Jump to content
galin_k

Смяна крушка задни светлини

Recommended Posts

Здравейте, не създадох нова тема, че не можах да намеря такава за Акорд 8 комби. Крушката на заден ляв габарит е за смяна, махнах капачето, отвих и болчетата на пластмасата, но не мога  да изкарам целят стоп. Пише slide със стрелка наляво, но има голямо напрежение и ме е страх да натисна защото ще счупи края на стъклото, опира в купето.

Някой знае ли каква е цаката на изкарването? Явно има щипки в краищата.

Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пипал "стоп" на 8-мица, но наскоро случайно гледах клип в ютюб за такива ситуации, само че за фар.

Лепиш върху "стопа" силно залеващо тиксо, няколко слоя дълги ленти. Оставящ краищата да стърчат, за да ги хванеш здраво и дърпаш в посоката в която е стрелката.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, galin_k написа:

Здравейте, не създадох нова тема, че не можах да намеря такава за Акорд 8 комби. Крушката на заден ляв габарит е за смяна, махнах капачето, отвих и болчетата на пластмасата, но не мога  да изкарам целят стоп. Пише slide със стрелка наляво, но има голямо напрежение и ме е страх да натисна защото ще счупи края на стъклото, опира в купето.

Някой знае ли каква е цаката на изкарването? Явно има щипки в краищата.

Благодаря 

На самата врата ли където се намира или тази чест която е на купето?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На купето

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата помощ,  да явно ще трябва да подпра с нещо, че лекичко боята тръгна.

 

Колко търсих в тубата, е не ми излезе видео за комбито.☹️

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо.

Вземи една широка плоска отверка и я увий със скоч да стане един дебел филм и с лекичко подпиране ще излезне.

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях, но щипките държат много здраво, не както на видеото. Горната е лесна, но долната не излиза и няма място да провреш нещо за напън. Колкото да се старах, счупих долната и обелих леко боята на две места, ама я смених.

😊

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.... . Аз имам цяло пакетче с такива щипки и бих услужил ако се намираше в Плевен но уви. Може би би било по удачно да се бръкне с дълга отвертка от вече освободената част и от там с леко въртеливо движени да се опита да се откопчае щипката защото и да останат някакви следи след поставянето на стопа те няма да се виждат или с едно тънко но здраво въженце да се направи нещо като клюп да се подпъхне в тази част и тогава да се дръпне няма начин да не излезне (може преди това да се пръсне с някакъв смазващ спрей) единственият риск е, че може някоя щипка да се отчупи и е добре да си имаш.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някъде да има подобно клипче, само че за габарита, който е на вратата? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има капаче на тапецерията на задната врата или май от дръжките беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз си ги счупих и двете щипки, ама тя причината явно е, че се подпрях на един стълб преди известно време и си мислех, че нямам щети, а те са били по стопа. Пластмасата се е счупила където се завиват болчетата към калника и явно щипките са били под някакво минимално напрежение. Защото като ги дръпнах малко по-силно и се счупиха. От другата страна го свалих абсолютно безпроблемно. 

   Сега си търся левия стоп, ма почти никъде го няма. Или цените са баснословни! Залепил съм го с тиксо да не "избЕга" стопа, ама трябва да го сменя. Някой идеи къде мога да го намеря на по-сносна цена? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си в Германия или само ника е така? Ако си тук в БГ мога да ти пратя телефон на човек който ги внася и продава на части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, в Германия съм. Успях да намеря един на 195€ +15€ доставка, ама смъкнах цифрата на 135€ всичко. Смених я, сега всичко е наред. Но тоя стоп изключително трудно може да бъде намерен. 

  Благодаря ти все пак! 🙌🏻🙌🏻🙌🏻

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...