Jump to content
Legend91

Годишен технически преглед и недопускане на външни лица 🤨

Recommended Posts

Какви са тези нови глупости човек сам собствената си кола да не може да вкара в халето, че да могат по-лесно да му тъпчат страничните опори на тапицерията, да драскат стъклото с ножчета (за малоумните им лепенки!) и да разместват седалки и огледала? 👿

 

На първото място където отидох направо им казах, че щом ще е така и пари няма да видят, но явно "заразата" е плъзнала навред!

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така трябва да бъде. От съображение за безопасност.

Ако пропадне повдигача и ти смачка малкото пръстче на левия крак, к'о пра'йм?!

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш пункта....За мен това с тех преглед е най- абсурдното нещо , от вс всевъзможни такси, условия и т.н. Зарекъл съм се догодина , ако трябва ще си плащам глобите , но повече в тези гаражи, друсания, лепенки и кабели в гърнетата няма да стане. Последния ми тех преглед, даже бях под нормата за газове , онзи се хвана за главата ,вика тя по- добре от новата кола . . Слагаме евро 4 и др му вика няма как 4 , заради 20дни о сложи евро 3. Зарекъл съм се , повече на такава простотия,като тех преглед не отивам, пък камоли да ми ръчка някой колата и кара.....алоооуии на баща му ли е или деда му, да ми кара той и ръчка. Нещо май мн си повярваха тез плъхове :)

Редактирано от sentinelprime3
  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само, че после ако те спрат КАТ, свалят ти номерата и спират колата от движение. Разходите ти по разправиите ще ти излязат няколко пъти стойността на прегледа! Че и глоба. А недай си боже да стане някое ПТП с твоята кола, тогава става още по-сложно!

Няма как, задължени сме да си плащаме...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз имах избор от само няколко пункта защото имах талонче за отстъпка. Нима това наистина е така по закон? Казаха ми че не трябвало да има външни лица като антикорупционна мярка и че щели да спрат прегледа ако стоя вътре. Вярно ли е това? За мен важното е да не мъчат колата (точно "друсалките" за амортисьори, ръчкането на волана да "тестват" рейката) и да не ми мачкат тапицерията (сядат в седалката а краката отнавън, разположени върху страничната опора)

 

И м@@му стара, как така навсякъде по света прегледа е на две години, а тук, понеже сме толкова напреднали ме дразнят ежегодно с подобни глупости! Кажете някой свествен пункт, моля Ви!

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, dandilov написа:

Само, че после ако те спрат КАТ, свалят ти номерата и спират колата от движение. Разходите ти по разправиите ще ти излязат няколко пъти стойността на прегледа! Че и глоба. А недай си боже да стане някое ПТП с твоята кола, тогава става още по-сложно!

Няма как, задължени сме да си плащаме...

Хондата беше на 3год+ без тех преглед и ми написаха 50лв глоба , като казах че не е карана за този период 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sentinelprime3 Сериозно? Ами това е много хубаво ако наистина е така, все пак, останалите въпроси в случай на инцидент остават

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде са тези пунктове за ГТП с уред за преглед на амортисьори? От 2009 г. минавам на преглед с различни коли и на различни пунктове и никога не са ми преглеждали по някакъв начин кормилната рейка. Само веднъж (2020 г.) служител на пункта вкара колата вместо мен за преглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах веднъж такъв преглед с друсалка за амортисьори, скоро след него отказа една от машинките на вратите. Ами наоколо, близо до мен, тези които бяха с талонче за отстъпка, всичките изискваха ключа на колата, другите бяха някъде по Дружба и немай още къде - твърде далече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 Вс е за пари бре ...Нали един налазвач от БСП вкара закона , с тези стикери...Това е малоущина..Само да вземат на хората парите , еко 1-2-3 Абсурдистан ^^

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sentinelprime3 написа:

Хондата беше на 3год+ без тех преглед и ми написаха 50лв глоба

Колега, незнам как се е получило при теб, но изглежда си "частен случай". За повече от 6 месеца без преглед  ще ти свалят номерата и спрат колата от движение като стой та гледай.  

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде много аспекти от личният ни живот опират до онея 240, дето втори ден не могат да намерят измежду себе си 1 да бие звънеца!

За кого бие камбаната?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо ...Просто ме спряха , видяха че нямам глоби и изведнъж погледнаха и викат аааа ми този преглед, казах оо тя не е изкарвана 3 год , сега излизам и полицая ОК ще ти съставим наказателно постановление -50лв. ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София област, ще ти кажа пункт в провинцията, където няма да те тормозят, само седиш в колата, поне аз така минах преди месец.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пункт за прегледи "Толева махала" - до Божурище, София. Миналата седмица минах, няма такива глупости там - седиш си в колата и правиш каквото ти кажат.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Монтана (в пункта на който минавам) е така.

Сам си я вкарвам и местя, а лицето само си прави нужното.

Нямат "тресачка" за амовете, а само канал с валяци за спирачките + газ анализатор.

Тук също има камера и тече запис на процедурата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 hours ago, Rakeem said:

ще ти кажа пункт в провинцията, където няма да те тормозят

Кажи? В София съм, но ако не е много далеч може да отида

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, bread1978 said:

Пункт за прегледи "Толева махала" - до Божурище,

Кой от двата? Autotest group или Car inspection station?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Legend91 said:

Кой от двата? Autotest group или Car inspection station?

Вторият -> https://soamaps.com/country/BG/12086/gtp-eood-car-inspection-station

 

Тестват спирачки, газове, светлини, чистачки, и слизо долу да гледа. Всичко за около 25 мин, като през цялото време седиш в колата и правиш квото казва. Няма тестер за амове. Ааа, и предимството е, че работи и събота, и неделя от 8 до 18 :-) 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Точно както съм си свикнал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...