Jump to content
rim

Не пали винаги

Recommended Posts

Здравейте! Имам следният проблем. От време на време при завъртане на контактния ключ  да запаля двигателя не се случва нищо след 4- 5 опита успявам да запаля двигателя . Все едно не въртя ключа да запаля. Лампите на таблото си светят без промяна при завъртване на ключа  не се чува нищо нито релета нито стартер. Стартера е ревезиран и  са сменени четки, бендикс,втулки и превключвател.  Не го прави проблема винаги и се страхувам да не остана накрая някъде. Случайно някой да се е сблъсквал с подобен проблем? 

Редактирано от rim

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти е тръгнал клемореда. Ако се окаже той, най-вероятно скоро може да правиш и патрона. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо и патрона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото, след 15-на години употреба, пластините им се предават и се налага да се сменят. 

Играх го това и благодарение на колегата @docev, (специални благодарности) оправих проблема, бързо, качествено и евтино. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! След смяна на клеморед , профилактика на стартера проблема с паленето продължава да се появява. Мисля че открих причината: 

Автоматичната скоростна кутия не позволява запалване когато лоста е поставен на степен различна от P илиN.Явно при мен не винаги отчита че е на P и затова не иска да завърти стартера. Когато дам лоста в позиция за задна скорост и после го върна на паркинг колата запалва. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как е бил решен?

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rim На прав път си, имаше подобна тема във форума. Оказа се един датчик или ключе, не помня точно, около скоростния лост. 

Редактирано от tanas4o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, за да не пускам нова тема, ще питам в тази защото проблема ми е също в паленето. От около месец имам цр-в 3 дизел 2008 г., при стартиране на двигателя много често запалването не става от първият път - изпуска. Струва ми се, че малко повече от необходимото трябва да се задържи ключа за да запали / около 3,4 или 5 сек./ Вторият път винаги е сполучлив. Това не го прави всеки път, но е често. Та се питам в мене ли е грешката, в колата ли нещо, или е нормално. Има друг дизел по стар, но само при завъртане на ключа е запалила независимо от времето. Ако някой има идеи, моля да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Замери подгревните свещи дали всички работят! Карам същата и си палят дори при студено време на 1, 2 секунди! Не е като бензинка, както казват "на четвърт"- дизела си е по тромав при палене! Усещаш ли при завъртане на ключа по-тромаво да върти? /стартера да иска профилактика/. По-сериозните неизправности /недай боже/ отиват към дюзи! Въздух в системата- вече почнах да гадая:D!

Редактирано от shopa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси колега за съветите ! Идната седмица ще сменям гофрираният маркуч на въздушния филтър, който е увит с тиксо / временно / и тогава ще ги накарам да прегледат тези неща и ако се открие нещо ще пиша. Иначе в Германия при -7 и в БГ при + 15 си пали по описаният начин.

Редактирано от pdimitrof

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, след изгорено около резервоар и половина дизелово гориво MaxxMotion, всичко си дойде на местото. Пали без никакъв проблем. За мене лично / без да се натрапвам на никого / това гориво е най-читавото в БГ. От прочетените негативи за него, мога да кажа, че нищо не е вярно. Заслужава си всяка една стотинка. Единствената забележка е, че с него нямам заявената икономия. Но това може да се дължи на стила ми на шофиране. Не ползвам никакви добавки. Поздрави.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...