Jump to content
galin_k

Вид вериги за планина

Recommended Posts

Здравейте,

 

Предните години с 4х4 на Пампорово,не съм се замислял за вериги, но сега с Акорда (8ма комби), се замислям 😀.

С хубави зимни гуми съм почти нови, но Януари ще гледам да имам и вериги в багажника, въпросът е какъв вид?!

Ако ще са стандартни железни, ме притеснява слагането на място в трудни условия, и се съблазнявам от тип чорап на Autosock заради лесната смяна, лекота и това че не заемат място.

Дали някой е пробвал такива? Гледах някое клипче и сякаш добре се справят, но при повече натоварвяне може и да се скъсат. А не са никак евтини, около 160лв. Като цяло мирише на набутвация. По евтините не ги гледам, мисля че няма вече никакъв смисъл.

Иначе ако ще са железни, може би ще гледам с поне 3 затегачки.  И тук по големите марки са пак яка пара поне 300-400лв и нагоре.

Вие какъв опит имате?

Благодаря 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

след търсене на мнения и повече обратна връзка за текстилните чорапи (визирам скъпите марки, не тези по 20-30лв), не събрах кураж да ги купя, рискът от скъсване, увиване, протъркване е голям. Може би за 1-2 пъти ще станат, но парите не са оправдани за мен - над 150лв са.

 

Пак за толкова, купих класическа меча стъпка на Thule 12mm CB-12 100 - това го дават да пасне на оригиналния размер гуми на Акорд 8ма. 225/50/17. 

 

Ще направя някоя суха тренировка, а ако се наложи да ги ползвам в планината, ще дам обратна връзка да се знае.

 

П.с. може би темата е за местене в Общи дискусии. 

 

Поздрави

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и за много години!

 

Както бях обещал, споделям опит от сухата тренировка, за съжаление в бързината забравих да снимам :( .

 

След гледане на 2-3 клипчета в нета, мога да кажа, че след първоначалната паника, веригите не са сложни за монтаж. С мотането, да ми е отнело 10мин първият път, не е малко и предвид на сухо и спокойно, но има къде къде по сръчни от мен. 

Много е важно да се спазва 1-2 неща, най-вече има едни зъбчета, през които минава външния кръг, те трябва да са от външната страна на гумата, обърнати навън, за да не се забият в самата гума. При сваляне, първо не забравяйте да откачите и вътрешното захващане! 

 

В крайна сметка се радвам, че взех меча стъпка, а не чорапчета някакви. Е, марката със сигурност е от значение.

 

Като гледам прогнозата, май засега през Януари няма да се слагат дори по планинските пътища, но е хубаво да се знае. 

В реални условия, пак ще споделя как се държат на пътя и в снега.

 

Поздрави

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за 7 години с Харвито 1 път не съм слагал вериги. Само на предно е ! Да друсах си ги отзад в багажника, но си седят чисто нови. 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и този момент, ама Харвито е високо пак поне. Аз се разглезих с Хрв-то и Пилота, а преди две години точно на Пампорово имаше много сняг и един акорд 8ма полегнал по корем на пътя. Явно ме е наплашил 😀

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страх лозе пази.

За 35 години шоф. стаж само веднъж съм слагал вериги и няма повече да повторя, камоли сега с SH-AWD-то.

Майката му е не "къ ша излеза, а да не влазам дет не требе".

Но вече има и други типове "вериги", а не само синджирите от миналия век. То и зима нема, поне в ниското, а който е "алпиец", дано намери нещо по-деликатно за окачването, но и гребящо достойно.

Обаче легне ли колата "по корем" в пряспата, няма да помогнат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии аз в крайна сметка си поръчах вериги :) Ще пътувам до Франция и не искам някъде да ми треснат глоба за без вериги. Взех Konig XG-12 Pro.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, при теб е още по-тъпо, че трябва да ги разнасяш по багажника, ама да знаеш ли, на запад си има истински закони. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...