Jump to content
dganchev

Хонда Сивик 1.8i 2010 съобщение на таблото

Recommended Posts

Здравейте, реших да се обърна да питам някой тук. От скоро съм притежател на Хонда Сивик 1.8i 2010 година, та направо към проблемът, наскоро влязох е една много дълбока дупка, дясна предна гума, гумата веднага се спука, смених я и веднага ми се появи съобщение на таблото проверете налягането в гумите. Оттогава колата мина ремонт, смених гумата, 2-та амортисьора смених, но това съобщение на таблото продължава да стои, от сервиза казаха, че ни би трябвало да го има понеже винтилите били обикновени и нямали датчици, но съобщението си е там постоянно и ме изнервя, а преди да спукам гумата го нямаше. Някой да ме посъветва нещо ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Попадала ми е информация, че системата за предупреждение за спадане на гумите (tyre deflation warning system) на някои по-нови Civic 8g, като твоята, не измерва или изчислява действителното налягане на гумите. Тя работи, като сравнява въртенето на колелата едно спрямо друго - използвайки ABS/VSA сензорите на всяко колело. Т.е., това е индиректен TPMS (tyre pressure monitoring system). Бих насочил търсенето си в тази посока.

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, как е при 8-ма, но при 9-а лампата ми светна заради различно налягане в гумите. Изравних налягането, рисетнах системата и всичко заспа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресетнах го и изчезна съобщението. Мерси много 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...