Jump to content
stivenj

Смяна на предни и задни спирачни дискове плюс накладки-Препоръки

Recommended Posts

Здравейте колеги,виждам , че спирачните дискове са доста надрани и отънели, замислям да ги сменя заедно с накладките, тъкмо ще притисна майстора да обслужи и апаратите,Предложете марка дискове и накладки, може да са от един модел,естествено на разумна цена, за първи път ще ми е смяна на тези части и нямам идея кои марки са читави.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах през същата процедура и се спрях на "Дискове и накладки (предни и задни) (EBC Green stuff)"

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених дисковете с TRW, но не съм доволен. Предните дискове се изкривиха на втория месец 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Textar, задни дискове + накладки - КЛИК

За момента съм доволен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз към тях съм се насочил, за предни и задни дискове.

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притисни го да смени и цялостно спирачната течност, безсмислено е да сменяш толкова неща и да оставиш чернилка с системата като тази

164376717_viber__2022-11-20_15-29-53-534.thumb.jpg.983dad34953a982617a92c52076828a6.jpg

 

Ето ти едни хубави накладки минал съм през 4 види тези са топ ,грес и спир течност.

1255869250_.thumb.jpg.acc9b84abe6d93b26208e621b7c60ffc.jpg

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен са ATE дискове и беше с АТЕ накладки. После ги смених с ОЕ накладки. Никакви проблеми с кривене и бая сериозно спиране от време на време лятото. Сега съм взел задни Textar и отново предни ОЕ. Дисковете още ще карат :D 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз към АТЕ съм се насочил, ОЕ от къде ги взема, линк може ли да пратиш.Благодаря !

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте като поръчвате АТЕ дискове и накладки идват китайски,ако не провериш и искаш от продавача това.

Набутва ти ги и окото не му мига ,не е негова колата  та да мисли.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно ще ги поръчвам по телефона, как да разбера това колега, като дойдат вече ще е късно, еййй здрав да си , че ми го каза, аз и такива накладки ще поръчам, то и при тях ще е същата боза, как не я затриха тази фалшива държава, до каквото се докосна, идва от там.

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрично искаш от продавача да провери какъв произход са.

При доставка с куриер да има опция преглед,връщаш ако се окажат китайски.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     При мен се получи интересен парадокс.  На Харвито преди около две години (бях ги купил от Тех Ко )

сложих дискове и накладки TRW .

  Останах крайно разочарован То не беше кривене още на втората седмица, накладките бяха толкова твърди, че бяха надрали диска. 

 Смених на третата седмица  накладки с Ате и престъргах дисковете на Про кът. 

    Та бях се зарекъл повече ТРВ да не слагам. Преди месец на Митсубишито трябваше да се сменят предни дискове и накладки и задни накладки.  Майстора- Хондаджия работел основно с TRW.

  Доверих му се и сложи всичко  ТРВ. Към момента съм много доволен.  Няма място за сравнение между тези ,който бях взел аз и това ТРВ. Не съм го разпитвал от къде ги доставя,но по някога по скъпото (без отстъпка от склада) излиза по евтино с допълнителните манипулации. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако апаратите задържат, няма значение какви дискове/накладки ще се монтират. Прецаках вече 1 задни OEM на Type R-a. После обаче сложих ITN да видя дали всичко съм направил добре, че да няма драма с нови по-скъпи. Всъщност ITN-а за задни единствено, че свършват доста бързо ( меки са доста ), нямат друг недъг. Въпреки всичко ги смених ;) 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно,спрях се на  Rotinger задни с накладки АТЕ,предни АТЕ с накладки Метели,след дълги обсъждания с колега от Autofix 24.Петък ще ги монтираме и ще мога да споделя след месец да речем, избрал съм майстор да обслужи качествено спирачните апарати , за да няма ядове после и това е.Благодаря на колегите отзовали се с мнения, бяха ми от полза.

Редактирано от stivenj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stivenj, не знам кой ти е препоръчал Метели но има къде къде по-читави накладки. Ако нямат АТЕ да ти предложат, вземи Textar, TRW, JURID. Това са предни спирачки, не задни. Сложи си добра марка.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метели, Кашияма - БОКЛУЦИ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, ИцоД написа:

Метели, Кашияма - БОКЛУЦИ !

Не са на кашияма колега, тук от форума колегата от магазин Autofix 24 ми ги предложи след като са сменили вече доста и отзивите са добри, защото се бях насочил към ЕВС,но в момента качеството не е онова , което се знае.Ще ги сложа и ще видя как ще е .

318197837_670461497870955_8002785882209851516_n.jpg

318149148_658096932678282_317298210631010710_n.jpg

Редактирано от stivenj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е каквото и да е качеството на EBC сега, пак ще е по-добре от Метели. Не прави компромис с предните накладки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да, качеството се мени с времето. Кой да ти каже адекватно в един момент, какво е по-доброто на пазара. Хамава работа. Успехи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Pagid доскове и накладки, и на другия ми автомобил също, доволен съм не се кривят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 12/7/2022 at 3:32 PM, stivenj said:

Не са на кашияма колега, тук от форума колегата от магазин Autofix 24 ми ги предложи след като са сменили вече доста и отзивите са добри, защото се бях насочил към ЕВС,но в момента качеството не е онова , което се знае.Ще ги сложа и ще видя как ще е .

318197837_670461497870955_8002785882209851516_n.jpg

318149148_658096932678282_317298210631010710_n.jpg

След TRW EBC ATE.

Сега съм с Metelli  от 5 месеца спират учудващо добре не свирят,а цената е  доста по надолу от изброените,като от тях само EBC си заслужават.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай оригинални дискове и накладки или маркови такива, всичко друго не става и са евтини боклуци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги, сложих тези за които съм писал по горе и вече втора година никакви проблеми, спира идеално без да издава звуци и шумове, взех смазка за апаратите от Аутофикс и са обслужени при монтажа, така че мнения много , този път се доверих на аутофикс 24.Доволен съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...