Jump to content
HondaExplorer

Детонации (чука аванса) на газ ???

Recommended Posts

Здравейте колеги, скоро не се бях заслушвал, но нали карам един от най-тихите бензинови модели създавани от Хонда през миналия век та долових онова неприятно звънтене при около 3000 оборота/мин и то на газ и то само на 3та предавка, което ме озадачи??? Нали уж при LPG-то това клонеше към невъзможно? И на бензин го има, но на газ "откъдя накъдя"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя е тази Хонда,какво точно чуваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам пита за тази: Accord VI 2.0, auto, Executive SE, ROMANO LPG - от аватара си.

@HondaExplorer виж си генерацията.

На Сивика на синковеца смених гърнето и новото "звъни" мжду 1900 и 2000 об/мин. и на 2-те горива. Просто е резонанс.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за акорда иде реч, обаче ме съмнява да е генерацията, на втора и четвърта скорост както и на място го няма, отделно като отдръпна леко газта изчезва. Нещо на по-богата смес в тая комбинация на натоварване ми намирисва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен, на място, го нямаше, но в движение дразнеше иии в крайна сметка излезе - виж тази тема:

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След ново зареждане на газ няма детонационното "църкане" или е едвам доловимо. Сякаш и колата е по-динамична. Веднага превключих на бензин и се усили. Тук и при двете горива не говоря за ония силни причуквания на аванса дето всички сме чували, а по скоро за едно звънливо ромолене. И се питам сега газта ли нещо я кръщават или нещо при мен излиза извън нормални параметри от време на време? Тъпото е, че зарежданията са уж на едно и също уж авторитетно място с жълто лого.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои смяната на сместа на газ за зимна и стават такива аномалии,та смени го това жълтото,но не зареждай до горе да прецениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така са си акордите. Не се филмирай излишно. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...