Jump to content
K. Маринов

Съвети за новопридобита Honda CR-V, III gen. 2.0 150 к.с.

Recommended Posts

Здравейте приятели по интереси, а защо не и бъдещи такива! От скоро имам Honda CR-V III gen. 2.0 150 к.с. 2011 Elegance, бензин +газ, с ръчни скорости. Автомобилът е на 150 000 км. /надявам се/, тъй като след 60 000 к. няма попълнени сервизни обслужвания, но изглежда обещаващо и с ресурс/дано не бъркам/. Сменил съм маслата в двигателя, скоростната кутия и задния диференциал и "външен ремък", спирачната течност на спирачките и съединителя. Реглаж на клапани не съм правил, но и не чувам никакъв страничен шум, т.е. двигателят работи тихо и спокойно. Нямам още впечатления за някакви нередности/дано и да нямам/, тъй като съм още на първите 600 километра от ползването на автомобила и не съм успял да изпробвам всичко в различни ситуации. Чета, и препрочитам информация за марката и модела и търся да прочета полезни неща по първоначално снабдяване с необходими консумативи за доливане, сменяне, т.е. подръжка. До сега не съм имал и карал японски автомобил, и нямам никакви впечатления от тези автомобили. Тепърва откривам разлики на концепциите в японското автомобилостроене :). Забелязал съм на различни места счупени клипси /какво ли е ровено там, за да се счупят/, но се надявам че те се купуват и сменят лесно. Дайте ми съвет, с кои алтернативни марки мога да заменям за в бъдеще и какво? Масла, антифриз, спирачна течност, свещи или всичко се сменя само с оригинално на Хонда? Може ли във форума и как, да се поръчат консумативи и части /по-ефтино/? От къде да намеря, за да сменя счупените или липсващи клипси /само това съм открил/? Как процедирате, когато искате нещо да възстановите, почистите или смените в интериора, защото този преди вас не го е поддържал добре? Благодаря предварително и успехи на всички във всичко!

Редактирано от kvd74
Не ориентиращо заглавие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, K. Маринов написа:

Дайте ми съвет, с кои алтернативни марки мога да заменям за в бъдеще и какво?

 

преди 14 минути, K. Маринов написа:

От къде да намеря, за да сменя счупените или липсващи клипси

Във Варна има магазини Гарвана, където винаги съм намирал всякакви клипси и др. За Бургас не знам.

 

Поздрави и много безаварийни километри!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, K. Маринов написа:

 Как процедирате, когато искате нещо да възстановите, почистите или смените в интериора, защото този преди вас не го е поддържал добре?

Честито и добре дошъл!

Карам друг модел, но пътят е аналогичен.

Ако има нещо нередно в интериора, първо преценяваш дали е толкова зле (според теб) и ако да - оглеждаш се за "донор" по морги и обяви.

Волана си претапицирах на място, но имах протрито по кожата на шофьорската седалка. Търсих от кола с десен волан, за да е по-запазена. Купих цяла такава седалка (по-малко няма да ти дадат) и взех от нея само тапицерията. От друг донор си взех карта за предна дясна врата и капаците на подлакътниците.

Има вариант и за боядисване, но не изкарва много. За миене / освежаване / подхранване на кожа (ако си с такава тапицерия) също има препарати.

Най-добре е след обстоен оглед по интериора ти, да питаш за конкретните неприемливи детайли с техни снимки!

Нови интериорни - трудно / бавно / скъпо.

Форумът е богат на всякакви теми - дай си време.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, inspektora написа:

 

Във Варна има магазини Гарвана, където винаги съм намирал всякакви клипси и др. За Бургас не знам.

 

Поздрави и много безаварийни километри!

Благодаря, ти и ти желая всичко добро!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...