Jump to content
honda_ks

Шум при пуснат климатик

Recommended Posts

Здравейте, имам странен шум в двигателя наподобяващ слабо чукане след пускане на климатика, когато колата работи на място и е така от години. Като спра климатика шума изчезва, пусна ли го започва, но не всеки път.

Не е от компресора, защото го смених с нов - оригинален, но шума си остана. Ревизирах и генератора с нови лагери и реле за регулуране на напрежението. Двигателят е напълно обслужен преди 5 хиляди километра. Не шуми от към ролките.

Някой да има идея къде да насоча вниманието си?

 

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Перките към радиаторите 

Не е от там. По-скоро е от двигателя. Като се натовари от компресора и започва този шум. Направи ми впечатление, че когато форсирам на място с включен климатик, при всяко форсиране чувам съединителя на компресора да зацепва с характерно единично чукане, което ми се струва по-силно като звук от предходния компресор. Не знам до колко е нормално да зацепва при всяко форсиране. 

Шумът обаче за който говоря е като тракане на дизелов двигател и ми е трудно да го локализирам - като че ли е около горната част на двигателя.

 

Дали може да шуми така от PCV клапана?

Чета, че потенциален източник на шума може да е PCS Valve - Purge control solenoid?

 

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...