Jump to content
ddushev

Неработещи стъклоповдигачи

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От няколко дни забелязах, че не ми работят стъклоповдигачите на всички врати с изключение на шофьорската. Не мога да ги сваля/вдигна нито от главния панел с бутони на шофьорската врата, нито от самите врати. Някакви идеи дали машинката е за смяна (ако е тя мисля, че и на шофьорската не трябва да работи) или по - скоро е прекъснат кабел и нещо свързано с Ел. Ако препоръчате и сервиз в София за проблема ще е супер.

Поздрави и весели празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

image.thumb.png.4da6507617a9bcc860e4551991de50be.pngДа не е натиснат бутона ,този горе който е вдясно на снимката.

Редактирано от aleksandur

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа този бутон заключва само задните прозорци, т.е. не би трябвало да има проблем с преден десен.

 

Нека и колегите изразят мнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преден десен също

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не е натиснат. Интересното е, че се чува звук от машинката на съответната врата, на която съм натиснал копчето, нещо като прецъкване, но прозорците не тръгват да се свалят.

Редактирано от ddushev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да не са "залепнали" ако не са отваряни дълго време!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвън с чиста вода и някаква тънка пластмасова пластинка, например парче от бутилка  за вода, отвътре пак така но без вода. Просто прекарваш пластмасата между стъклото и уплътнението от край до край и пробваш.

Предварително идеално измиване отвън, да няма прахоляк и песъчинки по стъклото че като прекараш пластиката да се надраска. А отвътре ако има слънцезащитно фолио внимавай да не тръгне да се разлепя.

И все пак, някак си не допускам стъклата да са така залепнали че да не могат да "тръгнат", но знае ли човек! може пък да е заливана със захарен сироп, мед или друго подобно :D

Допускам и друго, на някой коли (отварял съм на Опел, Мерц, Вагин но не и Хонда) има термо-защита в моторчето или в комфорт модула така че ако тока е по-голям от предвидения защитата изключва мотора с цел предпазване на затисната ръка, пръст, глава, врат или други части на човешката анатомия. Или просто предпазва мотора от изгаряне. Та може въпросната защита (ако има такава) да се задейства, я от запекло стъкло, я от крив водач или запекъл механизъм. Другия вариант е повреда в модула намиращ се в шофьорската врата.

 

Редактирано от CCord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и мен ме съмнява, защото копчетата на самите врати за прозорците не издават никакъв звук като ги натиснеш. Ако работеха щеше да се чува машинката как се опитва да ги свали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш това ако ти върши някаква работа. Показал съм нагледно какво беше вътре.

И моите задни не помръдваха на никъде. Всичко беше здраво докато не отворих моторите на механизмите :shock:. Проблемът беше, че нямаше четки.

След ремонта всичко е точно.

 

Може проблемът да е друг, но не пречи да провериш. ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейти по темата - Оказа се изгоряла "бушониера", това което ми казаха в сервиза. Не са я сменили ами са я "ремонтирали",така че в момента свалянето работи както от шофьорската врата така и от самите врати, но бутончето за блокиране на свалянето на прозорците, което колегата по - горе е споменал работи само за бутоните на шофьорската врата, но от другите врати могат да се свалят. Предполагам, че ще го преживея, тъй - като все още нямам деца, а това е предимно предпазна функция за хора с деца, но все пак е малко кофти, че не работи :mellow: Като цяло доста кофти изпълнение от страна на  сервиза при положение, че се бяхме уговорили да ми се обадят да ми кажат какъв е проблема и съответно да вземем решение, а те ми сервираха, че проблема е оправен пропускайки факта, че въпросния бутон не работи на 100%. За втори път посещавам този сервиз и май 3-ти няма да има :hmmm:

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...