Jump to content
jeksana

Да сложа ли газ?

Recommended Posts

Здравейте колеги.От скоро карам Хонда акорд 2.0 155 кс автомат.Колата е супер върви що годе прилично,но и си хапва доста.В момента е на 18ки джанти и до колкото успях да я засека ми дава разход 11-12 в града Пловдив.Чудя се дали да не и сложа газ.Четох че след газифициране трябва да се регулират клапаните.Това като цяло ми е първата Хонда и като цяло първата бензинова кола.Моля за мнения от хора с такъв мотор на газ,как се държи колата някакви проблеми и какъв разход дава на газ.Благодаря предварително.

IMG_20221202_095606.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, jeksana написа:

Чудя се дали да не и сложа газ.

Задължително...🙂!

Няма от какво да се притесняваш,дори и с по чест реглаж,сметките са в твоя полза.

Аа..и като слезнеш на 16-ки, тези 12/100 бензин в Пловдив ще станат 10-11/100 ГАЗ!!

Няма да друса,а и динамиката на колата,ще бъде една идея по добра,от колкото с 18".

Не са за тази кола..!

130к.съм с BRC,поставена в официалния сервиз в Пловдив.Реглаж на 20к.,филтри и подмяна на мембраните на изпарителя на 120к. км.:thumbs1:

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато го умуваш 25 -те стинки ще отпаднат, но газта пак ще си остане доста по-евтина от бензина. 

И други са питали и вече са на газ из форума - поразрови се!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей 10-12л на 100км... Само на мен ли ми гори 17л/100км 2.4 автомат. Иначе подкрепям за газифицирането. Икономията си заслужава. Дори и с разход като моя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите за момента не мисля да ги махам тъй като са чисто нови и са с чисто нови гуми..относно друсането друса много тъй като е и със спортни пружини.Относно газта какво ще кажете за Ланди ренцо? Тези клапани какви са симптомите че искат реглаж?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно се регулират с монтажа на газовата, за да е сигурна работата.

Проверяват се периодично и превантивно.

Стигне ли се до симптоми от тях ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мястото където поставят газта там ли ги регулират или трябва да потърся специализиран сервиз?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, зависи от газаджията.

На някои не им се занимава и разчитат да са си добре. Не рядко са си ОК. Щом скоро си взел колата, със сигурност е добре да се проверят, дори да не и сложиш газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро я взех да само съм я обслужвал масла и филтри до сега.Говорих тука в Пловдив със сервиза на Ланди Ренцо и мисля там да поставя газовия инжекцион.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си патил много от официалния сервиз на Ланди Ренцо в Пловдив. Съветвам те да се ориентираш към по "гаражен" тип сервиз, а не фирмен. Много по-лесно ще получиш подкрепа впоследствие ако ти е нужна. Това е моето мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема там едни приятели ми ги похвалиха били доволни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично при мен проблема се състоеше в това, че когато трябваше да се влиза в сервиза за някои дреболии се сблъсквах с тромавата им система с приемна, трудни предварителни уговорки и т.н. Изтърпях го за няколко посещения като последния път от влизане за смяна на филтър ми развалиха автоматичното превключване на газ и за да се случи трябваше ръчно да си обърна на газ след това на бензин и след това пак на газ в противен случай ако го оставя само да си обръща колата гаснеше. Карах 2 години така понеже те отричаха да са пипали нещо и не можеха да го оправят. Накрая продадох колата така. Казваш си е какво толкова ще ида при някой друг - и ето тук за мен дойде най-големия проблем. Никой не може да им пипа по системите. Софтуер, филтри, части всичко си е тяхно и единствено те могат да обслужват газовата. Ако трябваше сега да слагам газова от тази гледна точка бих сложих система, която да знам, че всеки газаджия ще може да си прочете и да смени нещо по нея ако се налага. А то ще се налага, няма как... Успех.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, jeksana said:

На мястото където поставят газта там ли ги регулират или трябва да потърся специализиран сервиз?

 

Намери къде да ти регулират клапаните преди газта,след поставянето на 25 хил км прабег проверка и регулиране клапани ако е нужно.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CARPERA Какво ще стане ,ако не си регулирал клапаните, точно преди поставянето на газов инжекцион?:confused:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди или точно след поставяне на ГИ нищо няма какво да стане на колата.Колегата не знае кога последно са регулирани и е препоръчително да го направи профилактично,а след като после е на газ-на 20-25к е добре да се проверяват и регулират при нужда,

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха ами ще ги проверя преди да сложа газ.Някой колега от Пловдив да препоръча сервиз от който е доволен.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, той бензина бил паднал.

Отдавна не бях, но днес сипах 10 литра, че светеше ламбата. На колонка А 95 бе 2.80 лв - тоест, без отстъпките.

Към авторът на темата - направи си сметката колко караш и кога ще почнеш да печелиш от инвестицията си. Да не се окаже че караш по 5000 км на година и след 2 г. когато си я "избил" тая АГУ, колата вече ще ти е омръзнала. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
18 hours ago, JHM said:

CARPERA Какво ще стане ,ако не си регулирал клапаните, точно преди поставянето на газов инжекцион?:confused:

Нищо просто ще знае кога да ги провери,вече на газ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже не се спомена – и на бензин се проверяват и регулират периодично. И то превантивно, не се чакат симптоми. За Европа ръководствата препоръчват на 40хил км.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята газова я слагаха преди повече от 4 години в BRC - Пловдив. След 30-35хил. км имаше само 2 изпускателни клапана, които беше пожелателно да се пипнат - пластината влизаше една идея по-стегнато.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...