Jump to content
Nasicha-k24

Проблем със спирачки

Recommended Posts

Здравейте колеги ! От скоро ми задържат задните спирачки ! Колата е акорд 2.4 комби . Смених накладки ремонтен комплект гумички с буталце и всичко си беше наред ! Буталото се връща супер лесно , като водачите са смазани както си му е реда … и пак задържа . 
казаха ми маркучите да сменя ! Смених ги и пак същата работа ! Накладките се запалиха след малко каране . Закарах я на майстор който разбира ! Купих на ново всичко + водачи! Всичко е точно буталцето върви супер лесно ,докъто не го сложиш на апарата и не натиснеш спирачката и остава и не се връща. Пробвах да откача ABS модула да пробвам и пак задържа . Един колега с акорд ми изпрати апарати да пробвам с неговите и пак същата работа ! Вече не знам какво да правя .. и на таблото нищо не свети , всичко си е както трябва ! Моля за съвет 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете станаха ли лилави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ,но са леко набраздени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи жилото на ръчната спирачка и пробвай... Тя е общото нещо за двете колела, щом задържат. 

Елиминирал си друга възможна причина- маркучетата... Когато остареят и са от некачествен материал, се раздуват и отвора се затваря и не може да се връща течността, но щом си ги сменил...

Щом е само на задните, не би трябвало помпата да задържа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ръчната не го бях пробвал .. ще го пробвам , макар да няма общо с буталцето ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На комбито може да е различно...

На седана, жилото опъва лостче, чиято ос влиза в буталцето с едра резба и при завъртане на лостчето, избутва буталото.

На лостчето има пружина, която го връща. Ако тя е откачена или липсва, няма какво да връща след като я опънеш...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Nasicha-k24 написа:

Не ,но са леко набраздени

Нямаш проблем с  крачната спирачка на задния мост, а с челюстните барабанни спирачки за ръчната. При комбито са 2 отделни сета спирачки. Огледай всичко по механизма с жилата на ръчната и свали задните дискове / барабани, за да видиш вътре техните спирачки.

А често в сервизите слагат накладки за дисковете от седан, но са несъвместими, макар и еднакви по контур на формата си. Тези за седана имат по 1 пъпка на металната част, а за комбино я няма. Тя пречи накладката да легне правилно - може да се изпили и да станат функционални и за комбито.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проверих ! Там изглежда всичко наред ! Днес изкарах на ново буталцата и всичко си се движи по мед и масло на задна дясна ! Монтирам апарата и обезвъздушавам и не задържаше поне 30,40 натискания на педала , отидох от ляво да направя същата процедура ! Слагам апарата обезвъздушавам и хоп и 2те задни гуми стегнали… като ударя по силно с чука и отпускат до момента в който не натисна спирачката .. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених дискове и накладки на ръчната спирачка .. ефект никакъв .. продължава да задържа .. остана спирачна помпа и АБС модул ? Някакви предложения 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркучи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказах това предположение преди и май каза, че ги е сменил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменени са маркучите ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak ги обезвъздушаваш на самотек или помпаш на спирачката. Мисля си за разпределителя на спирачното усилие но може и от някоя боклучава част да ти е проблема или скапана течност. Ако се сетиш какво си правил преди да започнат проблемите ще знаеш и къде е проблема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги грешката е в мене че не съм разбрал колегата ceco_accord накладките ми са с пъпка отзад като на Седан! Аз разбрах че говори за накладките на ръчната спирачка , а той е имал предвид за обикновените накладки .. та колегата ще излезе прав ! Днес или утре като ми остане време ще изпиля тази пъпчица и ще пиша да ви кажа какво е станало ! 

76761568-E747-4AF4-8B78-C24A135A6AA5.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Цецо го спомена и всички с комбита трябва да го знаят...

Дано това е проблема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се колата ! Това е бил проблема .. Много много благодаря за ЦЕННАТА ИНФОРМАЦИЯ ! Живи и здрави 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления.

Можеше да поизчакаш, да смениш и ABS и помпата, пък тогава да разбереш причината... :) 

Дано си разбрал, че не е ОК стила на работа на 80% от майсторите- слаба/никаква диагностика, сменяме подозрителните неща наред с нови, докато се оправи... Ако не се оправи, отиваш при друг майстор... и се продължават смените...

Естествено, всичко това за сметка на клиента. 

Редактирано от JapCar
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, никой не се е родил научен, а и това си е тънкост, която по сервизите не знаят. Гледат парт номера и картинки и като ги сложат, клиента няма как да заподозре че е от новите накладки 

Здраве да е, сега отзад всичко е ново.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, ceco_accord написа:

Здраве да е, сега отзад всичко е ново.

Е, можеше и нови бутала/сегменти... :)  Шегичка, но споменатите майстори накрая точно това казват- е,не беше от това, но сега пък е ново и дълго няма да има проблеми...Това не е сигурно, защото новото може да е по-калпаво от оригиналното.

Май съм споменавал- колега от друг форум, механик в американски сервиз, каза, че ако направи грешна диагностика и смени нещо без нужда, е за негова сметка, не на сервиза или клиента..., което е логично и ми харесва...

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...