Jump to content
Staiko Jelev

Мултимедия Double-Din - След инсталация

Recommended Posts

Здравейте колеги. Преди няколко дена си сложих универсална мултимедия - 9инча с андроид 11. Супер си е препоръчвам с две ръце.  :thumbs1:

Но имам няколко въпроса и ако някой се е сблъсквал с тях или подобни ще съм доволен да помогне.

 1. Малко ми е дразнещо, че при всяко даване на контакт (палене) медията се включва. Може ли да се спре по някакъв начин (разбира се без да се слагат допълнителни ключета). Няма нищо в настройките, даже си намерих и кода за "factory settings" , но и там няма нищо за промяна. За разлика от по-стари модели в които има отметки за начина на вкл. на устройството (от клипчета в YouTube).

2. Когато загася колата и извадя ключа медията спира, но остава в "Sleep mode", след даване на контакт се активира веднага. Интересно ми е дали няма да ми събори акумулатора като стои в този режим и не я карам няколко дни?

 Благодаря Ви Предварително ! :honda:

2.jpg

3.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Предполагам, че медията не е свързана правилно т.е. не е използван преходник (исо към евро) за свързване! 

Имам предвид такъв модел: ISO кабел за Honda

https://www.eldibg.com/iso-adapter-honda-suzuki-nissan

С такъв преходник ще се стартира (ще бутва отначало) всеки път когато дадеш на позиция преди контакта и когато запалиш пак ще стартира отначало, без да влиза в Sleep mode т.е. да ти гаси само екрана.

Тъпото на този кабел е че няма управление за волана, но може да се добавят пинове или пуснат кабелчета, стига медията да поддържа управлението.

Трябва някой спец по темата да каже кой кабел за къде е, по цветове, (за звука и захранването са ясни като се сравнят от евро буксите).

 

Медията изглежда много добре и аз се замислям за 9 инчова. Пусни линк с модел, цена, рамката в комплекта ли е?

Ако искаш IGO офлайн навигация и live wallpaper с логото на HONDA пиши на лични ще ти пусна линк.

 

100.png

101.png

IMG_20220619_104712499_HDR.jpg

Редактирано от st34
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е свързана правилно в настройките има опция за режима Sleep mode колко време да е в него.Моята е нагласена на 10 мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медията си я поръчах от тук. Има я с различни параметри и размери: https://carmedia.bg/honda/127-779-honda-crv-2001-2006navigaciya.html#/29-konfiguraciya-69990lv_android_11_8_yadren_cpu_4gb_ram_64gb_rom_rds_dsp_carplay  и ДА върви си с конзолата сменят се само решетките на въздуховодите и копчето за аварийните.

 В моята настройката е колко време след вадене на ключа да влиза в Sleep mode. Аз съм го направил след 30 сек. (защото би трябвало щом вадя ключа значи няма да ми трябва да свети или свири). Но не знам каква консумация ще прави. Има и настройка да я спира след вадене на ключа. Но на мен ми е целта да направя така ,че да не се вкл. всеки път когато паля. Онзи ден имах доста спирки в града и тя се скъса да се вкл. и изкл. !

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам проблем със мултимедията която вързах вчера губи ми настойките всеки път когато извадя ключа а по големият проблем е че не успях да намерия жълтия кабел със постоянен ток . И още едно питане имали шанс оригиналния касетофон да има нещо общо със алармата и централното че и те ми изчезнаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има надпис на него Anti thief сигурно има, може само индикация да е, но не съм разглеждал подробно схемите.

Но чак централното и алармата да изчезнат не вярвам, не се сещам някой да е имал такъв проблем след смяна на мултимедията.

Виж за някоя друга откачена букса при ремонта (смяната).

На оригиналната букса си има всички необходими кабели. Виж пост 2 от темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...