Jump to content
Sign in to follow this  
Markony

Пазете се от фейслифтовите Акорди - R20A3

Recommended Posts

Преди 8 часа, misho написа:

това са просто едни варели с двигател, които са неизбежна необходимост в ежедневието ни и има по-важни от тях приоритети в живота ни.

Абсолютно съгласен.

Изключая двете чисто нови 9-ки Сивик всички останали коли в семейството са ни стрували не повече от 2(две) месечни заплати. Откакто имам личен автомобил, от 1993-а, сме прекарали над 20 автомобила. Отивам, гледам - "Става, за тия пари, колкото изкара". Карали сме ги от 3 месеца до 3г. Никога не съм купувал кола с нагласата, че ще я карам доживот, или пък ще я продам на печалба. Настоящето ми CR-V, обаче, излезе здраво куче, другият месец ще станат 8г., откакто сме заедно. Давам толкова, колкото да не умре, на принципа - "Нещо, което работи, не се пипа". 

• Like 2
  • Upvote 1

На 23.09.2022 г. at 13:03, Honda_Z написа:

То и тялото на човек е кожен варел със сърце, който му е необходим по принуда. Дай и за него да не се грижим сега, понеже така или иначе е с предизвестен край. Да не говорим, че го доверява на колата си, и ето връзка между двете.

Нормално е в Хонда форума темата на разговор да е такава. Който не го кефи, има фейсбук, сватбата и бг-мама, където обсъждат къде по-важните неща в живота.

Малко извън темата, но не бих се съгласил със сравненеито, но пък уважам всяко мнение. Явно криво е  разбрано моето мнение, но пък и не всеки е длъжен да го разбира.

Благодаря за препоръките къде и какво да чета, Ако форума не ме кефеше, въобще нямаше да се сещам за него. факт е, че все още подържам някакъв интерес. 

Аз пък избирам колите си от сърце, но се грижа за тях почтенно.

Каквото и да им се случи под моя опека, си е моя отговорност и себеуважение. Не псувам предният им стопанин, или да му мисли следващият.

• Like 1
  • Upvote 1

На 23.09.2022 г. at 0:44, misho написа:

от Бултрако и я обслужвам там, защото в годините се наиграх с разбирачи на Хонда.

Единственото предимство на БТ е, че разполагат със софтуер. За съжаление претенциите, цените и името им на официален вносител и сервиз не са подплатени с достатъчно високо качество на услугата. За обслужване са ОК, но има ли проблем, по-добре човек да си намери друг доверен сервиз, особено ако е по-взискателен. Това е моето лично мнение.

Иначе съм съгласен, че прекалено много се дъвче темата за маслата.

Но...много хора влизаме във форума да се разтоварим от ежедневния стрес като пофилософстваме на любимата тема - автомобили. Не сме се вманиачили толкова. Просто, както каза @ceco_accord , форумът има и социална функция.

• Like 1

Има и хора ,който се отнасят с колите си не само като  купчина ламарина  . И дори да не са от Марката,  се  допитваме  с  Гурота от форума  за тема масла. 

Мисля,че това е голям плюс на форума.  Който има интерес и нужда може да получи компетентна и точна информация за това. 

Извинявам се за  офтопика. 

Приятна  вечер!