Jump to content
Николай_Нинов

Алтернатор - как да разбера кой е моят и има ли добри части извън оригиналните?

Recommended Posts

Здравейте, имам затруднение с намиране на повече информация за колата която имам, закупена от нашите честни джамбази! Та сега се оказва, че имам проблем с алтернатора, който между другото в Хонда оригинална част струва към 4080лв. Търсейки на старо обаче се затруднявам с намирането на частта по номер на мотор или по вин, тъй като гледам в EBAY и там според модификацията която аз притежавам номера на двигателя не отговаря. Има ли някой опитен който да ме насочи малко. Ще бъда много благодарен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, доколкото разбрах, търсиш парт-номера на алтернатора? Аз използвам този сайт:  https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda ,  въвеждаш данните за твоя модел и после по раздели и снимков материал търсиш номера на самата част.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря за насоката но в този сайт не излиза нито по вин нито по дата на производство най-крайната дата е 2011г. а моята е 2012

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, европейските не излизат след 2011... 

 

Пробвай тук https://www.hondapartsnow.com/ 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново, тук се намират повече работи. Обаче все още съм объркан какво точно трябва да избера. Аз преди това успях да достигна до този сайт https://www.parts-honda.uk/honda-cars/CR-V-DIESEL/2013/22-EXECUTIVE-NAVI/ENGINE/ALTERNATOR-DENSO--DIESEL--22L-/30552/E3610/1/30552 където номера на продукта отговаря с предлаганите тук в БГ по сайтовете, но този е оригинален като част.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, рециклирай твоят. Стават като "нови" и няма да имаш проблеми дълго време после :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро ремонтирах неработещ алтернатор при електричар, сменени четки и плочка. Провери при майстор на генератори какво ще ти кажат. Може да подлежи на ремонт.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mkilla, може ли дадеш контакт или идея къде да го ремонтирам? Говорих с официалния сервиз на Хонда, Бултрако и там ми казаха, че рециклират и струва 250лв мисля, но моя майстор има лош опит с рациклиран алтернатор и ми каза, че не ставало. Което ме съмнява, но все пак като нямам опит гледам да го слушам. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 minutes ago, Plamen_Honda said:

Аз скоро ремонтирах неработещ алтернатор при електричар, сменени четки и плочка. Провери при майстор на генератори какво ще ти кажат. Може да подлежи на ремонт.

Благодаря, колега. Четките и другите елементи от къде ги взе? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоят майстор не знам защо така е отговорил. Моят го правих в Сервизи „ФРАНСИЗКУП“ които правят само стартери и алтернатори. Смениха четки и диоден блок. Не съм имал проблем от близо 1 година от както го направиха, дадоха 6 месеца гаранция. Направиха колата за 2 дни, че нямах време да им го сваля и занеса та им зарязах автомобила направо. Там ходих аз но има още сумати сервизи които можеш да ползваш.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Mkilla said:

Твоят майстор не знам защо така е отговорил. Моят го правих в Сервизи „ФРАНСИЗКУП“ които правят само стартери и алтернатори. Смениха четки и диоден блок. Не съм имал проблем от близо 1 година от както го направиха, дадоха 6 месеца гаранция. Направиха колата за 2 дни, че нямах време да им го сваля и занеса та им зарязах автомобила направо. Там ходих аз но има още сумати сервизи които можеш да ползваш.

Благодаря, това е ценна информация.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм търсил нищо, в сервиза я оставих и за един ден я направиха цена с монтаж, демонтаж на генератор, смяна на четки плочка под 300 лв. (дано и твоя е за ремонт, а да не се налага подмяна с нов)

И моят съвет е попитай в сервиз за ремонт на генератори, повечето искат да им го занесеш свален, но при някои сервизи има опция за демонтаж от автомобила.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...