Jump to content
barmag

Смяна хидравлична течност Хонда 6-та ген. 1.4 75 к.с бензин (Англичанка)

Recommended Posts

Здравейте, някъде из форума колегите пишат че смяната на хидравличната течност била много лесна! Да помоля някой подробно да опише как става всичко, защото ми е под минимума и никога не съм я сменял, колата съм закупил декември месец 2017 година, и смятам че е време. Естествено маслото ще е Honda PSF-S надявам се 1л. да стигне.

С уважение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един литър ще стигне.

Хубаво е да се свали и измие с обезмаслител и течаща топла вода казанчето ,то има цедка по средата която е затлачена от финни боклуци.

Тук е описано как става като аз не извеждах маркуча който се връща в казанчето просто под него сложиш една бутилка.

За да стане по бързо припалвах двигателя за да избута помпата старото масло,но е хубаво и да се върти волана за да се радвижи старото масло в системата.

Ако имаш въпроси може да ми се обадиш.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като я сменявах бях вдигнал предницата във въздуха, извадих входящия в казанчето маркуч, към него снадих удължение с друг маркуч завършващ в шише на пода. Паля двигателя и въртя крайно ляво-дясно докато спре да плюе течност. Връщаш маркуча и наливаш до горе. Палиш и отново въртиш ляво-дясно. Пак доливаш и така докато не излезе въздуха. Възможно е новото масло да се газира малко от въздуха, който поема при преминаването през помпата, но до 10на мин. ще се избистри. Ако искаш можеш да направиш междинно промиващо наливане на течност, да се развърти в системата и после да я източиш. Вдигането на предницата е за да не тормозиш помпата без масло (не се се чува никакво ромолене или стържене). Скоро пак ще го правя, че се минаха 7г.

Ааа и ползвай Honda PSF. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между:

това https://www.ato24.de/en/honda-psf-0-354-l.html

и това https://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=380_547&products_id=5304

освен количеството и кое е по-добре?

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата доколкото виждам освен разфасовката е и, че тази от ato.24 пише, че е произведена в USA. Може би е за тяхния пазар, но дали се различава като състав от тази нашата за България, тук вече не мога да те ориентирам адекватно. 

Когато аз смених моята хидравлична течност ползвах тази от втория ти линк. 

 

Все си мисля (неангажиращо), че което и от двете да избереш няма да има проблеми нали все пак е оригиналното масло предвидено за хидравликата.

Не съм 100% сигурен, за да ти препоръчам точно кое масло да избереш колега ceco_acccord. 

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уредил съм се - от Бранко. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете масла са еднакви и са за хидравликата на Хонда.

Малката разфасовка е за опресняване,изливаш казанчето  и пълниш с  нея,това е ако си сменял маслото  нацяло в хидравликата вече. вече.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е цялостно, че е леко кафенеещо (но по-светло от на клипа) и на неизвестни години.

Да ми е мирна главата, че е "нова" колата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасссс!

А не изглеждаше толкова тъмно!

Течност за която рядко се сещаме, а и отлагаме - нали воланът се върти.

received_428585366099358.jpeg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...