Jump to content
kokopeykov

промяна на дисплея

Recommended Posts

Здравейте съмишленици!

Имам CR-V lV 2,4 ачмериканка. Не мога да променя дисплея от американска СИ в метрична. Т е показва скоростта mil/h, температурата в F и т. н. Изгледах сумати клипове в You Tube, има  заV , за lll. За lV нищо не открих. Рових се по форуми. Пробвах - греда. Някой ако е имал същия проблем и го решил нека сподели. Имам впредвид с настройки или софтуерно, смяна на табло е прекалено хард решние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще охладя ентусиазма, но доколкото ми е известно, това няма как да стане.

 

преди 13 минути, kokopeykov написа:

Т е показва скоростта mil/h

На 4-та генерация скоростта е със стрелка, а км/ч скалата за американките е във вътрешния циферблат. Това няма как да се промени. Може би имаш предвид изминатото разстояние в мили и разхода в галони. И това съм почти сигурен, че няма как да се промени.

 

преди 14 минути, kokopeykov написа:

температурата в F

Това дори и на по-новите сивик 10 и цр-в 5, където са с дигитално табло, когато се сменят от м/ч -> км/ч, външната температура остава във Фаренхайт. По това се познават и американките по обявите. За климатика да не говорим.

 

Все пак дай някое клипче от тези:

преди 17 минути, kokopeykov написа:

за lll

за да поразсъждаваме, ако наистина може на III къде може да е на IV. Може и аз да съм в пропуск нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Acura RDX от тези години няма опция за промяна на единиците мили<->километри и целзий<->фаренхайт. Сменя се таблото.

https://www.drive2.ru/l/604221497833163493/

Милите и градусите се запомнят горе долу колко са, ама разход в MPG върви го сметни бързо в л/100 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 hours ago, Honda_Z said:

Сигурно ще охладя ентусиазма, но доколкото ми е известно, това няма как да стане.

 

На 4-та генерация скоростта е със стрелка, а км/ч скалата за американките е във вътрешния циферблат. Това няма как да се промени. Може би имаш предвид изминатото разстояние в мили и разхода в галони. И това съм почти сигурен, че няма как да се промени.

 

Това дори и на по-новите сивик 10 и цр-в 5, където са с дигитално табло, когато се сменят от м/ч -> км/ч, външната температура остава във Фаренхайт. По това се познават и американките по обявите. За климатика да не говорим.

 

Все пак дай някое клипче от тези:

за да поразсъждаваме, ако наистина може на III къде може да е на IV. Може и аз да съм в пропуск нещо.

Нещо не виждам логика, всички величини са скаларни . Тва което го може калкулатор от 80г на миналия век да не е достъпно. датчиците са електрически. В e bay има head up дисплеи за по30-40 USD, които конвертират. При алито не съм се заглеждал , но сигурно има на кило. Има и  табла за по 80 -100 USD. Конекорите като гледам са еднакви.  Ако някой го еправил да сподели.Не ми се разкача. Технонеста , като ги питах отговориха , ме щом на таблото спидометъра отчита и км, друго не ги интересува

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците са пълни дървета в тая посока. Колата е съобразена с пазара, на който се продава и това е. Ако искаш нещо различно няма програмиране, само смяна на модули, ЕКУ-та и т.н.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...