Jump to content
toniam

Лайсна

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Днес и на мен ми се отлепи страничната лайсна на предното стъкло в горната си част. Как решавате проблема? 

received_1054750031875863.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полиуретаново лепило :)

Изпратено от моят KB2003 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лайстна попада в безплатна сервизна акция на Хонда. Провери как стоят нещата при вас в Испания Тони, мисля, че в испанския форум имахте и тема за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Митко Йотов написа:

Тази лайстна попада в безплатна сервизна акция на Хонда. Провери как стоят нещата при вас в Испания Тони, мисля, че в испанския форум имахте и тема за това.

А някой ходил ли е да му я подменят? За пасажерски еърбег съм ходил, но за лайсна не съм. Моята е в същото състояние. Лепил съм я няколко пъти, но с времето от автомивките все се отлепя:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След сервизната акция отсранява ли се реално проблема или след време пак увисва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На щипки е, няма увисване, но се чупят при отключване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 7 серия и при тях има проблем с тия лайсни. Поразпитах за лепене - препоръчаха ми да го залепя със силикон за автомобилни стъкла. Казаха да не ползвам поулеританов. Не успях да намеря силикон за стъкла и я залепих с черен силикон за двигатели. За сега държи. Ще видя до кога. Но лайсните на 7 и 8 са доста различни. Просто ако намериш силикон за автостъкла можеш да пробваш с него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, policeman написа:

А някой ходил ли е да му я подменят? За пасажерски еърбег съм ходил, но за лайсна не съм. Моята е в същото състояние. Лепил съм я няколко пъти, но с времето от автомивките все се отлепя:dry:

Аз не съм ходил но на мое запитване отностно акциите на които подлежи моя автомобил по вин ми изпратиха това:

Вашият автомобил вече е бил обслужен във връзка с акцията въздушни възглавници. Но е обект и на една друга кампания за подобряване на качеството. Ако Ви се отлепи лайсната до челното стъкло, ще бъде оправено безплатно.  Пожелаваме Ви безавариино каране!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно на какъв принцип избират кои точно Акорди попадат "в обхвата" на сервизната акция... На мен ми смениха еърбеговете, но дори на последвалото конкретно запитване за акция, от Бултрако ми отговориха, че колата ми не подлежи на сервизен ремонт/замяна на тези лайсни. А проблема не е само козметичен - при последния много силен дъжд на следващия ден лявата колона вътре в купето се бе навлажнила :(! Доколкото помня си говорих прди време с един от хората, отговарящи за поръчката на резервни части в Бултрако и той ми препоръча смяна на щипките - ако не се лъжа бяха общо 6 за двете лайсни, с единична цена от около 30 лева. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам си и на идея какъв им е алгоритъма на Бултрако, моята е швейцарка ако изобщо има някакво значение за Хонда. При мен лайсните са си Ок. и изобщо нямам намерени да ходя да ги разбутват по какъвто и да е повод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.09.2022 г. at 21:38, Митко Йотов написа:

Аз не съм ходил но на мое запитване отностно акциите на които подлежи моя автомобил по вин ми изпратиха това:

Вашият автомобил вече е бил обслужен във връзка с акцията въздушни възглавници. Но е обект и на една друга кампания за подобряване на качеството. Ако Ви се отлепи лайсната до челното стъкло, ще бъде оправено безплатно.  Пожелаваме Ви безавариино каране!

Това в Бултрако ли, защото тук колеги казаха, че имат час за смяна там (август месец) но аз като се обадих за две Хонди, ми казаха .... капаро, плащане и ще ви ги сменим. Нещо все повече се разочаровам от този "официален" сервиз.

Апропо при мен де-ефекта е, че над 120км/ч свирят, лайсните имат някаква свобода при закрепването и като се залепят вече не е гъвкава връзката и почва едно "свирене" яко.

