Jump to content
ddushev

Фарове - Външно полиране или цялостно рециклиране(вътрешно почистване на фара + лупи и рефлектори)

Recommended Posts

Здравейте, 

 

След като изчетох темите във форума във връзка със слаби светлини при Акорд 7 (2008) има ли някой, който ако му пратя снимки/видео на фаровете как светят и изглеждат през деня/вечерта може да ми каже дали може само да ги полирам външно или ще се наложи пълно рециклиране(демонтаж + вътрешно почистване + лупи + рефлектори)? И дали си заслужава това пълно рециклиране защото на едно място ми дадоха цена от сорта на 200 лв на фар + 100 лв монтаж и демонтаж, което са си направо два нови фара. Ако има някой, който може да направи подобна диагностика ще съм му много благодарен и съответно да каже какви снимки да направя, за да добие представа от състоянието на фаровете.

 

Поздрави и Весели празници!

 

П.С

Когато взех колата преди 2 години фаровете правеха нощта ден, и късите и дългите. Сега на къси вечер едвам виждам нещичко, дългите са по - добре, но като цяло външната част на фара изглежда доста замъглена и като я забърша с мокра кърпичка се изчиства, но само докато изсъхне и направя няколко метра пак стават мътни и не мога да разбера дали и от вътре е така или е само външно, както и дали лупите и рефлекторите са за почистване.

Редактирано от ddushev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи да започнеш с едно полиране на стъклата на фаровете да видиш дали има разлика. Можеш и да им сложиш фолио да се запазят. Не е чак толкова скъпо. Ако няма разлика можеш да идеш в някой специализиран сервиз или магазин да те консултират. Мисля, че по снимки някой трудно ще може да ти даде адекватен отговор.

Гледам, че си писал, че си от София. Отиди на една сбирка на Хонда Акорд - събират се доста хора. Ще има доста мнения на живо, съвети и насоки :)

 

Редактирано от Г.Писаров
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш проблем с влага според мен си само за полиране. Но гледам колегата горе казва не било много скъпо. На мен за полиране и фолиране ми взеха 150лв в Пловдив. Със сигурност има и по евтини опции, но зависи къде ще отидеш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, това е доста често срещан проблем и само с полиране ще има минимален ефект. Проблемът е, че хромирсното (отражателното) покритие зад лупата на ксенона с годините започва да старее (избледнява) и се налага да се отвори фара, разглоби лупата и възстанови покритието. Има няколко фирми, които го правят, но отнема около 7 работни дни! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема за мен не е в срока, а в цената. От една такава фирма ми казаха, че ориентировъчно ще струва около 500лв., което ми се вижда много - това си е цена да си купиш два нови фара направо. Я кажи ако знаеш други такива за София, където цената ще е по приемлива. 

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, не знам. Ако имаш някакви технически познания и прочетеш малко в Интернет, може да си ги отвориш сам и да си ги направиш. Около 50-60 лв. е на рефлектор, когато сам си ги пратиш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега може да питате тук.Цък

Редактирано от aleksandur
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, не може хем фирма, хем цена. Тези хора трябва да печелят от нещо и те.

 

Единственият начин да минеш тънко е да си го направиш сам.

 

Теми за полиране на фарове във форума има от почти 15 години. Материалите ще ти излезнат 10-20лв. Водна шкурка 1000, 2000, 2500, 3000 и две пасти на 3М от магазинчето в Горубляне. Минават се на ръка. Не е нужно да се запечатват дори със спрей или фолио. Дори само минати на паста за финал, ще изкарат 2 години. Идеята е да разбереш, дали с полиране се оправя работата или си за рециклиране на лупата. Ако се оправят само с полирането, можеш да им сложиш едно фолио или спрей, но пак - не е задължително.

 

Ако след полирането отвън, установиш, че стъклата са съсипани и отвътре - поне ще знаеш, че без отваряне няма да се мине.

 

Ако тръгнеш да си сваляш фаровете, да ги отваряш и после да ги затвориш както трябва, ще разбереш защо ти искат толкова пари. Тук не включвам дори рециклирането на рефлектора на лупата, което трябва да бъде направено между двете неща.

 

Дерзай и пиши тук с развитието!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънко и качествено такова животно няма и колегата ще го научи по трудният начин.

Живи и здрави, весело посрещане на нова година и много безаварийни на всички.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става въпрос за пари, а да вижда нощем и да на вади очите на насрещните.

Това е "тънка работа".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.12.2022 г. at 10:29, Dennis написа:

На мен за полиране и фолиране ми взеха 150лв в Пловдив.

Миналата година 2022, лятото, тази услуга във Варна беше 80 - 100 лв. Качествена работа. Със сигурност е имало и по - скъпи опции. Но дори и 150 лв. да е - не е някаква много висока цена. Вече всичко е скъпо.

 

Преди 23 часа, ddushev написа:

От една такава фирма ми казаха, че ориентировъчно ще струва около 500лв., което ми се вижда много - това си е цена да си купиш два нови фара направо.

Това с новите фарове - чел съм доста постове и мнения, че автърмаркета не са хубави и няма да ти вършат по - добра работа от сегашните. А оригинални нови едва ли ще са 500 лв. Ако си намериш оригинални здрави, втора употреба е по - удачно. Но не е гаранция, че пак няма да яде стигне до нуждата от рециклиране. 

До колкото съм чел - рециклирането е доста пипкава и прецизна работа и не е за всеки. Ако си сръчен можеш да се справиш ако не си - събери мнения, къде ще ти маправят наистина качествено рециклиране. При всички случаи ще даваш пари освен ако не си го направиш сам. За съжаление услугите вече доста поскъпнаха. Преди година рециклирането беше 250 лв.

Каквото и да решиш - успех. И сподели какво си направил после :) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лупата излиза и без да се отваря целият фар. Малко с напън и излиза. Специално за рефлекторите "качеството излиза скъпо" е малко пресилено при положение, че всички пращат на едно място в България (ако има още някой съм го проспал) Стрелча и каквото направят там това е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата услуга е скъпа - разлепяне, разглобяване, почистване, рециклиране на рефлектора, после качествено сглобяване и залепяне на фаровете. Ако беше само рециклирането на рефлектора - ясно. Цялото това нещо на мен ми звучи като прецизна и пипкава работа, която аз не мога да свърша сам :) Затова предполагам, че е такава цената. Също така има и некачествено рециклиране на рефлектора - с домакинско фолио или някакви спрейчета. Затова е важно кой и как го прави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е минал през пълната процедура с разлепянето и рециклирането ще знае, че по-добро от към ефект в краткосрочен И дългосрочен план няма.

Рециклирани рефлектори на 15 годишна кола светят минимум 2, а понякога даже 3 пъти по-силно ако фаровете естествено не са били пипани до сега.

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...