Jump to content
Deooo

Закупуване на Хонда Акорд 7

Recommended Posts

Не е практично да слагаш пура - дали е седан или комби - пречи много. Аз съм с комби. На мястото на резервната гума. Бутилката ми е 37 л. С този размер си ми остават всички кори в багажника. Иначе може да се се събере до 52 л. мисля. Но не съм 100 % сигурен. Да няма да имаш резервна гума или ще я търкаляш в багажника. Аз я махнах. Имам крик, ключ, комплект с фитили. Помпа. Също така и имам карта на СБА за пътна помощ и от каското имам пътна помощ. Така, че резервната гума не я влача. Поне за пътуване в България. В чужбина не съм излизал още с колата и не съм го мислил :)

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, ruil4o написа:

Да ви споделя една пернишка Хонда на добра цена-

Ако беше толкова добра цената нямаше да се продава вече повече от месец, да не кажа два. 

 

Иначе много добре изглежда, спор няма. Дано ако някой е ходил да я гледа сподели мнение. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих обърнал специално внимание на автомата как работи. С теглич е, което предполага, че първия собственик я е ползвал да тегли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой гледал ли е тази

 

Спрямо цената си изглежда много добре и очаквах за 2-3 дена да изчезне. Предвид пловдивските номера предполагам отскоро е в София, та може някой от собствениците да си я разпознае ако е тук. 

 

Какво мислите вие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре на снимките. Не е снимана шофьорската седалка. Други минуси на снимки няма...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата...Някой ходил ли  е да ги гледа и какво ви е мнението,кой си заслужава повече.. според вас..

 

https://m.mobile.bg/details/11686933983191273

 

 

 

https://m.mobile.bg/details/11685872209870755

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната вече е продадена, италианката!

Другата ми изглежда по-зле.

Интересно ми е защо търсите дизел? Повечето тук не искат да чуят за него!

Редактирано от ruil4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да италиянката е продадена май..Ами аз карам дизел,и съм доволен, един колектор изпускателен съм сменил само, другото не го броя защото е консуматив..Един приятел си търси..Какво й има на пловдивската?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влязла ми е една муха в главата и май ще сменям колата.Сегашната от профила си ми върши работа, ама искам Японец.Колебанията са/бяха между Авенсис и Акорд.Май Хонда по ме кефи.Въпроса ми е за този Акорд.Коя генерация е този Акорд и от снимките и инфото добра кола ли е?Ще се кара на газ.Бюджета е 15К ама колкото по-надолу, по-добре.Всички мнения ще са ми от полза.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11698864020178453&slink=uaw2m0

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-ма ген. - фейслифт.

Изглежда добре. Другото, на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре, но 13 бона,  без навигация и подгрев… Ако ще слагаш газ, няма да те оправят 15. Газ- 1.5 к. Регистрация и обслужване- масло, филтри, масла спирачна течност, хидравлика и скоростна кутия, пистов ремък, реглаж на клапани и свещи- около 800лв. Тва за мен са задължителни неща за кола нов внос. Като идеш да я гледаш задължително виж полуоските и дали тампоните са скъсани и пръта отдолу е изтънял. Ако е така- 500лв за автърмаркет, иначе рискуваш репатрак. Педала на съединителя ако скърца- не се плаши, почти всички са така. Пръскаш с вд40 или мажеш със силиконова грес и така до следващия месец. Ако ли не- нова горна помпа, но и тя ще се разскърца:) Горе долу е това, колата иначе е хубава и все още актуална, нищо общо с грозния Авенсис. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Robben написа:

задължително виж полуоските и дали тампоните са скъсани и пръта отдолу е изтънял

Кои тампони да гледам и кой прът?Да не е маншони на полуоските?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между вътрешното и външното каре на полуоската има тампон. Гледаш дали не е закъсан и дали пръта на полуоската не е изтънял под него. 
 

IMG_5316.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което мога да кажа относно дилемата Акорд - Авенсис, познат с Авенсис, който возих в Акорда, каза че Авенсиса вози по - комфортно. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола:

 

Тия дни ще станат 3 г. откакто съпругата ми е притежател на Акорд 7, '07-ма. Преди него 2 г. караше Авенсис '03-та.

Тааа ... двете коли са "на кантар", дето се вика.

Акорда е Екзекютив. Тойотата не знам, как се води нивото, но единствената разлика беше липсата на кожен салон.

 

Преди 3 часа, Robben написа:

грозния Авенсис

За мен лично, единственото грозно нещо в колата са фаровете и стоповете.

 

Преди 2 часа, Г.Писаров написа:

Авенсиса вози по - комфортно

Напълно съгласен. Окачването е една идея по-меко и седалката ми беше по-комфортна.

 

Тойотата беше 1.8 (1ZZ-FE), автоматик. Буквално я свалихме от рапатрака на път за скрапа. Беше на 205000 мили. Имаше дребни неща за отстраняване, за да се "вкара в пътя" ииии ... както разбрах впоследствие, прословутата "детска болест" на този двг - горене на масло. На 1 резервоар бензин гореше 1л масло. Понеже колата не беше дългосрочен проект, горенето на масло го разреших с 25-литрова туба в гаража :D. Въпреки това, двг беше много приятен за каране. Добра динамика (в ръчен режим) и изключително нисък разход на гориво като за 120 коньов, 4-степенен автоматик.

 

Настоящия Акорд на съпругата ми е дизел, за разлика от този в тук коментираната обява. Нямам представа, що за кола е бензинов Акорд 7 и не мога да коментирам. Обаче, края на месеца стават 9г. откакто карам Хонда с К20 двг. Колата е на 180000 мили, от които 100К са мои. Засега нямам никакви оплаквания от двигателя, а и от колата като цяло.

 

п.п. @ivan_pop , ако избереш Акорд, горещо препоръчвам автоматик.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Robben написа:

Изглежда добре, но 13 бона,  без навигация и подгрев…

Каква е нормалната цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазара определя цената. За едни може да е нормална, за други не.  Тая кола с регистрация, газ и обслужване отива на 15к, в добрия вариант , ако не излезе нещо допълнително. За мен са много пари за 15 годишна кола. Просто е такъв пазара в момента и цените са доста нагоре. 
Преди две седмици приятел продаде същия акорд, поддържан и обслужван безкомпромисно ,с перфектно купе и мотор,  с газ, за 11к. 

Редактирано от Robben

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...