Jump to content
ipetkow

Накладки и спирачни дискове - смяната им

Recommended Posts

Здравейте,

от както купих колата (преди 2 години), Акорд 7 (двигател 2.4 автоматик) не ми се е налагало да сменям накладки и спирачни дискове и като цяло - един приятел ме посъветва, че е добре да се сменят понеже имат нужда от смяна.

Не разбирам много, много и затова пиша този пост за да попитам следното:
- може ли да ми препоръчате къде в София мога да направя смяната на накладките и дисковете?
- аз ли да си поръчам нещата или направо от мястото, където ще ги сменят те да се оправят с поръчката?
- каква марка да гледам и от каква марка сте доволни вие? 
- долу горе колко би струвало смяната им?
- има ли определено време на което трябва да се сменят (примерно изминати километри или на някакви години)?

Благодаря на всеки, който отдели време, за да сподели мнението си и даде насоки.

Редактирано от ipetkow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"че е добре да се сменят понеже имат нужда от смяна." -Радост за всеки сервиз/майстор,... сменяй всичко с ново, въпреки, че няма нужда...

За дисковете има норма, под каква остатъчна дебелина трябва да се сменят. Ако само имат ръбове, не е наложително, но ръбове и леко изкривяване, се оправят с машина както са на колата или със сваляне.

Накладките на око се вижда дали са за смяна, ако са под 4-5мм... 

Таа, ако нямаш проблеми не слушай такива съвети, нека няколко погледнат и да кажат защо го твърдят...

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ipetkow

В раздела "Сервизи, магазини, цени" има препоръки за сервизи в София, включително и от мен.

Дискове и накладки няма смисъл да си поръчваш сам, освен ако не искаш OEM. Във всеки добър сервиз ще ти препоръчат варианти. Аз бих заложил на TRW.

Няма определено време или пробег. На следваща смяна на масло молиш майстора да погледне дисковете и накладките и ако има нещо за смяна - да действа. Смени си и спирачната течност, ако нямаш информация кога е сменяна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...