Jump to content
Plamenov2711

Първоначално обслужване на Хонда акорд 7

Recommended Posts

Здравейте, приятели! Нов съм във форума и искам да закупя Хонда акорд 7ма генерация, 2.0 или 2.4 бензин. Искам да разбера какво трябва да включва първоначалното обслужване и съответно какви са цените горе долу. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Първоначалноот обслужване е като на всяка една кола! Сменят се масло на двигател, масло на скоростна кутия(само оригинално), масло хидравлика(само с оригинално), спирачна течност, течност на съединителя и така. Като цена от 200 до 500 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И въздушните филтри разбира се.

Оглед и на спирачните дискове и накладки!

Ко са ръждясали от стоене, за 20- тина км ще се поизчистят. Ако лъснат по цялата си работна площ, това е добър знак, но да се провери и да не са изтънели под лимита.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените е много разтегливо понятие всеки майстор взима според клиента.

Ако купуваш масла от БГ една е сумата,ако ги вземеш от тук от общите поръчки ще спестиш пари.

Ако ти дават отстъпка някъде,пак е спестяване.

Общо взето гледай да са качествени консумативите, като маслен ,въздушен филтър,и масло да не е менте,многото в Бг,или налято в тубата преди4-5 години и нагоре.

Всяко туба масло има печат на наливане,повечето в Бг изтрити и на супер промоция,или никой не гледа това.

Сменяй маслото на двигателя на  макс 10 хил км,не натиквай 10w40.

Доста теми има за обслужване и масла,можа да ги прочетеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.08.2022 г. at 9:57, bogomildimov написа:

Сменят се ..., масло хидравлика(само с оригинално)...

 

Би ли споделил, откъде имаш информация за смяна на хидравличното масло? Аз доста се чудех дали да го сменям, но никъде не намерих интервал или препоръка за смяна на това масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфо нямам, ама за цена около 30лв/л. (май толкова беше) и 30 минути работа по- добре го смени. Аз така направих. Знам ли какво е сменяно и с какво. Това ми е практика след закупуване на "нов" автомобил - да сменя всички чорби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно за това, че няма препоръка или интервал за смяна, не бях планирал да го сменям моето. Но поради други причини се наложи да го сменя преди месец и старото беше значително по-гъсто и мътно от новото. Промяна в поведението обаче не бих казал, че има.

50лв за литър е на хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...