Jump to content
Capolavoro

Пречи ли ви огледалото за обратно виждане

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

 

Досега съм карал няколко коли, Мазда 3/2005/, Лансер /2010/, но от няколко дни взех Акорд /2004/ и огледалото за обратно виждане направо ме побърква. 

 

Дали предният прозорец е по-скосен, дали самото огледало е много ниско надолу, но като погледна надясно и веднага погледът ми се забива в огледалото. Имам много малка зона за ефективна видимост.

 

Някой друг има ли подобен проблем с Акорда си, че се замислям да свалям огледалото и да карам само със странични ... 

 

Единственият вариант за приемлива видимост е да сваля седалката най-ниско долу, което е кофти ...

Редактирано от Capolavoro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм се замислял... Може би положението на седалката ми е такова, или се свиква...( 1.85 съм висок).

Зад огледалото съм сложил малка камера, видеорегистратор...

Иначе, оценявам силно опцията- затъмняване при фарове отзад, вместо да мърдам лостче...

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Огледалото има две точки за регулиране. Ползвайки и двете можеш да го преместиш по-високо или по-ниско и да запазиш ъгъла такъв, че да виждаш добре през задното стъкло. Моето е в най-високата възможна позиция, а като купувах колата беше ниско и ми се стори същият проблем като теб.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, Pavel_Pavlov написа:

Огледалото има две точки за регулиране. Ползвайки и двете можеш да го преместиш по-високо или по-ниско и да запазиш ъгъла такъв, че да виждаш добре през задното стъкло. Моето е в най-високата възможна позиция, а като купувах колата беше ниско и ми се стори същият проблем като теб.

Предполагам това са двете точки за регулиране. Как по-точно се регулира тази оградената? При мен не помръдва. Ще питам да не би да е залепена от предния собственик по някаква причина ...

111.jpg

IMG_20220728_083649.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Capolavoro написа:

Предполагам това са двете точки за регулиране. Как по-точно се регулира тази оградената? При мен не помръдва. Ще питам да не би да е залепена от предния собственик по някаква причина ...

111.jpg

IMG_20220728_083649.jpg

Гледай само да не строшиш стъклото заради това огледало !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто е доста по-стегната от другата, за да не се местят и двете при обикновено нагласяне.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Всичко е точно вече. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, аз вече 3 години карам така и свикнах, пък то имало решение с огледалото, хахаха.

Мен пък лявата колона супер много ме дразни, в някои завои по планински пътища виждам само нея, вместо насрещно движещия се автомобил!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При леви завои когато ми пречи колоната се надигам напред към волана да виждам пътя. По пътя ми за вкъщи има един много остър завой и точно след него има пешеходна пътека. Повярвайте ми - от колоната пешеходците не се виждат нито на тротоара, нито когато вече са на платното. Затова свикнах да се надигам на леви завои :( Малко тъпо и некомфортно но го предпочитам пред това да сгазя някой 😁

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по близо до очите е А колонката, толкова по-голям ъгъл "мъртва зона" образува.

Колкото по-наклонено е челното стъкло, толкова по зле е обзорността, ако седалката е вдигната нагоре.

Номерът е в баланса по височина на главата, така че да е по, ниско, но не прекалено, за да не пречат пък страничните огледала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...