Редактирано от Topper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в Хонда, казаха, че са ги сменяли безплатно докато са били 3-4 годишни колите. 4 щипки поръчах, нямат ги налични и всяка струва 15 евро(общо 60 евро) 😱и половин час работа-към 100 евро тотал.Страшни крадци, ама не ми се правят импровизации с лепене и т. н., защото после хвърчат пак, влиза вода и прочие. Та така... 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно са златни тия щипки, Бах маааму…:pinch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

споделям проблем и разрешаване. На моят Акорд (от Швейцария е) му се отлепиха и двете лайсни на предното стъкло. Позакрепих ги малко, обадих се в Бултрако, провериха, че колата подлежи на безплатна сервизна акция и си запазих час. Оказа се че лайсните са ок, но щипките са счупени. Поръчаха ги, чаках около 2 месеца, отидох пак, оставих колата за 1 ден, хубаво да стегне лепилото и така, сега изглежда ок, въпреки, че едната в края не ми изглежда много добре залепена, но това е резултатът. 

Не съм плащал нищо, доволен съм.

Успех

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво лепене колега?! Нали са сменявали щипките. Не би трябвало изобщо да има лепило, ако е така.

Лайсните ги лепят само когата щипките са им изпочупили перваза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен с горното твърдение, но не съм присъствал и не мога да кажа. Не мисля, че нещо са ме излъгали или прикрили, това ми казаха и така го предадох тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите са леко открехнати в горния край..., очевидно си е дефект за модела...

Тези лайсни би трябвало да са само козметични, едва ли уплътняват нещо,  защо някои споменават и теч по колонката?

На 7-та беше съвсем различно, лайсната беше цяла, продължаваща от покрива... Там щипките са няколко, при махане някои се чупят, но все някоя държи, та не е проблем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че са декоративни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, policeman написа:

Естествено, че са декоративни

Логично е, но някой в преден коментар спомена за теч вътре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и моите като бяха повредени след голям сняг имах теч по едната колонка вътре. Не голям но все пак беше влезнала вода. Покриват и краят на стъклото. Не са само за декорация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, galin_k написа:

Да и моите като бяха повредени след голям сняг имах теч по едната колонка вътре. Не голям но все пак беше влезнала вода. Покриват и краят на стъклото. Не са само за декорация.

Няма логика лайсната да играе роля на уплътнител..., стъклото си е лепено и ако има теч, не е заради лайсната. След лепене може да се е запушило някъде случайно и това заблуждава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайсната е само за декорация. Няма общо със защита от вода.  Държи се на щипки, които както вече е ясно, са на цената на петрола😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Подобен тип лайсни са не за херметичност, а водобранни. Технически пазят капките от дъжда и гонената вода от чистачките да не отива към страничните стъкла (през А колонките), а да заминава към покрива при движение на колата на средна и висока скорост. При ниска, водата се стича надолу..

Функционално са като улуците на покрив, но се водят декоративни.  :) 

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде в друга тем споделих, че при висока скорост, едната ми лайсна се надигна 1 пръст..., била е лепена с някакъв битум.

Там обясних, че махнах металните щипки в улея, почистих, сложих силикон на пластмасата, която е влизала в тези щипки, затиснах...и сега е добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги,
привет и за много години! Имам същия проблем за съжаление. И двете лайстни ми се отлепиха. Бихте ли ми подсказали как точно се свалят, защото ме е страх да не я счупя ако я тегля нагоре. Мисля да я залепя със силикон за автомобилни стъкла, защото от Бултрако отказаха да ми ги оправят. Също така от къде мога да поръчам подходящите щипки? 

Редактирано от Dimitar_Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са се отлепили значи вече са строшени и са лепени веднъж.

Дърпай леко докато отлепят от стария силикон и лепи с нов.

Нови щипки няма да помогнат - чупи се ръба на лайсната в който влизат щипките, а не самите щипки.

Те са метални и са предвидени така да държат, че никога да не се маха лайсната веднъж сложена.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...