Jump to content
Martoka74

Закупуване на Honda Civic 1.4 90hp

Recommended Posts

Здравейте приятели,обмислям да си закупя ето тази хонда-https://www.cars.bg/offer/632d594d41c3beb8b20d0102

Та вапроса ми е дали този двигател е надежден, икономичен и колко излиза нормалната поддръжка на една такава кола.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола която следващата дестинация е за желязо на тази от обявата, и на тази цена се радваш да я караш още 2 до 5 год.

Избери нещо по запазено на тази и е взет живота,не казваш за какво я взимаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимам я като цяло за градско каране,понеже това ще ми е първият личен автомобил,но ако можеш да ми предложиш някоя която излглежда,че си заслужава там до 2000лв,много ще съм ти благодарен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само, че това е 1.5 vtec-e. Нека 90-те коня не те лъжат, че е 1.4. И за тези пари, няма какво да й се гледа толкова.

 

Виж рейката, дали не е разтропана. На англичанките им се разлепят таваните, а и гумените уплътнения са им слабост. Но пак - за тези пари...

 

До 2000лв това е моят фаворит.

 

Може и това. Човекът е писал "Хора с 3000 лв в джоба да не ми звънят :)". Ти, нали не си с 3000, значи може :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш заповядай до София, няма точка ръжда по ламарините ;) 1.4is 90кс с газова, нов съединител, обслужена и готова за каране с 2 комплекта гуми с джанти. Пиши на лично ако решиш но няма да е за 2000лв.
IMG_20210916_121452.thumb.jpg.afd6efc21ef4cae9a26f2f5731d27b99.jpg 
 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Martoka74 said:

взимам я като цяло за градско каране,понеже това ще ми е първият личен автомобил,но ако можеш да ми предложиш някоя която излглежда,че си заслужава там до 2000лв,много ще съм ти благодарен!

Това вече е друга работа,колегата @Mkilla ти е предложил нещо хубаво с което няма да си по майстори постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-"интересна" обява от тази не бях срещал. И колата "само" на 111К. Ми направо не е за изтърване, но... само ако продавачът ми плати поне 1000-1500 лв. :)

Пич, потърси нещо тук от форума ! И без това си се регнал...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Martoka74 Градски,тая баба Яга освен за донор за друго не я виждам.Но пък никога не се знае на какво ще попадне човек!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,които изразиха мнение и дадоха съвет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано откриеш твоята. Намират се все още читави, но и все нещо ще има за правене, ако бюджетът за покупка е нисък. Важното е да е спретната вътре и не гнила отдолу - другото се прави. Това поне бяха моите приоритети като се оглеждах за първа кола за синчето и това изпадна.

IMG_20220926_083625.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега,със здраве да си я кара Хондата синът ти!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Martoka74 Понеже минавам по "твоя път" преди теб, ето ти малко инфо в цифри - ако ти е полезно.

Колата е 75 коня и исках да е евтина (но сравнително здрава), та покупката и да е "джобни пари".

Купе / мотор (сменени скоро ремъци и водна помпа + проверени клапани след покупката) / съединител / ск. кутия / карета, маншони, полуоски / амове / спирачки / климатик са ОК, но по окачването и рейката има работа.

После почнаха инвестициите за да я "вкарам в пътя".

До тук + 550 лв от списъка, а другата седмица сумата от блок схемите (200лв части + около 240 за труд).

Демек - хилядарка "за отскок", като екстериорът съм отложил за пролетта, синковеца да понатрупа опит и дано не и "намали размерите". :)

Предстои да сменя ДОТ 4 на 2-те места /ДВГ маслото (според колко го харчи) / евентуално антифриза и филтрите на АГУ-то, което работи прилично - 402 км (90% извънградско + магистрала) с 23,6 литра, тоест 19,44лв общо.

Не е задължително избраната от теб да има същите проблеми, така че - късмет да имаш!

В мобилето има 2 оферти за по 3 бона, но са червени, а аз си представях сив Сивика за синчето. Има и за половината, обаче ...

Има и 2 за двойна сума и съм сигурен че няма какво да им се прави, но реших че са твърде маняшки за градско учебната цел на фемилито ни. :)

IMG_20220930_104314.jpg

IMG_20220930_104814.jpg

IMG_20220930_104652.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за цялата тази информация,която ми предостави,ще ми бъде полезна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колцата е добра (ако е запазена), а я предпочетох пред 7-ма генерация заради шасито, което при 7-ма е доста по-обикновено.

Частите са двуцифрени суми, но трудът (ако не си я правиш сам) е като за всяка кола и се покачва.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord дай в отделна тема за колата. Не толкова, че се разводнява тази, колкото че би било интересно да се проследи "проекта" в друга си, само за нея.

 

Мога и аз да давам насоки за подобрения, понеже на моята бях достигнал максимума от такива по лично мнение, преди да я продам

 

DSC_0974.JPG

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Чак "проект" не се каня да правя (ма знае ли човек), а просто искам да я "вкарам в пътя" за синковеца.

Но вероятно ще и пусна тема в раздела, като пооправя туй/онуй. За сега я тествам, но има потенциал.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.10.2022 г. at 11:46, Martoka74 написа:

... цялата тази информация ... ,ще ми бъде полезна!

Намери ли си кола?

Почна ли с обслужване и ремонтчета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...