Jump to content
Suyahoka

Време и е за газ!Мнения за ГУ монтирани в Бургас

Recommended Posts

Здравейте,ще слагам на 2.4 мотора ГУ ,че градско разход 14 л с тези 3 лв на литър си е сума ,колкото да не ми се иска да и сложа налага се.

Лошото е,че днес обиколих трима газаджии в Бургас по препоръка- най-добрите ,най-опитните и т.н.,но след срещите ми с тях главата ми запуши от информация и доста се пообърках.

Усетих,че всички предлагат един вариант като the best за тях ,въпреки ,че в сайтовете им имат и други предложения и то на по-високи цени.Викам си вероятно това ,което ми предлагат явно най-много печалба им носи въпреки по-ниската цена.Казвам им,че предпочитам по-скъпото (уж за по хубаво) и те -нямало смисъл,ние почти само това слагаме...и т.н .

Както и да е имам три варианта между ,които трябва да избера ,та се надявам на помощ за избора ми:

1)БРЦ (официалния представител за Бургас)-предлагат ми инжектори Хана,изпарител до 160 к.с. ,всичко на БРЦ без инжекторите както споменах,без ОБД ,попитах не е ли по-добре по-мощен изпарител и инжекторите да са на БРЦ -нямало смисъл ,тези били перфектни и Обд-то било излишно ,така щели да я настроят ,че 1:1 щяла да бъде като с бензина.Цена:1400лв.Не исках да споря с тях ,защото предната ми кола Мазда6 8 г я карах с монтирана от тях ГУ и ядове никакви.

При тях мога да избера Sequent с ОБД на около 1700 лв ,но си настояваха за гореописаното.

2) Всеизвестния Илия ,който монтира БРЦ ,Романо и безисвстната GasItaly,която и ми предложи .

Инжектори Valtek,изпарител за над 200 к.с. и ОБД ,цена 1500лв

3)Станимир ,който единствен в Бургас предлага на Ланди Ренцо.

Предложи ми всичко на Ланди +омасляване на клапаните ,изпарител за до 200 к.с ,цена -1550 лв .

Това са ми предложенията ,ще съм благодарен да споделите мнения ,а и препоръки 🙂

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за първото предложение ! Митко и Невен са хората на които имам доверие не само за газта...

Джазката ми е газифицирана преди 100К км. Никакви ядове до сега ! Гори ми 6.2/7.8, средно 7-7.5. Реглаж само при тях, дотук само някакво реле смениха и толкова. Никакви чекове, нищо !

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, логично е ако познаваш работата на определен майстор и си доволен от него през годините, да му се довериш отново, за избор, монтаж и поддръжка.

И не всички причини за уредбата да ти изтъкне, има повече и от първо лице впечатления за нея, щом я монтира и обслужва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички от споменатите майстори са добри, с леки забележки за всеки един. Аз като слагах преди 3 години хората от BRC не искаха да правят сбирщайн и държаха само на техни компоненти което вдигаше доста цената. Станимир го познавам лично от години и знам че докато работеше самия той всичко беше  ОК. После остави нещата на сина си, а след като се премести в Меден рудник не съм ходил и нямам представа как стоят нещата сега при него, преди 3 години цената му беше височка. Моята е монтирана при Илия и съм доволен като работа и монтаж на компонентите, единствения кусур който ме дразни е монтажът на бутилката, още ме е яд че не сложих бутилка на мястото на резервната гума защото легена е голям и позволяваше, че даже се изсилих и сложих 50 литрова цилиндрична. Иначе системата е сбирщайн като в момента не се сещам кое какво беше но в паспорта на газовата ги пише едно по едно и всичко си отговаря на монтираното. 

Ако искаш може да ти покажа как е монтирана за да добиеш представа, а за това че няма разлика в работата на бензин и газ, както и превключването между двете горива не се усеща по никакъв начин може да се убедиш сам. Разход градско 12-13 с клима и спокойно каране, извънградско не съм падал под  9 с клима и пенсионерско каране, при 120 - 140 се кротва на 10,5 -11.  Колата е седан автомат.

Задължително условие преди газовата са хубави нови свещи (аз съм с иридиеви Денсо) и регулиране на клапаните. Ако си маняк хонда-джия можеш да оставиш оригинален антифриз на майстора за доливане на системата след интервенцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, CCord написа:

Всички от споменатите майстори са добри, с леки забележки за всеки един. Аз като слагах преди 3 години хората от BRC не искаха да правят сбирщайн и държаха само на техни компоненти което вдигаше доста цената. Станимир го познавам лично от години и знам че докато работеше самия той всичко беше  ОК. После остави нещата на сина си, а след като се премести в Меден рудник не съм ходил и нямам представа как стоят нещата сега при него, преди 3 години цената му беше височка. Моята е монтирана при Илия и съм доволен като работа и монтаж на компонентите, единствения кусур който ме дразни е монтажът на бутилката, още ме е яд че не сложих бутилка на мястото на резервната гума защото легена е голям и позволяваше, че даже се изсилих и сложих 50 литрова цилиндрична. Иначе системата е сбирщайн като в момента не се сещам кое какво беше но в паспорта на газовата ги пише едно по едно и всичко си отговаря на монтираното. 

Ако искаш може да ти покажа как е монтирана за да добиеш представа, а за това че няма разлика в работата на бензин и газ, както и превключването между двете горива не се усеща по никакъв начин може да се убедиш сам. Разход градско 12-13 с клима и спокойно каране, извънградско не съм падал под  9 с клима и пенсионерско каране, при 120 - 140 се кротва на 10,5 -11.  Колата е седан автомат.

Задължително условие преди газовата са хубави нови свещи (аз съм с иридиеви Денсо) и регулиране на клапаните. Ако си маняк хонда-джия можеш да оставиш оригинален антифриз на майстора за доливане на системата след интервенцията.

Колега,Илия каква марка ГУ ти монтира и с ОБД ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От софия на влизане в бургас до Бова Кар навътре от автомивката има едно момче Янислав много адекватен, правил ми е сбирщайн газови за да спестя пари , слагал ми е фобос (където не става уж) на сивиците ми съм врътнал към 200 000км и с негови газови системи настроени от него и никви проблеми естествено колите не са имали проблеми на бензин. Винаги съм им сменял кабели, свещи, реглаж на клапани винаги разход са давали от 6 до 10 газ зависи от маршрута и карането. Скоро тунинговах леко акорд 7 2.4 газаджии от други градове ме убеждаваха, че трябва да сменям изпарител и дюзи  (понеже работих извън бургас я правих в движение) 

Прибрах се в бургас без да сменя нищо човека я настрои и върви идеално и гори между 9-13 газ (автомат)

Със 150км на автопилот дава 10/100газ 

Предлага всичките марки и модели газови !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...