Jump to content
jeksana

Дразнещо дрънчене от към багажника

Recommended Posts

Здравейте колеги от няколко дни съм собственик на Honda Accort  2.0 155 кс.Колата е автоматик като цяло много запазена и много гледана.Имам един дразнещ шум в багажника при неравности почуква.Имам съмнения че е от някоя от корите.Някой дали е имал този проблем.Също така ако може и някой друго мнение за колата тъй като ми е първа хонда.Често срещани проблеми при този двигател и кутия.Благодаря приятна вечер.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледайте,задните супорти (водачи),на задните спирачни апарати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че няма да е от тях чува се по скоро вътре в багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл.

 

За тропането,

На всеки му тропа нещо, било в багажника, било в главата ... На мен може да ми тропа едно, на теб друго, така че, ще трябва да си го намериш сам.

 

За колата,

Хвърли едно око на темата "Всичко за Акорд 7-ма". Е така, по диагонал, без да се задълбочаваш. Можеш да започнеш отзад напред, защото, когато е отворена темата колата е била сравнително нова и все още не си е показала проблемите.

По принцип, Хонда се слави със своята рентабилност, не само в този форум. Не създава, кой-знае-какви проблеми, а ремонтите са поносими откъм цена.

За мен лично има две марки коли - Хонда и всички останали. От 2004-та в семейството караме предимно Хонда, над 10бр.

Акорд 7, обаче дизел, е последното попълнение в семейния автопарк, съпругата ми я кара от 1г. За сега нямаме оплаквания, времето ще покаже.

За сметка на това, миналата седмица станаха 8г., откакто съм със CR-V 2, 2.0 автоматик, '03-та г. Не знам кой двг е в твоята кола, но моят е K20A4, първият от "К" серията, славещ се със своите "детски" болести. Колата е на 280 000 км, от които 145 000 са мои. Не мога, ама изобщо нямам право, да се оплаквам от двг.

 

Скоростна кутия,

Това ми е 4-тата Хонда със 4-степенен автоматик. Кутията няма нищо общо с автоматиците на другите марки коли като конструкция. Твоята, предполагам, е 5-степенна, но конструктивно е същата. Тази ск.кутия е най-безпроблемното нещо в една Хонда. При нормална експлоатация, без издевателства, иска само навременно обслужване. Желателно с Хонда масло, но ако решиш има и добри заместители.

 

Тааа, тетака,

Направил си добър избор на автомобил, дано не си сиздърпал "късата клечка".

 

edit:

Забелязах, че си допуснал печатна грешка в профила си. Моделът е Accord, а не Accort. Желателно е да допълниш в профила си и кода на двг, за да не те питат всеки път "Ти, с кой двг си?".

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога локализацията на дразнещия звук е трудна, защото се предава различно в купето.

Вадиш всичко от багажника, сгъваш задните облегалки и ти отзад (защото знаеш как звучи), а някой друг кара.

Ако го няма - внимаваш къде, какво и как слагаш в багажника.

Ако го има пак - разтапицираш, или оглед отдолу под колата. Второто е по-лесно, но си трябва монтьорски опит за диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте.Гледахме цялата ходова част отзад сменихме биалетки,тампони на стабилизиращата щанга и тампони на амортисьори.Всичко по ходовата част е топ.Дразнещия шум от багажника продължава да ми пили нервите.Някой някаква идея от къде може да идва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jeksana

Колата комби   ли е  проверявал ли си пантите нещо по машинката за задната врата да не е откачено,там вътре.

Отвори я задната врата разклати а,и пробвай дали нещо трака там.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е седан.и аз смятах че е нещо от вратата но всичко изглежда видимо добре и на място при клатене нищо не се чува

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ритах я колега нищо не се чува.Клатих я на място пак нищо.Чува се в багажника и наподобява сякаш возя буркани вътре,дрънчи по неравности и дупки.Гледах всичко по багажника,пусках и седалките и нищо не мога да хвана от къде идва това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разтапицирай багажника, както и кората под задното стъкло.

Виж и закрепването на задните колани под седалката.

Търси го тоя полтъргайст, знам че подлудява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е от спирачните апарати. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или от "паниците" на амортисьорите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.12.2022 г. at 17:32, Niakoi написа:

...или от "паниците" на амортисьорите...

Какви са тези паници?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко предположения и от мен:
- Уплътненията на задните говорители;
- Пластмасовата кора в багажника, която се се намира около куката за заключване (аз имах супер дразнещ скърцащ звук идващ точно от там);
- Тампоните на задната стаб щанга - погледни ги, възможно е някой да е дал фира;
- Виж резервната гума дали е завита хубаво, може и тя да играе в багажника и от там да се чува;

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

при мен на Пилота болчетата, който държът самата ключалка на задната врата не бяха завити докрай и вратата дрънчеше при неравности, та виж и при теб капакът как е.

Другото, което ми се е случвало на същата кола, имаше дрънчене отзад при баир, меката връзка на генерацията вече беше позаминала, не държеше/опъваше добре и на баир, задното гърне опираше в бронята и стържеше/дрънчеше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...