Jump to content
kick

Не иска да завърти стартера

Recommended Posts

Здравейте, на баща ми црв-то не иска да завърти стартера,въртиш ключа и нищо не се случва без никакви звуци от стартера! Дали е стартера или да търся проблема другаде? Станало е изведнъж без да е имало проблем преди това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зеленото ключе на таблото свети ли,като даде на контакт чуна ли се бензиновата помпа.

Проверете предпазителите в коша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, CARPERA написа:

Зеленото ключе на таблото свети ли,като даде на контакт чуна ли се бензиновата помпа.

Проверете предпазителите в коша

Свети си зеленото ключе на таблото не е от ключа, бензиновата помпа работи при контакт просто не иска да завърти, бушоните са здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То трябва да изгася зеленото ключе,пробвате да пачукате стартера да не е зацепипил включванеля.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата автоматик ли е?  ако е, има един прекъсвач в кутията на скоростния лост който не позволява задействане на стартера докато не се постави лоста в положение "P" или "N". Може и опроводяването между това ключе и релето също да е прецакано.

При ръчна скоростна кутия пък някой автомобили (не знам при Хонда така ли е) имат такова ключе на педала на съединителя и не завърта стартера докато не натиснеш педала. 

Като начало да се намери релето и ако не цъка при стартиране почти сигурно е нещо от посочените, ако цъка (включва) трябва да се насочиш към самия стартер.

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CCord написа:

Колата автоматик ли е?  ако е, има един прекъсвач в кутията на скоростния лост който не позволява задействане на стартера докато не се постави лоста в положение "P" или "N". Може и опроводяването между това ключе и релето също да е прецакано.

При ръчна скоростна кутия пък някой автомобили (не знам при Хонда така ли е) имат такова ключе на педала на съединителя и не завърта стартера докато не натиснеш педала. 

Като начало да се намери релето и ако не цъка при стартиране почти сигурно е нещо от посочените, ако цъка (включва) трябва да се насочиш към самия стартер.

Автомат е колата, ще пробвам днес да намеря това реле!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 hours ago, kick said:

Здравейте, на баща ми црв-то не иска да завърти стартера,въртиш ключа и нищо не се случва без никакви звуци от стартера! Дали е стартера или да търся проблема другаде? Станало е изведнъж без да е имало проблем преди това.

Нали баща ти я пали на паложение Р паркинг при автомат.

Да пробва да раздвижи лоста през всички позиции ,и пак на Р.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подай директен плюс от акумулатора,  ако е здрав стартера, трябва да завърти. Незнам как е при автомата, ама при ръчката, ако ти тече масло от тапата на разпр. вал, маслото отива там. Моя съм го почиствал няколко пъти при същите симптоми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия симптом при каталясал акумулатор при мен. При недостатъчен пусков не си дава зор и да опита да врътне. Нищо не ти коства да вземеш едни кабели, е и акумулатор ;) за проба...

п.п. Ама сте го филмирали колегата - релета, скорости... Пич, винаги се почва от най-елементарното !

Редактирано от ИцоД
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти схема на предпазителите за 1 ген,този за стартера е вътре в таблото под кормилото.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...