Jump to content
stivenj

Моля за съвет относно симеринг-Сивик 8 1.4.100 коня

Recommended Posts

Здравейте колеги,може ли мнение ако някой има опит в тази ситуация, днес сменям маслото и видях, че от симеринга на коляновия вал леко е омазнено по картера, няма теч на ламарината която покрива  всичко,почистих го с парцал,не гори масло колата също и не губи от течове, колкото сипя, толкова изливам.Та дилемата ми е следната,да търся ли симеринг и майстори да го сменят, или така може да изкара години, притеснява ме това, че ще купя, но гаранция колко ще е читав няма и да не вземе повече да тече и да стане по зле работата, иначе майсторите може да ме ухажват със златни приказки, но като знам качеството на частите по нашите магазини съмнявам се да намеря качествен симмеринг и да не се наложи ново сменяне.Благодаря за мнение ако някой вече е минал по този път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Само оригинален, за да няма ядове после.

Обади се по телефона на Ванката (fenabg) да ти изпрати.

https://forums.hondabg.com/topic/53395-fenabg/?do=findComment&comment=1057623111

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, според мен не го пипай докато не си проличи теч. Но, ако решиш да го сменяш, може, освен оригинален брандиран също и да видиш Кортеко, като марка. Поне при 6 ген. Сивик вътре е NOK, както и оригиналния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mobil 1 имаха масло за по-стари коли (high mileage мисля беше). Сигурно и други марки имат подобни масла с добавки за уплътненията. Може да пробваш с такова масло. Имал съм няколко случая след смяна на масло да текне тук там по мотора. Семеринга най-добре при смяната на ангренажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Vancho написа:

Mobil 1 имаха масло за по-стари коли (high mileage мисля беше). Сигурно и други марки имат подобни масла с добавки за уплътненията. Може да пробваш с такова масло. Имал съм няколко случая след смяна на масло да текне тук там по мотора. Семеринга най-добре при смяната на ангренажа.

Аз нямам ангренажнен ремък колега, при мен е верига, не се знае кога ще се наложи там да се прави нещо, пистовия ремък смених преди година, тогава също беше омаслено,ползвам масло Енеос 5W30 и това ще бъде, друго няма да слагам за сега и да правя експерименти с добавки, просто зима идва, не им се занимава на майсторите с дълги и тегави ремонти, поне при нас са така де, та се чудя,да търся ли Фена за симеринг,защото на другите магазини много вяра нямам точно за този симеринг, нямаме Бултрако около нас, а ако може така да се кара до догодина, направо да го отлагам за тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vancho, къде го прати да сипва масло за стари коли на Сивик 8? Освен да предобри веригата или моторЯ като цяло, друго няма да оправи. @dandilov го е казал, най-добре ОЕ иначе и @kvd74 е прав, вътре в Corteco e NOK но ОЕ най-добре принципно, за да няма драма после. Специално при гарнитурите е добре да са оригинални.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Mkilla написа:

@Vancho, къде го прати да сипва масло за стари коли на Сивик 8? Освен да предобри веригата или моторЯ като цяло, друго няма да оправи. @dandilov го е казал, най-добре ОЕ иначе и @kvd74 е прав, вътре в Corteco e NOK но ОЕ най-добре принципно, за да няма драма после. Специално при гарнитурите е добре да са оригинални.

Поръчах от Фена-Ванко оригинална симерина и чакам,като дойде ще уговарям майстора  за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...