Jump to content
Sign in to follow this  
Niknlai88

Форсиране на двигател

Recommended Posts

При подаване на повечко газ двигателя се форсира с 1 000 - 1 500 оборота,  след това си пада в норми и тогаза започва да набита,  това е на всички скорости. При малко газ не се форсира.  Съединителя е сравнително нов. Хонда акорд 2.2, 150кс, 2009г.

Edited by Niknlai88

и моята е така въпреки че е сменен съединител с маховик преди около 20000 км, но го прави на 5 ако я настъпя в диапазона 80-100 км

Веднага след монтирането на съединителя ли се появи този проблем?

Ето видео,  не знам дали ще помогне. Тук е само на втора предавка. Ако може и предложение за сервиз в Пловдив. 

Edited by Niknlai88

преди 50 минути, didokal написа:

Веднага след монтирането на съединителя ли се появи този проблем?

Не, след 40 000 км. 

преди 57 минути, Niknlai88 написа:

Не, след 40 000 км. 

Има ли вибрации/тресене или нещо подобно? Освен този проблем с приплъзването, някакви други странни симптоми има ли?

преди 4 минути, didokal написа:

Има ли вибрации/тресене или нещо подобно? Освен този проблем с приплъзването, някакви други странни симптоми има ли?

Не,  всичко друго е нормално. 

Не съм майстор и дори не разбирам много от механика, но скромният ми опит ме кара да си мисля, че щом си карал 

40 000км без проблеми и след това се е появил проблема, то най-вероятно се е бъгнала системата за самонастройване на съединителя. Вероятно е трябвало да скочи на следващият зъб, но се е бъгнала.

Когато покритието на съединителят се изхаби до някаква степен, системата за самонастройване трябва да скочи на следващ зъб(има общо 7), понякога обаче системата бъгва и когато подаваме повечко газ, реално погледнато съединителя приплъзва(това, което ти наричаш форсиране).

При мен го имаше същият проблем и се оправи "от само себе си" след 8000км. Създадох тема по въпроса, можеш да я прочетеш.

Ето видео, което показва как работи системата за самонастройване

• Upvote 1