Jump to content
titko

Търся ремонтно ръководство за дизелово CR-V

Recommended Posts

Здравейте,отскоро се сдобих с CR-V 2005г. дизел 140к.с. и си търся ремонтно ръководство за модела.Тези които намирам са за бензиновите модели.Моля ако някой има за дизеловия модел втора генерация да качи линк да си го дръпна.благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз търсех, но до сега не съм намерил онлайн. Има книжка, но какво пище в нея и колко е полезна не знам и нея не съм я намирал по книжарниците, май е старо издание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви интересува и за каква книжка става въпрос?

Защото в качената тук и в нета информация (мануалл), основните неща за бензиновото и дизеловото СРВ-2 са индентични. Естествено без двигател, скорости и окабеляване - което едва ли ще си го ремонтирате в домашни гаражи и условия. 

Даже ако разгледате линковете качени и във форума, ще видите, че и там има инфо за двигателя, скоростите и други неща свързани с дизеловата версия. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.01.2023 г. at 14:58, titko написа:

Здравейте,отскоро се сдобих с CR-V 2005г. дизел 140к.с. и си търся ремонтно ръководство за модела.Тези които намирам са за бензиновите модели.Моля ако някой има за дизеловия модел втора генерация да качи линк да си го дръпна.благодаря предварително.

Не точно тава което търсиш-но върши някаква работа.Какво ще и ремонтираш?

honda-2007-cr-v-owners-manual-Europe_BG.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://omanual.ru/Honda/CR-V/2/

Това е за 2-ра генерация, но май няма за дизела, а следващото е за трета, където има за дизеловия мотор N22A.

https://omanual.ru/Honda/CR-V/3/

Гледа се онлайн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсех по-специално регулирането на съединителя. И намерих това http://www.crvclub.ru/manuals/CR-V-2_manual_eng/manual_uk_shop/group_4h.htm. За сега работи.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такова нещо ми трябва но и за дугите системи не само за съединителя.Много неща мога да си ремонтирам в гаража,но колата като цяло ми е непозната.Обичам да знам по собствената си кола кое какво е и как действа.Примерно системата 4х4,най общото което пишат го знам,с две помпи и как работят.Интересува ме защо при вдигната предна гума тя не се върти(изключена от скорост и загасен двигател),как се подкарва фабричната навигация.Колеги в форума пишат,че вървяла но не пишат как.Има много вакууми,които също ме интересуват за какво са.Не обичам да разчитам на сервизите по простата причина,че там са небрежни некадърници 99% с дебели цени.Owner manual си имам но не ме интересува откъде се пускат фаровете или чистачките,това си го знам.Трябва ми''

Преди 13 часа, firediesel написа:

 

Repair manua''l или'' Руководство по ремонту''

Редактирано от titko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето разликата между бензина и дизела е основно в двигател, окачване на двигателя, скоростна кутия, предни и задни полуоски. Другото мисля е едно и също.

Този каталог е добър и ще ти помогне доста https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=20203&cmodnamepc=CR-V I-CTDI&xcardr=5&dmodyr=2005&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=ES

Редактирано от firediesel
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много,каталога наистина е добър и много подробен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,все още си търся ремонтно ръководство,ако някой има, да не се стеснява да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш дай ще го сканирам и ще го пуснем като pdf.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...