Jump to content
vejliv

Накланяне дясно о-ло при вкл. на задна, сензор дъжд

Recommended Posts

Здравейте колеги за да не се чудите темата е 2 в 1 и надявам се да е полезна. Колата е 2.4, ръчна, 2010год.. Първо при вкл. на задна дясното ми огледало не се накланя както и не светят светлините за заден ход. Теорията ми е, че може би има проблем с датчика за задна, но не мога да разбера къде е за да го сменя. Разбира се не изключвам и възможността да е предпазител или софт. грешка,а не искам да ровя на сляпо, предпочитам първо да съм подготвен, така че Вие хората с опит ще кажете. Второ вече 2 пъти ме вали макар и леко първия път автоматичното почистване на стъклото си сработи, а вторият път така и не пожела нямам обяснение защо, а бих желал да работи всеки път. Освен това когато почиствам предното стъкло след пръсване на течността чистачките не се включват автоматично а трябва аз да ги вкл., това стандартно ли е или само при мен е така и ако е само при мен как да го оправя. Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, за огледалото копчето на шоф. врата горе където избираш ляво/дясно огледало, трябва да е преместено на дясното огледало, само така се накланя. Ако е по-средата или на лявото огледало, не се накланя. Имаш избор.

За сензор дъжд - лостчето от дясно трябва да е на автоматичен режим - ауто, иначе не се включва. 

За пръскалките - това е странно и не мога да помогна, не ми се е случвало.

Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново благодаря на колегата за отговора, копчето за огледалата е в дясно (забравих да спомена), но то пак не се навежда при вкл. на задна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките на светлините за задна здрави ли са? Има вероятност (гадая, не знам, как е) ако са изгорели грушките да дава проблем и с накланянето на огледалото. Иначе - предпазител, кабели, ел.връзки. Ама трябва ти да си ги провериш, така през клавиатурата няма, кой да ти каже, къде точно е проблема.

 

Автоматичното включване на чистачките, мен лично, не ме кефи. Работи, когато си иска и,както си иска. Говоря за Акорд 7, при 8-ицата може да е по-добре. Предпочитам старата школа - интервал, с настройка на секундите.

 

Пръскалките - принципа на работа е еднакъв (май) при всички коли. За да тръгнат чистачките трябва да задържиш лоста 1-2 секунди. Ако само го пипнеш, пръска само вода, чистачките не тръгват. Идеята е да намокриш стъклото преди да са тръгнали чистачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Krasi-mirпри мен чистачките на 7ма работят по-добре от на 8ма при автоматичен режим. Може да не е при всички така, но при 8ма започват да работят, когато вече нищо не се вижда при слаб дъжд, а при нормален понякога на най-бързата скорост. От 7ма нямам никакви оплаквания, лоста не е сменял позицията си с месеци, а дъжда е често явление тук. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм доста коли с авто на чистачките и мога да твърдя, че на акорда са най акуратни от всичките, работят безупречно и точно, мога да им настройвам чувствителноста както на мен ми е удобно и нямам забележки никакви.

На всичките въпроси които пита колегата има отговорите в Manual на колата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега krasi-mir благодаря за мнението както и на всички останали понеже скоро имах същия проблем с другия автомобил VW BORA реших проблема като откачих кабелите от датчика дадох накъсо изводите им и всичко светна т.е. проблема е в датчика и подмяната му го реши. Колкото до пръскалките досега бях абонат само за немски автомобили и там всяка пипване води до 3 кратно движение на чистачките, но ще пробвам. Все все още търся инфо къде по скоростната кутия е датчикът за задната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,за да се накланя  странично дясно огледало при задна трябва да има такава опция(мод) още при покупката на колата,ако я нямаш няма как да стане.Аз съм доволен от сензора на чистачките супер си работи според моите виждания.
Както колегата Митко е писал за всичко питано от тебе или в упътването в книжката или във форума вече е писано.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, малко ъпдейт по темата, понеже само след работа и отвреме на време през уикенда ровя нещата доста се проточиха, а имах и служебен ангажимент, но както и да е. Проверих всички предпазители и на трите места и са ок, откачвам жицата на задната и мултицета показва 10.89 V, но тук идва и нещото, което ме побърква, вече сменената крушка пак не свети, не свети и пробната лампа също тествана на акумулатора. Ако някой има идея нека да сподели. Благодаря предварително на всички 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.09.2022 г. at 15:22, vejliv написа:

Здравейте колеги за да не се чудите темата е 2 в 1 и надявам се да е полезна. Колата е 2.4, ръчна, 2010год.. Първо при вкл. на задна дясното ми огледало не се накланя както и не светят светлините за заден ход. Теорията ми е, че може би има проблем с датчика за задна, но не мога да разбера къде е за да го сменя. Разбира се не изключвам и възможността да е предпазител или софт. грешка,а не искам да ровя на сляпо, предпочитам първо да съм подготвен, така че Вие хората с опит ще кажете. Второ вече 2 пъти ме вали макар и леко първия път автоматичното почистване на стъклото си сработи, а вторият път така и не пожела нямам обяснение защо, а бих желал да работи всеки път. Освен това когато почиствам предното стъкло след пръсване на течността чистачките не се включват автоматично а трябва аз да ги вкл., това стандартно ли е или само при мен е така и ако е само при мен как да го оправя. Предварително благодаря.

Нямаш го като екстра просто-зависи от модела. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, понеже аз подхванах темата ще продължа да я ровя, оказа се че при товар (пробната лампа) напрежението рязко пада до 0.04V  класически случай на хлабава връзка или нарушена изолация. Затова ако някой има схема моля да сподели, защото намерих доста но все на аудиото или климатика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...