Jump to content
Yano77

Проблем с К 20

Recommended Posts

Здравейте колеги

Мотора се разтропа

Малко история-като я взех се чуваше много леко притракване и набедих обтегач на пистов ремък.С течение на време започна да се увеличава,докато онзи ден започна да тропа яко,пътна помощ и в гаража.Смених обтегач, но не.След това смених дефазатор на разпределителния вал,като силно се надявах че е от него.След палене пак тропа.Като отвих капачката на маслото при запален,тропащ мотор,забелязах че при валовете не се качва масло,направо е почти сухо.Долях масло(беше на мин.),запалих и пак не качва.

Накъде да се насоча???

Клапани,валове всичко изглежда наред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не качва масло.Маслена помпа. Отваряш и гледаш.Свали и виж черупки на основни и биелни лагери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя цедка възможно ли е да е проблем?Помпата има ли цедка в картера?Досега е карана с 10w40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, как прецени, че валове и клапани са наред, сваля ли капака? Тия валове (изпускателните) и с мазане са проблемни, камо ли ако останат сухи. Имам спомен за някаква цедка, която се почиства или подменя и е достъпна без сваляне на картер, трябва да погледна из темите.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема мнение 199 съм постнал снимки на цедките и разпределителен вал. Хубаво е да се прочете и следващото мнение на ФенаБг.

Ако колата е карана с 10W40 много вероятно е да се е затъкнала цедката. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече са проверени и сменени тези цедки,не е от тях.Видя се,че не качва масло към валовете.Врътнахме при отворен капак, масло хвърля от един отвор под лявото зъбно колело,но назад към валовете няма никой.Смених със синтетика, филтър,датчик за налягане и пак същата работа.Мисля,че дебита на маслото който върви към веригата е голям и не стига до валовете.Вероатно пиша глупости, но вече не знам какво да правя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих може би важен факт-преди да сменя маслото,бях свалил картера.Освен боклуци разни се забелязваха стружки.Изчистих картера основно,на цедката на vtec също имаше стружки(медни и алуминиеви,тоест червеникави и бели).След няколко припалвания пак свалих картер и с новото масло,на дъното му отново имаше стружки.Не спира да тропа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и сам знаеш отговора с тия стружки и вървиш към отваряне на двигателя.

И не знам кой измисли, че има Хонда от това хилядолетие, която да се кара с 10w.

Този двигател се кара с 0w20, 5w20, 0w30, 5w30, 0w40, 5w40.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя мотор е к20А4.Ще стане ли да се замени с к20А3?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отварям за ремонт или замяна с друг мотор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всички случаи е добре да се изкаже някой, който е отварял или е запознат детайлно с този мотор какво би могло бъде износено ако чукането не е предизвикано от валовете. Логиката би довела до това че щом не реагира датчик за ниско налягане на маслото значи помпата си прави налягане. Остава запушване на някоя маслена магистрала, но коя и кои елементи страдат от това, подлежат ли само те на подмяна както казах трябва специалист да се произнесе. На мен ми е изключително интересно как няма износване на валовете при вероятно не малко километри изминати в такава суха среда. От друга страна не са малко и моторите на над 250000км карани брутално само с 10w40 без подобни проблеми.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...