Jump to content

Recommended Posts

Здравейте знаещи, можещи и патили колеги! 

           Аз съм чисто нов член на този прекрасен форум , с чисто нова/стара Honda hrv 124 к.с. 2000г.   Предполагам,  знаете, че при покупката на кола втора употреба радостта , никога не може да е пълна . За това се обръщам към вас за помощ.

 В панела за климатика липсва врътката/ключето за насочване на въздуха , а и ключа на температурата трудно се върти. Въпроса ми е

    1/ Мога ли да почистя  или смажа и КАК тези механизми ,след като си купя липсващата врътка или

    2/ Да сменя целият панел . Къде и кой може да го смени !?? Имайте в предвид, че нищо не разбирам от тези коли !

Благодаря предварително на отзовалите се!

IMG_20221108_170604.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

На врътката синьо/червено са закачени две жила. Едното отива някъде в коша и спира/пуска кранчето на радиаторчето на парното в купето. Другото отваря/затваря клапа преди това радиаторче. Най-вероятно някой крепеж на кожуха на жилото се е откачил или счупил, и жилото не може да движи правилно.  За позициите на обдухването трябва да си намериш врътка или целият панел, и да пробваш дали и там няма проблем. Втора употреба предполагам може да се намери изгодно, ако не, ново, стига да има.

Ако, не разбираш от такива бърниканета отиди на някой майстор. Примерно в двора на бившият ДАП в кв.Твърди ливади, до 9-то СОУ. Като влезеш там и в дясно в дъното има една гаражна клетка. Прибирах една Корса на която бяха сваляли цялото табло, така че, би трябвало да разбират.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че всичко работи и климатика и парното . Само трудно се въртят. Имам чувството че са замърсени /клеясали/ тези механизми   Не знам дали това жило може да пречи Не виждам логика. В един сайт за резервни части казват ,че може да се почисти с не много агресивен препарат, но де да го зная този препарат  и как става това .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...