Jump to content
Nilkaj

Разход на гориво 1.5 турбо

Recommended Posts

Здравейте, моля да споделите какъв разход ви дава колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дълго между 5 и 6.4 в зависимост от скоростта.

Градско (София), между 7 и 8, пак според зависи.

Зимъска, с работа на място (за чистене) и къси преходи отива 0.5-1 л. нагоре ;)

 

Ето детайли за моята кола в Carspending -> https://www.carspending.com/bg/vehicle/16446-honda-civic-1-5t-i-vtec

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е писано точно по тази тема с конкретни примери. При този двигател всичко зависи от това как караш. Моята при спокойно пенсионерско каране по магистрала 110-120, без газ по нанагорнища, тенденциозно икономично каране дава разход 5.0-5.4.  Отидеш ли на 140-160 два литра отгоре ще се качат веднага. Градско на спокойно каране е между 6.4-7.5. За зимата както е казал колегата , добави 0.5 отгоре. Но пак казвам, всичко опира до това как караш. Моята е вече на 100 000, от които 70% са извънградско и общият ми среден разход смесен е 6.0.

Масово ми прави впечатление като засичам с моята кола млади момчета и момичета газ по магистралата със сигурност над 150, ама като мама и тате сипват горивото и плащат обслужването, така ще е. Не забравяйте,че колкото повече газ се дава, толкова повече се амортизира и колата.

Редактирано от peyton22
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подписа ми се вижда и моята. Не ми плаща никой бензина, ама и със 120 не мога да издържа повече от 5 минути. Тя иска да върви. Градското ми в Пловдив е 8,6~9 без да я натискам. Пловдив е проклет град за каране.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка както е и при всички коли разходът зависи от това колко настъпваш педела. И аз я чакам тази кола, която да я настъпваш и да харчи малко. Предполагам няма нужда да ви казвам,че и така рекламираните електрически коли (в частност Тесла Модел 3) какво се случи, когато се возихме със 160 по магистралата и от рекламирани 400 и кусур, на мъка 220км издържа пробег. Всичко е до това колко е тежък педалът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е почистена от всички мнения, които нямат връзка с въпроса от първото. Пак започнаха да се осъждат собствениците на други марки, че вече и нетолерантността в България. Винаги съм се чудел, това, че се възмущаваш, че другите са нетолерантни, не те ли прави нетолерантен (най-малкото към нетолерантността) самия теб? Все тая. Има тема, където се обсъждат другите марки, както и предразсъдъците към собствениците им. Хондаджиите, щото сме каймака на обществото, според другите, да...

 

За да не съм извън темата и аз: извънградско 6-7, градско 8-9, като зимата отива и доста нагоре специално градското. Хем излиза от топъл гараж и го няма студения старт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто съм я взел, 58000км. / 60-70% извънградско / 6.8 среден разход, като не карам икономично.

Редактирано от savo_
правописна грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми засичане е 10.5 градско и седем извънградско. Може да е от крачето, може и да не съм свикнал още с подаването на газ. Свт имам за първи път и смятам, че е по различно от стандартната автоматична кутия. Екон режима ползвате ли го? Има ли някаква разлика в икономията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм пробвал еко режима и абсолютно никаква разлика в разхода. ДА, определено не караш икономично с такъв разход. Все пак всеки сам си решава как да кара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам за ръчният режим на CVT-то:

До какви обороти държи предавка, преди да качи горната, и държи ли я изобщо, или вкл. следващата?

Ако е на него, на какви мин. обороти може да се включи горна и това дава ли по-нисък разход?

На М сваля ли предавки в режим моторна спирачка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.08.2022 г. at 8:57, peyton22 написа:

Аз лично съм пробвал еко режима и абсолютно никаква разлика в разхода. ДА, определено не караш икономично с такъв разход. Все пак всеки сам си решава как да кара.

 При мен за два тура до морето с един и същ стил на каране първия път без еко режим разхода ми беше 6.25л/100км, с включен еко режим втория път разхода беше 5.85л/100км.Аз съм с 2.0 мотора, но мисля, че еко режима върши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв размер джанти карате колата, може ли разликата да идва и от това? Аз съм с 18 -ка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си има фабричен стандартен размер - 235/45/17

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от тримовете излизат стандартно с 235/40 R18 - "спортните" преди фейслифта и всички по-високи след фейслифта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Nilkaj написа:

С какъв размер джанти карате

 

По-важно е, с какъв размер гуми караш.

