Jump to content
VSB

CR-V -3-2.0 бензин 4х4

Recommended Posts

Здравейте колеги.Някой ползвал ли е добавка за разход на масло?Ако някой има опит,да ми препоръча марка.Колата гори масло Хонда CRV 3-2.0 бензин,240000км.

при мен е 4-години и е карана здраво 80000км,масло Кастрол 5-30 ,не е българско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е разхода на масло,колко го караш като пробег този Кастрол.

Quote

и е карана здраво 80000км

Какво трябва да значи това.

Пробвал ли си с друго масло освен Кастрол.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VSB Не мисля, че ще се намери някой да гласува ЗА добавка. Този двигател е доста здрав, не си споменал колко е разходът на масло, но ако е голям над 1,5-2лт отиваш за основен ремонт и добавка няма да те спаси, нито смяна на маслото. 

Та, не си хаби парите. Прецени според разхода следващи действия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката за експлоатация производителя (Хонда) забранява използването на добавки.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с някоя на Бардал, друга не се наемам да препоръчвам.

Аз от 50к. наливам Sumolub, която е противоизносна и подобряваща смазването, и определено има ефект.

Сега зимата паля през седмица със слаб акумулатор(35А на 4г., куча марка, с който я взех) и въпреки, че лампите индикиращи това светят, двигателят пали от четвърт, никакво съпротивление не се усеща.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нов двигател, на тези коли дават 1L /10000 km. Аз карам с Mobil 5w30 FE, сменям го на 7000 и доливам

 около 300 до 400 ml. Приел съм го за нормално и не обръщам внимание на изявления, като "колко съм сипал , толкова вадя". 

Редактирано от emonai
Грешка..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 hours ago, CARPERA said:

Какъв ти е разхода на масло,колко го караш като пробег този Кастрол.

Какво трябва да значи това.

Пробвал ли си с друго масло освен Кастрол.

Значи ,последната година взе да гори доста 1.5-2.0л-1500км.Кастрола го карам 6-7000 км.Казвам здраво карана, че често си влизам в 5000 оборота,не я жаля,имам тежък крак,пък ако искаш динамика от този двигател трябват му обороти.

Колата е при мен 4г- до 160 000км пълна история Хонда с 5-30 масло и от там.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, emonai said:

На нов двигател, на тези коли дават 1L /10000 km. Аз карам с Mobil 5w30 FE, сменям го на 7000 и доливам

 около 300 до 400 ml. Приел съм го за нормално и не обръщам внимание на изявления, като "колко съм сипал , толкова вадя". 

Да колега,съгласен .Просто преди ми дърпаше по 700-800г.Сега е много,а не ми се ремонтира,направо го хвърля през гърнето ,а няма дим,само черено гърне.

Като сложиш бял парцал,става черен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 hours ago, Rakeem said:

Пробвай с някоя на Бардал, друга не се наемам да препоръчвам.

Аз от 50к. наливам Sumolub, която е противоизносна и подобряваща смазването, и определено има ефект.

Сега зимата паля през седмица със слаб акумулатор(35А на 4г., куча марка, с който я взех) и въпреки, че лампите индикиращи това светят, двигателят пали от четвърт, никакво съпротивление не се усеща.

 

 

Ще я пробвам,гледам има доста по пазара различни марки.Мерси за помощта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай, но не с тази, за която говоря в моя случай. 

Ти си за Full Metal, един флакон можеш да го разделиш за две смени, ако има ефект продължи, ако не, си за ремонт(гумички/сегменти). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, VSB said:

Значи ,последната година взе да гори доста 1.5-2.0л-1500км.Кастрола го карам 6-7000 км.Казвам здраво карана, че често си влизам в 5000 оборота,не я жаля,имам тежък крак,пък ако искаш динамика от този двигател трябват му обороти.

Колата е при мен 4г- до 160 000км пълна история Хонда с 5-30 масло и от там.

 

Преди да набуташ в двигателя си разни добавки пробвай първо с друго масло.Както и хубав маслен филтър,Маnn или оригинален.

Да я караш вечно в лютеницата изобщо не си за Кастрол.

С такова каране Кастрола е приключвал на 4хил км.

Според мен си я докарал за  ремонт,който трябва задължително сегменти.

Този разход 2л Кастрол5w30  на 1500км е много.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Кастрол 5-30 ,защото с такова беше сървезирана в Хонда (5-30) ,масления филтър е винаги оригинален,не ползвам други.По-скоро е за сегменти,от повечето мнения.

Редактирано от kvd74
Не цитирайте предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста теми тук по въпроса за гаранционото обсужвяне,което не е в полза на колата.

Та това че са ти слагали такова масло  не е най -доброто. 

Първо сервез на Хонада ти слага Кастрол,второ този двигател е за 0we30,но явно е вече късно.

Но ти си взел вече своето решение,дано намереш читав майстор да направи ремонта.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...