Jump to content
Sign in to follow this  
Nilkaj

Разход на гориво 1.5 турбо

Recommended Posts

Здравейте, моля да споделите какъв разход ви дава колата

На дълго между 5 и 6.4 в зависимост от скоростта.

Градско (София), между 7 и 8, пак според зависи.

Зимъска, с работа на място (за чистене) и къси преходи отива 0.5-1 л. нагоре ;)

Ето детайли за моята кола в Carspending -> https://www.carspending.com/bg/vehicle/16446-honda-civic-1-5t-i-vtec

• Like 2

Posted (edited)

Много е писано точно по тази тема с конкретни примери. При този двигател всичко зависи от това как караш. Моята при спокойно пенсионерско каране по магистрала 110-120, без газ по нанагорнища, тенденциозно икономично каране дава разход 5.0-5.4.  Отидеш ли на 140-160 два литра отгоре ще се качат веднага. Градско на спокойно каране е между 6.4-7.5. За зимата както е казал колегата , добави 0.5 отгоре. Но пак казвам, всичко опира до това как караш. Моята е вече на 100 000, от които 70% са извънградско и общият ми среден разход смесен е 6.0.

Масово ми прави впечатление като засичам с моята кола млади момчета и момичета газ по магистралата със сигурност над 150, ама като мама и тате сипват горивото и плащат обслужването, така ще е. Не забравяйте,че колкото повече газ се дава, толкова повече се амортизира и колата.

Edited by peyton22
  • Like 1

В подписа ми се вижда и моята. Не ми плаща никой бензина, ама и със 120 не мога да издържа повече от 5 минути. Тя иска да върви. Градското ми в Пловдив е 8,6~9 без да я натискам. Пловдив е проклет град за каране.

• Like 3

В крайна сметка както е и при всички коли разходът зависи от това колко настъпваш педела. И аз я чакам тази кола, която да я настъпваш и да харчи малко. Предполагам няма нужда да ви казвам,че и така рекламираните електрически коли (в частност Тесла Модел 3) какво се случи, когато се возихме със 160 по магистралата и от рекламирани 400 и кусур, на мъка 220км издържа пробег. Всичко е до това колко е тежък педалът.

Темата е почистена от всички мнения, които нямат връзка с въпроса от първото. Пак започнаха да се осъждат собствениците на други марки, че вече и нетолерантността в България. Винаги съм се чудел, това, че се възмущаваш, че другите са нетолерантни, не те ли прави нетолерантен (най-малкото към нетолерантността) самия теб? Все тая. Има тема, където се обсъждат другите марки, както и предразсъдъците към собствениците им. Хондаджиите, щото сме каймака на обществото, според другите, да...

За да не съм извън темата и аз: извънградско 6-7, градско 8-9, като зимата отива и доста нагоре специално градското. Хем излиза от топъл гараж и го няма студения старт.

Posted (edited)

Откакто съм я взел, 58000км. / 60-70% извънградско / 6.8 среден разход, като не карам икономично.

Edited by savo_
правописна грешка

Първото ми засичане е 10.5 градско и седем извънградско. Може да е от крачето, може и да не съм свикнал още с подаването на газ. Свт имам за първи път и смятам, че е по различно от стандартната автоматична кутия. Екон режима ползвате ли го? Има ли някаква разлика в икономията?

Аз лично съм пробвал еко режима и абсолютно никаква разлика в разхода. ДА, определено не караш икономично с такъв разход. Все пак всеки сам си решава как да кара.

Да питам за ръчният режим на CVT-то:

До какви обороти държи предавка, преди да качи горната, и държи ли я изобщо, или вкл. следващата?

Ако е на него, на какви мин. обороти може да се включи горна и това дава ли по-нисък разход?

На М сваля ли предавки в режим моторна спирачка?

На 28.08.2022 г. at 8:57, peyton22 написа:

Аз лично съм пробвал еко режима и абсолютно никаква разлика в разхода. ДА, определено не караш икономично с такъв разход. Все пак всеки сам си решава как да кара.

При мен за два тура до морето с един и същ стил на каране първия път без еко режим разхода ми беше 6.25л/100км, с включен еко режим втория път разхода беше 5.85л/100км.Аз съм с 2.0 мотора, но мисля, че еко режима върши работа.

С какъв размер джанти карате колата, може ли разликата да идва и от това? Аз съм с 18 -ка.

То си има фабричен стандартен размер - 235/45/17

Много от тримовете излизат стандартно с 235/40 R18 - "спортните" преди фейслифта и всички по-високи след фейслифта.

Преди 2 часа, Nilkaj написа:

С какъв размер джанти карате

По-важно е, с какъв размер гуми караш.

Видно от двата поста, межу моя и твоя, колата я има и със 17-ки, и със 18-ки. Ако сравниш обаче размера на гумите - 235/45/17 и 235/40/18, разликата в диаметрите е 2мм, а разлика в скоростта няма. Тези 5% височина компенсират разликата от 1" в размера на джантите.

Таааааа, с какъв размер гуми са твоите 18-ки?

Това 235/45/17 (ЕТ50) е стандартно за хечбека. Моята е седан и стандартно е 215/50/17 ЕТ45.

За сметка на това пък я карам с 235/35/19. Всичката статистика в подписа ми е с тези джанти и гуми.

Не знам за Европейските но моята е седан Канадка и стандартно е 235/40 18

Да, гледам го и този размер е от стандартните, с кой мотор е канадката?

image.thumb.png.d847e6faf231e037226973d93fa5cb36.png

2000 кубика

Гумите са 235/40. На второто засичане 200 км. Градски условия 9.0

явно е до свикване работата още.

Благодаря на отзовалите се✌️