Видно от двата поста, межу моя и твоя, колата я има и със 17-ки, и със 18-ки. Ако сравниш обаче размера на гумите - 235/45/17 и 235/40/18, разликата в диаметрите е 2мм, а разлика в скоростта няма. Тези 5% височина компенсират разликата от 1" в размера на джантите.

 

Таааааа, с какъв размер гуми са твоите 18-ки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 235/45/17 (ЕТ50) е стандартно за хечбека. Моята е седан и стандартно е 215/50/17 ЕТ45.

 

За сметка на това пък я карам с 235/35/19. Всичката статистика в подписа ми е с тези джанти и гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Европейските но моята е седан Канадка и стандартно е 235/40 18

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, гледам го и този размер е от стандартните, с кой мотор е канадката?

image.thumb.png.d847e6faf231e037226973d93fa5cb36.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са 235/40. На второто засичане 200 км. Градски условия 9.0

явно е до свикване работата още.

 Благодаря на отзовалите се✌️

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/25/2022 at 7:06 AM, peyton22 said:

Много е писано точно по тази тема с конкретни примери. При този двигател всичко зависи от това как караш. Моята при спокойно пенсионерско каране по магистрала 110-120, без газ по нанагорнища, тенденциозно икономично каране дава разход 5.0-5.4.  Отидеш ли на 140-160 два литра отгоре ще се качат веднага. Градско на спокойно каране е между 6.4-7.5. За зимата както е казал колегата , добави 0.5 отгоре. Но пак казвам, всичко опира до това как караш. Моята е вече на 100 000, от които 70% са извънградско и общият ми среден разход смесен е 6.0.

Масово ми прави впечатление като засичам с моята кола млади момчета и момичета газ по магистралата със сигурност над 150, ама като мама и тате сипват горивото и плащат обслужването, така ще е. Не забравяйте,че колкото повече газ се дава, толкова повече се амортизира и колата.

 

Моята си я карам със 160  без " мама и тати " :)

С риск да прозвучи глупаво не намирам логика да си купиш модификация " sport " ( както направих аз ) и да я караш със 100 км/ч ...

 

Иначе градско в София - 7-8л./100.

 

Но както е модерно да се казва  - " Всеки сам си преценя ". 

Редактирано от bkostadinov90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Модификациите на спорт версията са само визуални, така че - колкото по-бързо я караш, толкова по-слабо се забелязват от околните. :)

Радвай и се разумно и не стъжнявай "мама и тати".

 

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/10/2022 at 3:34 PM, ceco_accord said:
  Hide contents

Модификациите на спорт версията са само визуални, така че - колкото по-бързо я караш, толкова по-слабо се забелязват от околните. :)

Радвай и се разумно и не стъжнявай "мама и тати".

 

 

Разбира се - с две ръце за разумното и отговорно шофиране ! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Моята е с фабричните 235/45/17. Лятото я засекох с един човек до морето и багаж 5.3-5.5 на връщане с 4 човека и пълен багажник 6.5. Градско в София ми даваше 7-8. Сега обаче гледам, че дава ушким 10.2-10.5, което ми се струва малко множко! Идеи дали е нормално и дали, ако си сложа по-тесни гуми като 215/50/17 ще падне разхода?

 

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтъркал си гумите, колега! Купи си нови!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разхода е 10 и съм със зимни гуми 16 цола. Съмнявам се да е от това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо гориво....или на колонка с ,,въздух" да си заредил...???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градският разход е нещо много относително, а зимният е нормално да е по-висок. Зимните гуми също "харчат" малко повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама тази кола е за 17-ки минимум. Размерът на джантата няма никаква роля за разхода на гориво, но пък с малки джанти е грозно. Скоро ще почнете и гуми от тротинетка да им слагате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега цяла зима карам и разлика няма: 9.5 - 10.5 зависи колоко е минуса на вън. Явно толкова си харчи автомат в София с трафик.

За гумите да малко по - "грозна" е, но доста по - меко вози и тихо. А и тези нашите пътища, особено зимата с 17 ки.... 

Не благодаря, сума ти гуми съм рязал преди, та чак и джанти бях пръскал.

И как точно е минимум за 17ки, като тези които си взех, бяха на Сивик от Сащ - заводски. ;) 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градското каране е относителен показател. Най точно изменението в разхода можеш да засечеш извън града . Смени и бензиностанцията. Това е за начало преди да почнеш до ровичкаш по колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...