Jump to content
JapCar

Захранване на заден видео регистратор.

Recommended Posts

Отпред имам камера, но имам една излишна, та мисля да я сложа на задното стъкло.

От къде наблизо, около багажника, мога да взема 12V, минаващи през даване на контакт, т.е. да не са постоянно...?

Идеята е да не разкарвам жица от отпред някъде. Предната май я захраних хитро от огледалото, вътре има такова напрежение от затъмняването при фарове, светещи отзад...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На комбито има вход като за запалка - става и за помпене на гуми и работи на контакт, но при седана май са само светлини (вкл. тази в багажника) и ел ключалката му, таа ... ще дърпаш жицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, седанът няма за заплака отзад... 

Лампата в багажника свети и без контакт...

Имам парктроник, но е монтиран май от дилъра при продажбата, но вероятно получава захранване само при  включена задна скорост... Трябва да проверя дали е така, плюса да е само от светлината за задна, което е логично...

Има и аларма в багажника, тя си има акумулаторна батерийка вътре, но би трябвало да се подзарежда. Трябва да проверя дали постоянно или при контакт...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Последен но не много удачен вариант е да захраниш устройството от буксата на бензиновата помпа, ще е захранено само като работи двигателя но!!!!  добре е първо да измериш какъв ток "харчи" маймунката и ако е над 1 А  няма да е удачно да се захрани от там. Някой регистратори са с яки матрици и дърпат сериозно, ако има и автоматично въртене, фокуси и т.н. става голям товара.

  Другия вариант е от буксата на помпата да включваш реле а то да комутира друга верига която да пуснеш с нов кабел от друго място,  например от кутията с предпазители до левия крак (всъщност не знам на англичанката дали не е до десния крак) и под пластмасовата кора на прага до багажника. Трябва ти само един кабел от плюса, минуса ще го "хванеш" от където е вързана помпата. Надявам се разбираш второто ми предложение с релето!

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбирам всичко, с електрониката съм в час...

Целта е да не разкарвам кабел отпред до отзад... Ако е така, ще пусна направо от запалката...

Помпата би трябвало да получава захранване за малко след контакт, докато дигне налягане и спира. След запалване вече има постоянно захранване.

Камерата не е сериозна, няма и GPS и черпи 0.5А от 5V, от 12 ще е по-малко. Слагам адаптер за запалка, който прави 12-->5V...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...