Jump to content
N_Nikolov

Преден десен фар гасне CR-V 2013 2.2 дизел

Recommended Posts

Здравейте, колата е CR-V 2013г., 2.2 дизел, автоматик с фабричен ксенон. При включване на светлините от лоста, късите светлини светват, но след около минута десният фар угасва. Ако изключа и включа отново светлините, фарът отново светва и след 1 минута пак изгасва.

В местен сервиз ми казаха, че проблемът е в блока, който управлява всички консуматори и този блок изключва фара. Преди няколко години са имали подобен проблем със същия модел автомобил HONDA CR-V 2013г и проблемът е отстранен след ъпдейт на софтуера на автомобила.

Направих запитване в Бултрако за този проблем, но все още не съм получил отговор.

Има ли някой с такъв проблем и как е бил отстранен?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Преди 4 месеци сменях светлините на CR-V 2013г., 2.2 дизел, автоматик, цитирам какво каза майстора: " Десния фар е видял зор, шината се е запоила. След време може да се наложи да смениш целия блок зад фара"

За сега нямам проблем, но може да си е и дефект, ще следя темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам каква шина има предвид. Ксеноновата крушка е поставена в куплунг или т.н. "запалка", а след нея е баласта. По запалката няма видими следи от нагар или стапяне.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, цитирах майстора какво каза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че е от баласта . На акорда  на брат ми (cl 9 от 2004) ,абсолютно същите симптоми  и се оправи със смяната му .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не размениш крушките и баластите временно, за да видиш дали проблема ще се "прехвърли" на другия фар. Крушките са еднакви предполагам и баластите също. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размяната на крушките е направена - левият фар, който работи е сложен вдясно и също изгасва след минута. Т.е. не е проблемът в крушката или баласта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...