Jump to content
vasko381

Грешка P0132

Recommended Posts

Здравейте, намирам се в голяма дилема и не мога да разбера oт къде идва проблема. Значи имам Хонда Акорд 1.8 Бензин (2002), на която и свети чека и като прочета грешката излиза P0132 което е ламбдасонда, но всъщност не е. Двета сонди са сменени и грешката пак излиза или по точно когато чека не свети колата няма мощност и не набира нормално, когато чека светне проблема изчезва и колата тръгва и върви. Някой имал ли го е същия проблем и може ли да ми каже какъв е бил той? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди дузина години на моята с 2.0 мотор бе изгорял подгрева на предната сонда. С колата нямах драма, но сондата смених все пак, обаче сложих не оригинална а заместител. Поведението беше като описаното от теб - колата "забиваше" докато не светне чека. 

Та, върнах сондата,  поръчах си оригинална и от тогава си е ОК.

Писано е и друг път - за F серията мотори само оригинални сонди. Афтърмаркета не го одобряват.

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писано е и друго. За съжаление за пореден път трябва да опонирам Ceco. Има тема за сондите от 2016 година която завършва с мой пост. Та в общи линии си карам все още с неоригинална сонда на Denso без проблеми. 120 000 км.

По темата не е ясно какви сонди са сложени.

Но по всичко личи, че сякаш сондите не са ОК.

 

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не помня кода на сондата, но помня че за да я върна в магазина ми искаха протокол с диагностика от оторизиран Хонда дилър, че не е подходяща за F20B6.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря за бързите отговори, ще продължавам да дерзая и накрая ще напиша какъв е крайният резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога проблемът е в куплунга - не щракнат. Имах такъв проблем и то след бърникане в скор. кутия. Момчето не го беше закачил добре. Провери и това !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една архаична тема, която изтупах от прахта и в която от 33 пост нататък съм описал премеждията. Чак се посмях на ентусиазма, който съм имал да пиша на Денсо Европа. 7 години по-късно и над 100 000 км още навъртяни, сондата не е мръднала. Но е за F20B6. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...