Jump to content
galin_k

Предни дискове Акорд 8 комби

Recommended Posts

Здравейте,
 

Карам комби Акорд 8ма 2лт ръчка, имате ли впечатления от предни дискове АТЕ (производство Германия),че има и Китайски? Колата е тежка, има ли риск от кривене? Питам, че са на половина на цената на оригинални от Бултрако ~ 500лв. 
 

Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз сложих Делфи и съм пре доволен. Не са мръднали вече няколко години. За ниската цена са перфектен избор. Щом Тех-ко карат служебните автомобили с такива, сам прецени.

Редактирано от policeman
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега с Акорд 7 с нови дискове и накладки АТЕ, при рязко спиране на магистралата ги изкриви. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колата е доста тежка, затова питах аз. 

Има ли инфо накаква повече инфо за дисковете?Казаха ми вече ги правят в Китай и явно има промяна в качеството. 

Аз взех произведени в Германия, да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай! И на 7ма, и на 8ма съм с АТЕ дискове и накладки, и не са мръднали. Даже не съм гледал къде са произведени. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АТЕ дискове + накладки (произведени в Германия) : Обратната връзка за първите 1500км е че спират добре, но като стана студено скърцат адски много при плавно спиране, преди светофар например. 

 

А какво мислите, дали има голяма разлика в теглото на оригиналните и афтърмаркета? И това дали оказва влияние на пъргавината на колата?

 

Питам, защото може би си втълявам, но стана по-мудна след смяна на предните дискове (+ смяна на масло и филтри - Амсойл, същият вискозитет като предишното 5-30). Може да звучи тъпо, но това ми е впечатлението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със същите дискове и накладки съм от над 20000 км и си скърцат още от нови. В началото след смяната за известно време накладките триеха по диска постоянно просто бяха доста дебели след няколко стотин км  се поизтриха и това триене изчезна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо за скърцането, доста е силно и досадно.

Иначе за триенето, забелязох че за 20-30км се изчистиха и не го усещам повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, ако съм те подвел с коментара си, но при мен няма проблем. Дисковете и накладките са купувани от Германия, но не вярвам да има разлика с тези, които си взел. Надали има отделно производство за "огромния" български пазар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се съмнявам в качеството и не си ме подвел, няма проблем.Казвам само, че моите скърцат много досадно при ниски температури. С АТЕ накладки съм.

Ще видим как е за напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.02.2023 г. at 19:17, galin_k написа:

Не се съмнявам в качеството и не си ме подвел, няма проблем.Казвам само, че моите скърцат много досадно при ниски температури. С АТЕ накладки съм.

Ще видим как е за напред.

https://original.bg/bg/ate-pasta-za-spirachni-aparati-75ml

 

Знаеш ли дали са ти сложили от този тип паста при монтирането?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@galin_k, да не те отчайвам ама няма да спрат да скърцат. Така са АТЕ в повечето случаи. Спират добре обаче скърцат, не знам защо. И аз бях така, дискове + накладки на АТЕ и като влака на Вакарел се чувах от време на време. Смених марката накладки и утихнах. Не мога да си обясня защо тази комбинация прави така обаче е факт, че скърцат много.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mkilla Да, предполагам, че няма да спрат да пищят на студено, надявам се с затоплянето, да е по-добре.

 

Пак се връщаме на разговора, както ти спомена, ОЕМ си е най-доброто, но цената тук пак беше повече от х2. Между другото ОЕМ накладките пак са АТЕ, но явно заради оригиналните дискове не скърцат. И все пак, ако ми се наложи да сменям дисковете, ще си взема оригиналните вече :D Да ми е мир на главата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, didokal написа:

https://original.bg/bg/ate-pasta-za-spirachni-aparati-75ml

 

Знаеш ли дали са ти сложили от този тип паста при монтирането?

Не съм питал дали са ми слагали паста при монтажа, при доверен майстор го направих и не ми е минавало на ум. Но, дори и да е сложил, съмнявам се да е точно на АТЕ...ако трябва ще се купува и да се минават...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@galin_k, дисковете аз бих ги оставил ( в момента съм така ). Смених накладките с ОЕМ. При мен специално предните ОЕМ са Jurid а задните Textar. След като блокира заден апарат и прецаках задните ОЕМ накладки, взех афтърмаркет Textar който не съм монтирал още. Ще пиша дали има разлика с ОЕМ-ските Textar като ги монтирам. Остави си дисковете АТЕ, добри са. Паста за накладките ползвам на Bosch и Textar а за водачите PFG 110 на TRW обаче ми приключи тубичката, че давах и на приятели та сега мисля пак нея да взема освен ако някой не препоръча друга добра за водачи.
IMG_20200527_113623.thumb.jpg.44084625da3395505c57560310e117ef.jpgIMG_20200527_113937.thumb.jpg.247588798cbd448ec4a6df4da275f3b3.jpg101379558_258262822189236_5533297240354848768_n.thumb.jpg.9703057e4e3f6cddfdf9e3e1fa917520.jpg

С тези скърцане нямаше никакво. Спират си чудесно и така. Въпросът тук е дали или, че са по-скъпи...:)

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.02.2023 г. at 10:01, galin_k написа:

И все пак, ако ми се наложи да сменям дисковете, ще си взема оригиналните вече :D Да ми е мир на главата.

Няма смисъл,смени само накладките.При мен на 7-ма ате накладките сеиреха както на ОЕМ ския диск,така и на афтърмаркет последвалия Ате.

"Ядосах се 😤😡😁",и сложих най евтините предни накладки на пазара LPR-32лв и всичко утихна.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

И аз мисля, че свиренето идва от накладките а не от дисковете. Миналата година сменях дискове и накладки от зад и само накладките от пред на една от колите и от тогава когато загреят се чува свирене на предните колелета, знам, че е от накладките защото дисковете там не са сменяни а това са им втори комплект накладки с предните не се чуваха. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи температура над 7-8гр не свирят, иначе колкото по-студено толкоз повече крещяне. Предните накладки бях пак АТЕ, с оригиналните дискове и нямаше ядове. Така ще карам засега, няма да й робувам, яд ме е защото вече дадох достатъчно пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Карай бе човек!"-Ми викаше един майстор,преди 5 год. и от тогава само карам 😁 (да чукна на дърво)!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...