Jump to content
Terje

Свещи NGK от motointegrator

Recommended Posts

Гледам, че свещите NGK от motointegrator са доста по-евтини от предлаганите на нашия пазар, та може ли да има някаква драма с произход, качество и др.? Някой купувал ли е скоро от там и с какъв произход са получените свещи? Мен ме интересуват специално иридиевите свещи за K24, но информация за други модели би била също от полза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нашия пазар има NGK само made in France. Изкараха ме точно 15к, на друг колега разбрах че е пукнала керамика (ужас!), затова приключих с нашия пазар. Купувам само от Щатите и ми ги носят. NGK V-Power BKR6E11

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре изглеждат джапанките, но това не отговаря на моя въпрос по-горе ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ngk само Japqn, ще ги познаеш по- това че самия алумин или метал нз , за разлика от френските е мн по лъскав, няма остри ръбове и е изчистен. Самата свещ под керамиката е по- заоблена, лъскава и една идея по- лека. Това е истинския Japan. Франсето е ръбаво, потъмняло и изглежда като рециклиран метал. Човек трябва да се вгледа. Успех

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но няма как да погледна свещите предлагани от motointegrator, преди да ги поръчам и платя :).

Да разбирам ли, че свещите са с или френски или японски произход? Т.е. много вероятно е тези от Германия, да са също френски?

Сега намерих една оферта оригинални за 93 паунда, та се замислям...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно питай motointegrator какво производство са. Няма да те излъжат. И към поръчката, в полето "забележка" напиши, че държиш да са made in Japan!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Terje написа:

Благодаря за съвета, но няма как да погледна свещите предлагани от motointegrator, преди да ги поръчам и платя :).

Да разбирам ли, че свещите са с или френски или японски произход? Т.е. много вероятно е тези от Германия, да са също френски?

Сега намерих една оферта оригинални за 93 паунда, та се замислям...

Два пъти съм купувал NGK от реномирани немски сайтове- и двата пъти бяха френски....! Но ме изкараха достатъчно.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dandilov написа:

Директно питай motointegrator какво производство са. Няма да те излъжат. И към поръчката, в полето "забележка" напиши, че държиш да са made in Japan!

Това съм си го мислил, но надали тези, които отговарят на въпроси ще имат достъп до такава търговска информация, още повече пък достъп до склада и време да проверят лично. Та дори и да получа такъв отговор, не бих се доверил особено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За България - да!

В Германия отговарят точно на клиента. Пък и от питане глава не боли. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NGK обикновените  тук в Бг повечето са френски,иридиеви и френски не мисля че е добре.

В полето допълнителен коментар пишеш да се обадят за да потвърдиш поръчката,и питаш какви са няма начин да не отговорят,ако не не потвърждаваш.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   От Бултрако не предлагат ли Японски?

 За Митсуто имах сага (в Силвър Стар)и бяха ми предложили алтернативи NGK -Japan  - имаха ги налични. Струваше ми се ,че колата придърпва с тях и ги смених с NGK - точните по спецификация- също Японски, имаха и тях налични. 

 Ако на някой му свършат работа с тази спецификация, мога да ги дам за по 15 лв бройката. Карани са не повече от 200 км.

( Между другото и в Апостолов (представителя на Хонда за Бургас) ми казаха,че могат да ми ги доставят на същата цена за десетина дни, с договорка че става въпрос само за - Произведени в Япония 

20221019_223507.jpg

20221019_223623.jpg

Редактирано от pet71
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pet71, благодаря за предложението, но не са същите. В Бултрако ще са Honda, но и цената не очаквам да е под 60-70 лв/брой, колкото са по сайтовете за оригинални части за Honda.


Германия от доста време не е това, което беше, но тива не ме спира да попитам. Исках да разбера, дали някой от форума е вземал свещи от там и с какъв произход са

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах преди време свещи NGK ILZKR7B11 от Rockauto. Произхода им беше Тайван или Малайзия, не помня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От аутопрофи
 7b45913b31414e6b489755daba007a10.jpg

Редактирано от electric28

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мотоинтегратор ми казаха, че нямат достъп до такава информация и да разчитам на 30-те дни право на връщане :).

в Евро07 пък вариантите са с поръчка и само на място в магазина, като пристигнат, може да се провери с какъв произход са. Но твърдят, че скъпите модели (иридиеви) са в повечето случаи японски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ngk 6441 Zfr6Fix-11,  поръчани от тях, преди месец -100% Джапанки! преди 10-дни ги монтирах и на връщане от Бургас за София, разход с над половин  литър на 100, колата се чувтсва по жива също(Ама все пак се поотпуши на отиване, така че не може това да е критерия!) За сега съм доволен! Купени за 8,5 евро бройката с 20% купон! В бг всеки може да ги види какви са цените!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера развих една свещ да проверя актуалното състояние. Понеже не знам колко е карано с тях - аз лично съм навъртял 17К, а ако колата е на реални 210К и да приемем че е обслужвана редовно, би трябвало тези да са на 100К+. Предвид колко е чиста керамиката около електрода, ме съмнява да са на толкова километри. Не успях да измеря разстоянието между електродите.

Мислите ли, че са за смяна?

IMG_4823.thumb.jpg.6996dfe3fa104272c8e4606988101bd0.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещта е работила добре. На централния електрод се вижда значително иридиево покритие. Изглеждат като нови. Има доста живот в тях.

Дават им по каталог 100 хил. мили! Даже аз се учудих...

А пък и ти явно си на LPG.

Я вземи едни луфтомерни пластини и регулирай разстоянието на 1,1мм. Но внимателно с чукчето да не сцепиш керамиката.

Почисти с парцал и спирт изолатора в основата му ( червената елипса на снимката ми) и го намажи там със силиконова грес -   https://maslata.bg/shop/смазки-грес/грес-за-свещи-beru-zkf-01-10-ml/

а също и лулите, но тънко, за да не намажеш в последствие и контактната пластина. Явно е имало малко високоволтово "пълзене" - ефектът "корона".

IMG_4823.jpg.c61ac84eb78fa3086722655e48883c2a.thumb.jpg.1ad27462d9c86c26f5b8bcf5d342e789.jpg

 

Ако не си имал проблеми с тия свещи - карай. И да видим дали няма да минеш още поне 80 000 км. с тях. А на бас! ;)

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега за пробега бях срещал често около 100К км, но сеге като погледнах в официална документация на хонда, варира от 120К до 176К км.

Не съм на газ и колата никога не е карана на газ.

Освен съвсем леки притръпвания в оборотите при студен двигател, не бих казал, че имам проблеми с тези свещи. Разхода ми се струва също една идея по-висок, но това е по-скоро субективно.

в сервизното ръководство не се препоръчва напасване на разстоянието на иридиевите свещи, а мазането, може и да подобрява изолацията, не мисля, че е нужно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...