение?

Случвало ли ви се е такова нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,проблема е в сондата блокира клапана. Стига с това налягане дали е 8 или 15 бара няма никакво значение. GPL е течност пропан и малко бутан с газова фаза .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че при ниска околна температура блокира (може да замръзне) клапанът, но вчера бе около + 10 гр. Бензинджията ръчна с нещо в съчмата на калника чу се изсъскване и каза че си работи. До сега не съм имал такава случка.

Тоест, проблемът е "по-навътре в моята кола и трябва да взема мерки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за клапана вътре в бутилката където е закачен поплавъка за максималното ниво.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна - Зареждам основно от Бенита, в кв. Възраждане. Налягането е различно всеки път, в рамките на 10-12 бара. Повечето пъти е 12, и въпреки всичко често, на празна 49 литрова бутилка, се опитват да заредят повече от максималния обем. Ясно е, че в зависимост от околната температура, зареденото количество може да варира и въпреки всичко, има някаква гимнастика. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като  пишете знаете ли колко трябва да е налягането за зареждане?в какви граници тоест?щото изказвания всякакви. Под толкова няма да зареждат или над толкова пак така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали в първия пост от темата е обяснено.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с. Разлив, около Правец, Лукойл - 10 бара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукойл Бургас, изхода към София- 12 бара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дряново, Габровско, Лукойл - под 10 бара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумен, ЛукОйл , бул. Ришк8 проход - под 10 бара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори при зареждане с налягане 7бара Акордеона си харчи 12.5! :plane:

По междуградски с около 90 до 110 пада на 10/100!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумен, Еко, бул. Ришки проход - 10 бара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се, какво значение има така споделената информация. На коя бензиностанция на колко бара зареждат...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и няма гаранция че винаги налягането на конкретна колонка е константно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, dimkaraganchev написа:

Чудя се, какво значение има така споделената информация. На коя бензиностанция на колко бара зареждат...

Точно такова , каквото значение има налягането за количеството.  Сиреч никакво.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марешки, София, налягане 9.5бара. 

Разход 15/100 градско Сф., за 400км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕКО - Русе - бул. Липник.

IMG_20230416_131344.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банско на Екото 7-8 бара. Смях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София, Еко Малинова долина (околовръстното) - 9 бара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да гледам налягането си ми дава същият разход.

Винаги могат да излъжат с 1или 2 литра на зареждане.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стара Загора, DS Oil, бул. "Никола Петков" 59, до "Мото Пфое" срещу СБА, на влизане от Нова Загора посока център, в началото малко под 12, след малко 13 бара и така до края

TimePhoto_20230528_131147.thumb.jpg.0df54f95b629a78f95fe846af851b0d9.jpg

TimePhoto_20230528_131525.jpg

Редактирано от Тъмнозелен самурай G86-P
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...